Koszyk 0
Opis:
Chodząca Mądrość to szczera, ujmująca i pełna humoru opowieść o życiu niezwykłej rodziny z lekką domieszką transcendencji! Niewątpliwie smaczny kąsek dla miłośników psów, fanów Michaela Jacksona, wielbicieli Deepaka Chopry oraz wszystkich głodnych szczerej opowieści o trudach i radościach świadomego, uważnego, mądrego życia! Tytuł powieści z jednej strony nawiązuje do osoby Deepaka Chopry, którego syn, autor książki, przedstawia tutaj z lekkim przymrużeniem oka ... Popularny ekspert od udanego życia, znający odpowiedź niemal na każde pytanie, autorytet milionów ludzi poszukujących swojej ścieżki, zostaje ukazany w nowym świetle: przede wszystkim jako ojciec, dziadek, mąż i człowiek poszukujący odpowiedzi na fundamentalne pytania. Tytułowa "chodząca mądrość" to także towarzyszący rodzinie Choprów pies, w którym obaj panowie, jak i reszta członków rodziny, upatrują niezliczonych duchowych cnót, jakie człowiek z takim trudem próbuje rozwinąć w procesie doskonalenia siebie. Książka przybliża nam pełne ciepła życie rodziny Choprów, długie rozmowy ojca z synem, ich przyjaźń z Michaelem Jacksonem, refleksje na temat małżeństwa, kryzysu wieku średniego czy zmagań na progu ojcostwa. Pokazuje, jak stać obiema nogami na ziemi, czerpiąc jednocześnie siłę i mądrość z najstarszych duchowych tradycji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Gotham Chopra, Deepak Chopra
  • 2013
  • 1
  • 304
  • 195
  • 125
  • 978-83-933112-2-4
  • 9788393311224
  • ZAYP7

Recenzje czytelników

Chodząca mądrość

Ocena:
Autor:
Data:
"Chodząca mądrość" to nowość wydawnictwa Barbelo, poradnik i super komedia, a także dużo życiowej mądrości. Wszystko autorstwa znanego popularyzatora duchowości, prawdziwego guru w dziedzinie szczęścia - Deepaka Chopra i jego syna Gothama.
Nie jest to jednak typowy poradnik, ani zbiór banalnych myśli, czego wiele osób, sądząc po opiniach w internecie, nie znosi. Ta książka to raczej opowieść, pisana lekkim piórem ... o życiu syna jednego z najsłynniejszych guru duchowych naszych czasów. Jego obserwacje i myśli, poglądy i życie, z jednej strony normalnego męża i ojca, a przede wszystkim właściciela nienormalnego psa, a z drugiej strony syna ważnej, znanej i podziwianej osobowości, co często rodzi presję.
"Chodząca mądrość" jest podzielona na rozdziały. Każdy rozpoczyna się pytaniem Gothama skierowanym do jego ojca Deepaka. Pytaniem o sens życia, szczęście i różne refleksyjne aspekty. Są to króciutkie wymiany zdań, po których rozpoczyna się rozdział. Każdy o czymś innym, opowiadający o jakiejś sytuacji czy zdarzeniu w rodzinie Chopra. Najbardziej zainteresował mnie ten, opowiadający o trudnych poszukiwaniach niani dla synka Gothama i jego żony Candice. Najważniejszym jego aspektem było nie to by opiekunka miała referencje, albo doświadczenie, lecz to, aby Cleo - ich pies, raczył zaakceptować nowego członka rodziny w "swoim" domu.
Muszę zaznaczyć, że ta książka przede wszystkim pokazuje, jak ważną rolę odgrywa w życiu pies, czego można się od niego nauczyć i do jakich wniosków można dojść, kiedy spojrzy się na swojego pupila nie jak na zwierzę, które je, śpi i chodzi na spacery, lecz jak na przyjaciela, który jest z nami zawsze, kocha nas i często śpi z nami w jednym łóżku.:) Okazuje się bowiem, że to mądre w swojej prostocie stworzenia, od których nawet wypada się uczyć.
Ten tytuł różni się od innych książek formą pisania. Jest to potoczny, prosty język, ale bardzo fanie ułożony w całość. Są opowieści Gothama z dzieciństwa i dorosłego życia, różne ciekawe i śmieszne opowiastki, a wszystko komentowane w refleksyjny sposób przez Deepaka. Jednak zawsze główną bohaterką wszystkich zdarzeń jest Cleo. Przyznaję, że nie za bardzo polubiłam Gothama z charakteru. Jest trochę denerwujący. Za to zainteresowałam się jego ojcem, o którym słyszałam, ale jakoś nigdy nie czytałam jego książek. Teraz mam ochotę to zmienić. Bardzo podoba mi się także nieco szalona, ale ciepła rodzina Choprów. Ich stosunek do siebie ale i do psów. Mimo, że przeczytałam całość jednym tchem, uśmiałam się i cały czas byłam bardzo wciągnięta w treść, dużo się też nauczyłam. To zasługa sprytnie wetkniętych "między wiersze" złotych myśli słynnego Deepaka.
Na pewno jest to jedna z tych książek, do których często będę wracać, bo jest lekka, mądra, inteligentna i bardzo zabawna. Dzięki niej, inaczej też spojrzałam na swojego psa. Okazuje się, że moja pupilka także może mnie dużo nauczyć:)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena