Koszyk 0
Opis:
Z kostnicy znikają zwłoki znanego przestępcy. Kilka dni później na stół autopsyjny Jacka Stapletona trafiają okaleczone zwłoki "topielca". Nie dziwi go brak głowy i kończyn, niezwykły jest natomiast brak wątroby. Wraz z piękną doktor Laurie Montgomery identyfikuje zwłoki jako Franconiego, nie uzyskuje jednak odpowiedzi na wiele innych pytań. Poszukiwania prowadzą aż do Gwinei Równikowej.. ... Pełen zaskakujących rozwiązań "Chromosom 6" łączy dynamiczną akcję trzymającego w napięciu thrillera z przerażającą wizją możliwości współczesnej genetyki. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Robin Cook
 • 2011
 • 2
 • 464
 • 197
 • 128
 • 978-83-7510-778-4
 • 9788375107784
 • ZA8UN

Recenzje czytelników

Bardzo dobra książka

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna książka Robina Cooka, która mnie nie zawiodła. Wartka akcja, ciągłe napięcie i strach przed nieznanym to cechy, które przewijają się przez wszystkie strony tego thrillera medycznego. Doskonale przeplatające się wątki dwóch grup lekarzy, którzy dociekają prawdy- tej samej prawdy, która wyjaśni współzależne od siebie wydarzenia, rozgrywające się na innych półkulach ziemi ...
Co prawda początek książki jest ciężki do przebrnięcia ze względu na wiele terminów medycznych- na szczęście autor umieścił słowniczek, który nam wyjaśnia te zawiłe terminy.
Zakończenie szybkie i konkretne.
Jak zawsze mam drobne zastrzeżenia do epilogów z książek Cooka, ale do tego już się zdążyłem przyzwyczaić.
Książka daje dużo do myślenia nad współczesną medycyną i coraz liczniejszymi eksperymentami na zwierzętach.
Polecam gorąco.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nie jesteś Bogiem!

Ocena:
Autor:
Data:
„Chromosom 6” Robina Cooka to kolejne spotkanie z dobrze znanymi nam bohaterami: Laurie Montgomery, Jackiem Stapletonem oraz Lou Soldano. Tym razem pragnienie rozwiązania zagadki medycznej przeniesie ich do Gwinei Równikowej, gdzie równolegle z Nowym Jorkiem toczyć się będzie akcja thrillera.
Odmiennie niż we wcześniejszych powieściach Cooka zło czai się nie w szpitalu, lecz na pięknej, afrykańskiej wysepce ... gdzie z racji iście nieprawdopodobnych eksperymentów genetycznych pojawiły się niezwykłe istoty. Tym razem amerykański pisarz przedstawia wizję rodem z filmów science fiction. Akcja bowiem odnosi się do niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą próby doświadczeń medycznych, ingerencje w rolę stwórcy. Autor prezentuje przerażającą wizję mikroświata, który został zmodyfikowany za pomocą genetyki.
Znani i lubiani bohaterowie thrillerów Cooka uwikłani tu zostają w zawiłą intrygę, w której zarodku znalazła się jak zwykle chciwość ludzka doprawiona brawurą i skrajną nieodpowiedzialnością. Postępowanie eksperymentatorów doprowadza do niepotrzebnych zbrodni i mrożących krew w żyłach sytuacji.
Powieść znanego autora thrillerów medycznych obfituje jak zwykle w niespodziewane zwroty akcji, niesztampowe rozwiązania. „Chromosom 6” to, moim zdaniem, jedna z najciekawszych książek Coooka, którą „pochłania” się w iście błyskawicznym tempie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena