Koszyk 0
Opis:
"Chłopiec w walizce", powieść napisana przez duet autorek Lene Kaaberbol i Agnete Friis, to jeden z najlepszych skandynawskich kryminałów ostatnich lat. Powieść została wybrana duńskim kryminałem roku oraz nominowana do nagrody Szklanego Klucza, najbardziej prestiżowej nagrody dla skandynawskiej literatury kryminalnej. Prawa wydawnicze do książki zostały sprzedane do kilkunastu krajów, a niedawna premiera książki w USA sprawiła ... że "Chłopiec w walizce" trafił na najbardziej prestiżową listę bestsellerów New York Timesa, gdzie został uznany za jeden z najlepszych kryminałów minionego roku. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Lene Kaaberbol, Agnete Friis
  • 2012
  • 1
  • 376
  • 195
  • 122
  • 978-83-61386-17-9
  • 9788361386179
  • ZANOA

Recenzje czytelników

Chłopiec w walizce

Ocena:
Autor:
Data:
,, Chłopiec w walizce” – o tej książce słyszałam już wiele dobrego, przeczytałam wiele pozytywnych recenzji, jednak zanim zabrałam się za jej lekturę minęło naprawdę sporo czasu. Miałam ją w planach już od dawna, w końcu jednak postanowiłam się z nią zapoznać. Nie żałuję swojej decyzji i już teraz czekam na kolejne części!

Pewien młody chłopiec został uprowadzony z domu. Zanim jednak do tego doszło wszystko zostało starannie zaplanowane. Wiele osób nie wiedziało o przedsięwzięciu ... chodziło o to, aby wtajemniczyć, jak najmniej zainteresowanych. Wszystko jednak poszło nie tak, jak miało. W efekcie zamieszanych w porwanie było znacznie więcej osób, niż początkowo planowano, a chłopiec nie pozostawał bezpieczny…

Książka pochłonęła mnie już od pierwszych stron i przeczytałam ją właściwie w jeden dzień. Język autorek był prosty, a strony przemykały mi błyskawicznie. Wiedziałam, że fabuła jest ciekawa, ale nie spodziewałam się, że aż tak bardzo. Samo zakończenie było bardzo interesujące i zapowiada kolejne tomy, które mam nadzieję, że ukażą się na polskim rynku. Co chwilę wychodziły na jaw także nowe fakty, które rzucały nowe światło na sprawę.

Kryminały skandynawskie wprost uwielbiam. Do tej pory miałam jednak okazję zapoznawać się z pisarzami z Norwegii, czy Szwecji. Twórczość duńska była mi jednak nieznana, dlatego z wielką ochotą zabrałam się za jej czytanie. Bardzo miło mnie zaskoczyła i z pewnością jeszcze nie raz będę się z nią zapoznawała. Akcja jest dynamiczna, nie ma zbędnych wątków, wszystko jest niezbędne. Jeśli już mowa o wątkach to jest ich kilka, przeplatają się ze sobą nawzajem.

Bohaterowie są różnorodni, początkowo nie mogłam zorientować się w relacjach, jakie pomiędzy nimi panowały. Trochę myliło mi się, kto jest z kim związany, było ich po prostu za dużo. Tak w połowie książki jednak już wszystko się unormowało, a na końcu wszystko stało się dla mnie jasne. Niektórzy bohaterowie nie odgrywali wielkiej roli, jednak ich obecność także była potrzebna z punktu widzenia całej fabuły.

,, Chłopiec w walizce” to powieść napisana przez duet duńskich pisarek, który przeczytałam z wielką przyjemnością. Nie dziwię się, że jest tak popularny wśród czytelników, gdyż jest to bardzo dobrze napisany kryminał, któremu warto poświęcić swój czas. Ja nie żałuję, że skusiłam się na jej lekturę.

Moja ocena: 9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena