Koszyk 0
Opis:
 Kiedy spoglądasz na pełne gwiazd niebo,patrzysz w przeszłość ludzkości…Autor kultowych Wspomnień z przyszłości.Nakład jego książek dawno przekroczył 60 milionów egzemplarzy!ERICH VON DÄNIKEN od wielu lat głosi i udowadnia tezę, że nasząplanetę odwiedziły kiedyś pozaziemskie istoty, które nawiązały kontaktz ludźmi i wpłynęł ... y na dalszy rozwój ludzkości. Z badań, jakieprzeprowadziła nauka, wyciąga niezwykłe wnioski i stawia pytania,jakich nikt nie ośmielił się zadać.• W Anatolii odkryto monumentalne budowle, które są o 6000 latstarsze od piramid w Gizie. Zbudowano je z bloków kamiennychważących po 50 ton. W jaki sposób ludzie z epoki kamiennej tegodokonali?• Niedaleko Belgradu odkryto kulę kamienną, na której z ogromnąprecyzją wygrawerowano gwiazdozbiory z epoki kamiennej. Poco? Dlaczego na wielu wizerunkach z tego okresu ludzkie postacieprzypominają kosmonautów?• W jednym z przekazów historycznych Indian Mapuche mowa jesto dwóch ludziach, którzy ostrzegli szczep przed wielką powodzią.Potem udali się do „wielkiej góry, stojącej na czterech nogach”,która zaczęła się poruszać i emitować błyski. Czy to był statek kosmiczny?Książka Ciekawość zakazana! przynosi nowe dowody słuszności tezyDänikena. Wraz ze znakomitymi naukowcami, takimi jak profesor Navia,Peter Fiebag, Reinhard Habeck czy Hartwig Hausdorf prezentujenowe odkrycia, które po raz kolejny dowodzą jednego: przebieg wczesnejfazy dziejów ludzkości jest przedstawiany w sposób fałszywy! Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Amber
  • miękka
Mniej Więcej
  • Erich Von Daniken
  • 2016
  • 352
  • 130
  • 205
  • 9788324159062
  • 9788324159062
  • ZDB5V

Recenzje czytelników

Ciekawość zakazana! Erich Von Daniken

Ocena:
Autor:
Data:
Erich von Däniken od wielu lat publikuje książki na temat naszej przeszłości.
W książce "Ciekawość zakazana. Pytania – Znaleziska – Fakty" Wydawnictwa: AMBER autor przedstawia tezy mówiące, że naszą planetę odwiedziły już kiedyś pozaziemskie istoty oraz że nawiązały one kontakt z ludźmi co wpłynęło na dalszy rozwój naszej ludzkości na Ziemi. Jego nowa książka zatytułowana „Ciekawość zakazana” ukazuje nowe dowody na poparcie tej tezy ... Pytania z tamtego czasu nadal pozostają bez odpowiedzi.
Däniken, wraz ze znakomitymi naukowcami prezentuje nowe odkrycia na temat przebiegu dziejów naszej ludzkości, która po dziś dzień jest przedstawiana w sposób fałszywy! Autor chce dociec prawdy naszych początków na Ziemi.
Z badań, jakie przeprowadzili znani naukowcy autor wyciąga niezwykłe wnioski i stawia wiele pytań, np. :
• W Anatolii odkryto monumentalne budowle, które są o 6000 lat starsze od piramid w Gizie. Zbudowano je z bloków kamiennych, które ważą po 50 ton. W jaki sposób ludzie z epoki kamiennej tego dokonali? Nie wiadomo!
• Niedaleko Belgradu odkryto kulę kamienną, na której z ogromną precyzją wygrawerowano gwiazdozbiory z epoki kamiennej. Po co? zapytamy!, dlaczego na wielu wizerunkach z tego okresu ludzkie postacie przypominają kosmonautów?
Erich von Däniken w bardzo ciekawy sposób przedstawia dziwne dla nas zjawiska i wydarzenia od początków Ziemi, wszechświata i życia ludzkiego na Ziemi.
Książka, jest napisana przyjemnym, ciekawym językiem, co u Dänikena jest standardem. Przedstawione teorie skłaniają czytelnika do myślenia i refleksji nad pochodzeniem człowieka oraz prawdziwością wiadomości, jakie serwuje nam klasyczna nauka.
Książka „Ciekawość zakazana” podzielona jest na VII rozdziałów.
I rozdział ukazuje nam POSZUKIWANIE ODPOWIEDZI NA PYTANIA O POCZĄTEK WSZECHŚWIATA.
II rozdział przedstawia informacje o FARAONACH I PROROKACH, PRAWDZIWOŚĆ STAREGO TESTAMENTU. DRAMATYCZNY, NOWY WIZERUNEK DZIEJÓW IZRAELA, LEGENDĘ O KRÓLOWEJ SABY, JEJ SYNU MENELIKU ORAZ ARCE PRZYMIERZA. BADACZE ODKRYWAJĄ PAŁAC KRÓLOWEJ SABY.
III rozdział przedstawia KULTURĘ INDIAN i opisany przez nich koniec świata.
IV rozdział ukazuje ŚWIĘTE MIEJSCA. Dziwne budowle, obszar śródziemnomorski - KAMIENNE SYMBOLE, KOSMICZNE HIEROGLIFY oraz ukazana jest PRASTARA WIEDZA MNICHÓW BUDDYJSKICH.
W V rozdziale przedstawiona jest UKRYTA WIEDZA na temat Templariuszy Z MONTSAUNES. Ukazana jest też wiedza na temat POSZUKIWAŃ ŚWIĘTEGO GRALA. PIRAMIDA SCHODKOWA NA TENERYFIE. ZAGADKA WYSP KANARYJSKICH.
VI rozdział obejmuje wiedzę na temat TAJEMNICY AZJI. Widzimy tu także INTERPRETACJE MITOLOGICZNE, SAKRALNE I POZAZIEMSKIE.
W ostatnim VII rozdziale książki ukazane jest ŻYCIE POZAZIEMSKIE. Autor mówi nam, że życie w innych światach jest coraz bardziej prawdopodobne. Ukazuje nam tu różne teorie na ten temat.
Erich von Däniken podróżuje po całym świecie i wciąż znajduje zadziwiające rzeczy, których nie udaje się wyjaśnić. Jak sugeruje John B.S. Haldane, wszechświat może być bardziej skomplikowany, niż jesteśmy to sobie w stanie w ogóle wyobrazić.
Dlaczego ludzie nie mogą przyjąć, że monumentalne świadectwa dawnych kultur, których powstanie jest trudne do wytłumaczenia, mogą zawierać ślady bardziej zaawansowanej cywilizacji, ślady wpływów pozaziemskich form życia i inteligencji?
Däniken w swojej książce po prostu stawia pytania i tym samym kieruje naszą uwagę na liczne sprzeczności, jakie nas otaczają. Jest wyzwaniem dla świata naukowego, bo mówi, że w większości dziedzin nauki nie da się przeprowadzić dowodu z całkowitą pewnością. Możliwe jest jedynie formułowanie odpowiedzi w pewnym zakresie, dlatego – w ramach wszechświata, o którym nadal wiemy bardzo niewiele – kontakty z istotami pozaziemskimi są hipotezą. Wiele miejsc na ziemi przedstawia różne pozostałości dawnych cywilizacji, a i w obecnych czasach mamy przykłady bytności obcych np. kręgi w zbożu, które po dziś dzień naukowcy próbują wyjaśnić.
Książka "Ciekawość zakazana. Pytania – Znaleziska – Fakty" Ericha von Dänikena jest pozycją obowiązkową dla wszystkich zainteresowanych kulturami neolitycznymi, jak i religiami świata. Jest to bardzo dobra książka. Oceniam ją wysoko dlatego, że jest dobrze i ciekawie napisana. Autor jest pasjonatem i ma talent pisarski. Książka pobudza wyobraźnię czytelnika. Jest to kolejna w moim życiu przygoda z Dänikenem. Polecam zakup i przeczytanie tej książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka zbyt naukowa... https://naszerecenzje.wordpress.com/2016/08/22/ciekawosc-zakazana-erich-von-daniken/

Ocena:
Autor:
Data:
„Ciekawość zakazana!” Ericha von Daniekan to książka, którą naprawdę ciężko mi będzie zrecenzować. Powodów jest wiele, ale ogólnie mogę ująć sprawę w jednym zdaniu: Nie tego się spodziewałam. Naprawdę. Dlatego od razu przejdę do rzeczy.

„Ciekawość zakazana!” to, jak jest napisane na okładce książki, „pytania, znaleziska, fakty”. Zaglądając do środka od razu widać, iż całość została podzielona na podrozdziały, by czytelnik mógł łatwiej się odnaleźć – oczywiście na plus. Spore ułatwienie ... Jeśli ktoś nie ma ochoty czytać o Faraonach, wystarczy, że przerzuci parę stron i zwróci swe spojrzenie w kierunku cudów.

Po krótce, co możemy znaleźć w poszczególnych częściach:

I część „Tabu a badania naukowe” – traktuje ona o wszechświecie.

II część „Faraonowie i prorocy” – w tej części znajdziemy krypty, bogów, pisma itp.

III część „Kosmiczne kultury Indian” – zaczyna się od słynnego końca świata 2012, Inkowie.

IV część „Święte miejsca” – autor odnosi się do cudu z Monte Sant’Angelo oraz kamiennych symboli.

V część „Ukryta wiedza” – w tej części mowa o templariuszach czy piramidzie schodkowej w Teneryfie.

VI część „Tajemnice Azji” – znajdziemy temat trepanacji czaszek oraz legend o wężowym smoku.

VII część „Życie pozaziemskie” – książka się kończy egzystencją w podziemiu, nową teorią ewolucji.

Oczywiście wszystkie części opisałam pokrótce, przykładowo, to nie jest cała ich zawartość! Chciałam to podkreślić, bo na kartkach książki znajduje się znacznie więcej tematów.

Kiedy brałam książkę do ręki, spodziewałam się, że odbędę podróż w czasie. Zakładałam, że autor w ciekawy sposób oprowadzi mnie po „pomieszczeniu” pełnym sekretów, które zna tylko on. Nie powiem, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których nawet nie wiedziałam. Jednak problem polegał na tym, że czułam się jak na lekcji historii, która choć z początku ciekawa, po jakimś czasie nudzi. I znów muszę zaznaczyć, że to nie odnosiło się do całości. To nie jest tak, że początek mi się podobał, a potem już wcale. To nie tak. Rozdziały były krótkie i co chwilę zmieniał się kąt patrzenia na różne tematy, jednak autor zbyt mocno skupiał się na faktach. W efekcie były to suche informacje. Miałam wrażenie, że muszę to wszystko zakuć i zapamiętać. Nie było tej frajdy, a pęd do wiedzy niemalże leżał. Zabrakło mi w tym wszystkim samego Ericha. A zatem fakty, fakty i jeszcze raz fakty. Na dłuższą metę to naprawdę może wymęczyć. I właśnie dlatego książkę polecam osobom, które spodziewają się cięższego kalibru. Czegoś, co jest tylko i wyłącznie zbiorem informacji.

Przeczytałam, ale przewracanie kartek wcale nie było łatwe. Nie powiem, gubiłam się, a nierzadko musiałam wspomagać się mądrością wszechwiedzącego, czyli internetem. Inaczej się nie dało. Nie wyobrażam więc sobie, by spakować tę książkę do torebki i pójść w plener. To znaczy można to zrobić, ale obawiam się, że wiele rzeczy będzie czytanych bez zrozumienia. Chyba, że najpierw przejrzy się cały spis treści i zapozna z podrozdziałami, a dopiero później pójdzie w plener. Inaczej słabo to widzę. Niemniej do odważnych świat należy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena