Koszyk 0
Opis:
Seria książeczek edukacyjnych Chomik Wincent i świat sztuki to: - łatwy i przyjazny sposób na zainteresowanie dziecka światem sztuk pięknych ? malarstwa, grafiki, rzeźby, sztuk użytkowych; - dostosowane do wieku dziecka (9-12 lat) informacje o epoce, życiu i twórczości poszczególnych artystów; - reprodukcje najwybitniejszych prac malarskich, graficznych i innych; - wprowadzenie w tajniki technik malarskich i graficznych; - zajmujące ćwiczenia praktyczne ... rozwijające wiedzę estetyczną oraz umiejętności manualne dziecka. Tom pierwszy poświęcony jest Stanisławowi Wyspiańskiemu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bosz
 • twarda
Mniej Więcej
 • Anna Chudzik, Izabela Marcinek
 • 2012
 • 1
 • 48
 • 211
 • 198
 • Chomik Wincent i świat sztuki
 • 978-83-7576-163-4
 • 9788375761634
 • ZALB2
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Wincent opowiada

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to pierwsza z dwóch książeczek z serii z chomikiem Wincentym. Moja dziewięciolatka ma obie i ciągle je studiuje i coś z nich rysuje.
Wincent to chomik, który zaprasza dzieci w podróż po świecie sztuki. Nie jest wybitnym specjalistą od świata artystów i ich twórczości, ale miał swoją klatkę w sali wykładowej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie mądrzy profesorowie nauczali o wielkich malarzach i rzeźbach. Dlatego nasłuchał się dużo o kolorach, stylach, technikach, i o życiu artystów ... i dlatego stał się największym znawcą sztuki wśród chomików.
Swoją wiedzą dzieli się z czytelnikiem na stronach książek.

"Chomik Wincent i świat sztuki: Stanisław Wyspiański" jest napisana przystępnym językiem zrozumiałym dla dzieci i zawiera oprócz najistotniejszych informacji o malarzu również garść ciekawostek z jego życia, zdjęcia z dziełami, oraz szereg instrukcji "zrób to sam" .
Możemy stąd nauczyć się jak wykonywać niektóre prace i jak uzyskiwać dane efekty, oraz ćwiczyć na stronach książki do tego przeznaczonych.
Dowiadujemy się od chomika, że Wyspiański miał trójkę dzieci, które lubił portretować i, że najulubieńszymi modelami artysty były właśnie dzieci. Malował je w naturalnej pozie bez ustawienia, często nieuczesane, umorusane, przedstawione w chwili zadumy i snu.
Mojej córce bardzo przypadł do gustu portret Helenki(który jest również na okładce tej książki),i obrazy z kwiatami dlatego korzystając z rad gryzonia stworzyła swoje wersje ulubionych dzieł zilustrowanych w tej lekturze..
Wincenty opowiada nam jeszcze o innych pracach oraz ulubionych technikach malarza: portretach, pejzażach, witrażach..., Robi to w taki sposób, że dużo tych informacji zostaje w głowie na długo.
Na końcu książki natomiast znajduje się niespodzianka- test, w którym możemy sprawdzić, ile z tego wszystkiego zapamiętaliśmy.
Ale bez obaw- na pewno przejdziecie go pomyślnie- nie ma innej opcji, gdy Wincent opowiada;)Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena