Koszyk 0
Opis:
Bohaterowie Bezkresji znów w akcji! W Bezkresji wreszcie zapanował pokój. Trojgu przyjaciołom Aldwynowi, Skylar i Gilbertowi udało się pokonać nikczemną Paksaharę. Teraz Rada organizuje przyjęcie urodzinowe dla królowej Loranelli. Monarchini pada jednak ofiarą okrutnej klątwy, a chowańce stają się głównymi podejrzanymi. Aldwyn, Skylar i Gilbert, o włos unikając wtrącenia do pał ... acowych lochów, wyruszają w podróż, by dowieść swej niewinności i zdobyć antidotum dla królowej. Misja skrzyżuje ich ścieżki z dawnymi przyjaciółmi i odwiecznymi wrogami oraz zawiedzie przez dalekie pola Bezkresji aż do pełnej magii Krainy Snów. Nic nie jest w stanie przygotować bohaterów na czekające ich tajemnice i czyhające niebezpieczeństwa. Wartka akcja, humor i wielka przyjaźń, które zjednały chowańcom miłość czytelników, a także zagadka, której rozwiązanie wymagać będzie całego sprytu przyjaciół, sprawiają, iż Pałac Snów to najbardziej porywająca przygoda, jaką dotąd przeżyły chowańce. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • IUVI
  • miękka
Mniej Więcej
  • Praca zbiorowa
  • 2016
  • 200
  • 50
  • 9788379660216
  • 9788379660216
  • ZDCCA
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Pałac snów

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwszy tom Chowańców otrzymałam rok temu na spotkaniu A może nad morze? Z książką 3. Od tego czasu zapoznaję się z kolejnymi częściami cyklu.

Pozornie wszystko zmierzało ku lepszemu. Aldwyn, Skylar i Gilbert mieli wyruszyć na poszukiwania zaginionej siostry kocura. Tymczasem jednak, zostali zatrzymani, bowiem Skylar przygotowała dla królowej zatruty naszyjnik. Nic więc dziwnego, że przyjaciele zostali posądzeni o zdradę i wtrąceni do lochów. Czy mieli zostać straceni ... A może jednak udało się ich uratować?

Nie powiem, żeby seria Chowańców należała do jednej z moich ulubionych, ale korzystając z okazji i znajomości trzech poprzednich tomów, postanowiłam zapoznać się z ich kontynuacją. Od samego początku nie bardzo zaiskrzyło. Uważam, że ta część jest przeciętna i mniej ciekawa. Liczyłam, że całość skupi się na poszukiwaniach zaginionej siostry Aldwyna, a tymczasem temu wątkowi poświęcona została niewielka część całości.

Mimo wszystko, pozycję czyta się niezwykle szybko i z dość sporym zainteresowaniem, jednak nic by się nie stało, gdybym się z nią nie zapoznała. Wydaje mi się, że być może miałam za duże oczekiwania. Gdzieś przeczytałam, że to ostatni tom serii, ale wydaje mi się, że ma być ich pięć. Zresztą, zakończenie ,,Pałacu snów" jest na tyle otwarte, że pisarze muszą jeszcze coś dopisać, inaczej skończyłoby się bez sensu. Ciekawym urozmaiceniem było dodanie na końcu kilku kadrów z wcześniejszych tomów do pokolorowania. Oprócz tego, standardowo w trakcie lektury pojawiło się kilkanaście ilustracji.

,,Chowańce. Pałac snów" to pozycja niemalże obowiązkowa dla wszystkich fanów serii, którzy lubili Aldwyna, Skylar i Gilberta. Jeśli jeszcze nie znacie tej trójki, warto to zmienić, jeśli lubicie młodzieżowe książki fantastyczne. W jakimś stopniu na pewno przypadną Wam do gustu.

Moja ocena: 4/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

RECENZJA | „Chowańce: Pałac Snów” Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson

Ocena:
Autor:
Data:
Adam Jay Epstein spędził dzieciństwo w Nowym Jorku, Andrew Jacobson dorastał zaś w Milwaukee w Wisconsin. Poznali się na parkingu w Los Angeles. Od tamtej chwili piszą razem scenariusze filmowe i telewizyjne. Gwiazdy przeznaczenia to ich pierwsza wspólna książka. Pewnego dnia Adam zapytał Andrew: „Czy wiesz, gdzie chowają się chowańce?”. I z tego prostego pytania zrodziła się Bezkresja, fantastyczny świat wypełniony miłością obu autorów do zwierząt i magii. Każde słowo ... zdanie i stronę napisali wspólnie. Adam mieszka w Los Angeles z żoną Jane, córkami Penny i Olive oraz biało-czarnym dachowcem. Andrew, jego żona Ashley i ich dzieci, Ryder oraz Willa, oraz pies Elvis – cztery przecznice dalej. Na podstawie „Chowańców” Sony Animation przygotowuje film animowany.*

Aldwynowi, Skylar i Gilbertowi udało się pokonać Paksaharę, dzięki czemu w Bezkresji zapanował pokój. Królowa Loranella ma urodziny, więc postanowili oni wręczyć jej prezent. Staje się coś dziwnego, mianowicie monarchini dopada klątwa, a podejrzanymi stają się chowańce. Uciekają z zamku, gdyż pozostanie tam oznaczałoby śmierć. Wyruszają w podróż, by zdobyć antidotum.

Nie mogłem się doczekać, aż sięgnę po ten utwór, gdyż miała być to ostatnia część tej serii, po której oczekuję zamknięcia wszystkich wątków i zmiażdżenia zakończeniem. Jestem usatysfakcjonowany tą pozycją. Wprawdzie ciężko jest mi się rozstać z bohaterami, niemniej uważam, że gdyby ten cykl był kontynuowany, to wtedy autorzy wymyślaliby już na siłę nowe wątki. Dzieło to zostało napisane lekkim językiem. Fabuła mnie od samego początku zainteresowała. Książkę przeczytałem w jeden dzień, dzięki temu, iż jest nagromadzenie akcji i są jej zwroty oraz dlatego, że autorzy mają niebywałą lekkość pióra i ciekawy styl pisarski.

W czwartym tomie mamy okazję poznać część świata, która nie została nam jeszcze pokazana. Spotykamy bohaterów, których poznaliśmy w poprzednich tomach. Wszystko to, co było wątpliwe się wyjaśnia. No i główni bohaterowie trochę wspominają stare, dobre czasy…

Wszystkie książki tych dwóch pisarzy uczą. Przede wszystkim tego, że przyjaźń jest najważniejsza i że w samotności nie da się normalnie funkcjonować. Drugorzędnymi wartościami są honor, odwaga i męstwo. Dzieła te pokazują, że każdy (nawet fajtłapa) może być kimś ważnym i powszechnie lubianym.

Aldwyn to kot z umiejętnościami telekinetycznymi. Jest odważny, przyjacielski, skromny, nie wywyższający się. Skylar może wydawać się dość negatywną postacią, gdyż lubi się przechwalać, wywyższać oraz mieć uczucie władzy (nie cierpiała, gdy nie była przewodnikiem). Jej nadzwyczajną umiejętnością jest tworzenie iluzji. Gilbert to żaba, która boi się wszystkiego. Dla niego najlepiej byłoby, gdyby ktoś inny musiał ruszyć na wyprawę zamiast niego. Wolał zaszyć się w kącie i nie myśleć o niebezpieczeństwach. Ma on bardzo niską samoocenę. Umie przywoływać kałużowe wizje, czyli (w mniejszym bądź większym stopniu) przepowiadać (dalszą bądź bliższą) przyszłość.

Tak jak w poprzednich częściach mamy do czynienia z ilustracjami, które są PRZE-CU-DO-WNE!!! Są one dopełnieniem fabuły, pomagają w wyobrażeniu sobie bohaterów i miejsc.

Książka jest krótka, a dzieje się w niej mnóstwo ciekawych rzeczy, które nie pozwalają nam oderwać się od lektury.

Przeczytanie ostatniego tomu serii, jest doskonałym momentem do tego, aby dokonać podsumowania. Uważam, że ten cykl jest prześwietny – dopracowana fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie, lekki język oraz styl, ilustracje, ogrom akcji, intrygi i wiele wiele więcej. Uważam, że takie serie są bardzo potrzebne, gdyż mogą one zainteresować młodszego (i nie tylko) czytelnika, co sprawi, iż taka osoba w późniejszym czasie zacznie sięgać po inne książki, stanie się książkoholikiem. Apeluję do pisarzy, aby pisali dobre i pouczające książki dla dzieci, a wydawcy je wydawali.

Podsumowując: dzieciom i ich rodzicom polecam całą serię Chowańce. Gwarantuję, że będziecie się świetnie bawić i nie oderwiecie się od tych książek nawet na sekundę.

Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Tytuł: Chowańce: „Pałac Snów”
Tytuł oryginału: „The Familiars, Book 4: Palace of Dreams”
Autor: Adam Jay Epstein i Andrew Jacobson
Wydawnictwo: IUVI
Przełożyła: Anna Bereta-Jankowska
Korekta: Ewa Cebo
Opracowanie graficzne okładki: Stefan Łaskawiec
Ilustracje: Dave Philips
Wydanie: I
Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)
Liczba stron: 342
Data wydania: 2.06.2016
ISBN: 978-83-7966-021-6

** Źródło – skrzydło książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena