Koszyk 0
Opis:
Mniej Więcej
  • Iwona Banach
  • 2005
  • 1
  • 224
  • 83-7298-781-5
  • 9788372987815
  • H3925

Recenzje czytelników

Wybitna lektura

Ocena:
Data:
Jest to ten rodzaj powieści, dla których warto. Warto odczuwać zmęczenie po czytaniu jej do trzeciej w nocy, warto pozwalać dojrzewać przemyśleniom, jakich dostarcza nam jej lektura.

Tytułowy chwast to dziewczynka. Nazwana "ludzkim chwastem", tylko dlatego, że różni się od swoich rówieśników. Nie będzie czytać, nie pójdzie na studia. Jest upośledzona. Ma szesnaście lat i nadal zachowuje się jak mała dziewczynka.

Główną bohaterką i narratorem jest jej mama - Hanna ... Życie doświadczyło ją w ciężki sposób. Miała traumatyczne dzieciństwo, wyszła za mąż za bydlaka, a nie mężczyznę, a do tego, urodziła mu upośledzoną Agatkę, która miała być piękna i mądra... Oczywiście, mąż i teściowa obwiniają ją za to.
Agunia jest traktowana przez rodzinę jak przedmiot i mówi się o niej jak o przedmiocie. Dochodzi do karygodnych nadużyć, a powieść zaczyna się w momencie, kiedy Hanna decyduje się na ucieczkę.

Do lepszego świata, aby pokazać małej jak wygląda szczęście, bez awantur, krzyków, niepewności. Chociaż na chwilę.
Jak się okazuje, ta ucieczka stanie się dla naszej bohaterki prawdziwym wyzwaniem i najlepszą szansą, jaką mogła dostała od losu.

Powieść Iwony Banach to świetna książka.Brutalnie pokazuje nagą prawdę o ludzkiej nienawiści i niesprawiedliwości. Choć bałam się, że jej całokształt mnie po prostu przytłoczy, nie miałam takich odczuć.
Wspaniała powieść polskiej autorki, szkoda, że tak niewypromowana, bo ewidentnie na to zasługuje. Cieszę się, że było mi dane zwrócić na nią uwagę, bo mogę ją zapisać na subiektywną listę moich literackich faworytów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena