Koszyk 0
Opis:
Afganistan, zima 1975 roku. Gasnąca monarchia chyli się ku upadkowi. Dwunastoletni Amir, syn bogatego biznesmena z Kabulu, ma własne troski. Desperacko pragnie wygrać doroczne zawody latawców, by udowodnić ojcu, że jest wart jego uwagi i pochwały. On i jego przyjaciel marzą o zwycięstwie. Żaden z chłopców nie potrafi jednak przewidzieć, co zdarzy się tego popołudnia. Nawet po latach Amir będzie wiedział, że musi wrócić, by znaleźć jedyną rzecz, której brakuje mu w nowym świecie - odkupienie.
  • Amber
  • miękka
Mniej Więcej
  • Khaled Hosseini
  • 2005
  • 1
  • 267
  • Złota Seria
  • 83-241-1977-9
  • 9788324119776
  • G9943

Recenzje czytelników

Nigdy nie czytałem książki tak dobrze skonstruowanej pod kątem napięcia, oraz wiedzy psychologicznej autora, który doskonale wczuwa się w klimat Kabulu oraz Talibów, a takze doskonale nakreśla głowne postacie, które są bardzo wyraziste. Wlaśnie chyba w ty

Ocena:
Autor:
Data:
Powstają książki które czytany i szybko o nich zapominamy, a także takie które poruszają nasze serca, które wywołują emocje i do których wracamy. "Chłopiec z latawcem" to zdecydowanie druga kategoria. Khaled Hosseini pokazuje że jest pisarzem nietuzinkowym, a sama ksiażka została przetłumaczona na wiele języków na całym świecie. Głowny bohater Amir nosi w sobie straszne tajemnice z dzieciństwa, które zaważą na jego dorosłym życie. A stara się żyć normalnie ... jak na muzułmanina przystało.
W dzieciństwie bierze udział w zawodach latawcowych, które wygrywa. Robi to, aby zyskać uznanie w oczach ojca, bez którego się wychowuje, ale czy to wystarczy?
Amir jest świadkiem gwałtu na innym chłopcu, co w konsekwencji sprawia że od tej pory wiele wyborów jest trudniejszych, a sam Amir musi przewartościowac swoje życie. Parenaście lat póżniej Amir zostaje pisarzem i za wszelką cenę chce być uznany, ale jednocześnie trudno jest mu się uwolnić z okowów traumatycznych wspomnień. Dostaje nagle wiadomość że dawny gwałciciel, a w dzieciństwie kolega Hasan nie żyje zamordowny przez Talibów. Aby zamknąć przeszłość musi wrócić do Kabulu i uratować Sahraba, syna Hasana.
Autor podejmuje w swojej ksiazce tematy życia, zaufania, lojalności i zdrady. Doskonale żongluje emocjami i sprawia że nie oceniamy, ale nienawidzimy albo współczujemy. Paru bohaterów i przeplatana współna droga, która prowadzi każdego do innego końca. Ale każdy wie że musi ją przejść. Autor pokazuje nam głębokie studiim psychologiczne męskiej przyjaźni i honoru, a także życia i śmierci. Książka jest okrutna i ciepła zarazem, autor doskonale pokazał dobro i zło idące w parze , a także cenę jaką płacić trzeba za swoje błędy. Jak dla mnie książka jest genialna. Polecam każdemu, ponieważ w każdym z nas są emocje o których czasami warto sobie przypomnieć.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena