Koszyk 0
Opis:
Wzruszająca i niosąca nadzieję historia prawdziwa Jeden jest ciężko chory. Drugi stracił łapę. Razem odzyskali sens i radość życia. Styczniowej nocy 2012 roku pięciomiesięczny owczarek anatolijski został przywiązany do torów kolejowych. Maszynista dostrzegł psa o kilka chwil za późno… Jednak szczeniak cudem przeżył, choć weterynarzom nie udało się uratować ... tylnej łapy. Na apel na Facebooku odpowiedzieli Colleen Drummond i Will Howkins. I tak Haatchi zamieszkał w ich domu. Colleen i Will razem wychowują ośmioletniego Owena, syna Willa. Chłopiec cierpi na rzadką genetyczną chorobę, która powoduje ciągłe napięcie mięśni, ból, zniekształca twarz i ciało. Owen był zamknięty w sobie i bardzo samotny. Ale kiedy pojawił się Haatchi, od razu pokochał okaleczonego, cudem uratowanego psa. A Haatchi, jak się potem okazało, miał  uratować  jego...  Mały chłopiec i wielki pies. Niezwykli przyjaciele, którzy kocha-ją się bezwarunkowo. Mimo cierpienia – radośni, pełni życia, otoczeni mnóstwem serdecznych ludzi poruszonychhistorią  ludzkiej  dobroci  i  psiego  hartu  ducha. Opowieść o nich spisała w 2014 roku Wendy Holden, autorka trzydziestu książek dokumentalnych i biograficznych. Chłopiec i pies trafił na 1. miejsce brytyjskich list w kategorii biografii. Książka wywołała  ogromny  odzew  medialny  i  społeczny. Wielkie okrucieństwo może prowadzić do uzdrowienia, z rozpaczy może zrodzić się nadzieja. I o tym jest ta wspaniała wzruszająca książka – jak wielki pies o trzech łapach zmienił życie chorego  chłopca. „Daily Mail”. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Wendy Holden
 • 2015
 • 1
 • 224
 • 206
 • 130
 • 9788324151882
 • 9788324151882
 • ZCFBL

Recenzje czytelników

Chłopiec i pies - Wendy Holden

Ocena:
Autor:
Data:
Po przeczytaniu tej książki długo musiałam pozbierać myśli , i któż wie może i lepiej że recenzja pojawia się teraz a nie w dzień recenzji. Wtedy byłam pełna emocji , pewnie nadal jestem bo jak przypomnę sobie tą książkę to nie potrafię powstrzymać łez płynących po moim policzku.

Książka poruszy każde serce nawet te z kamienia. Piękna historia małego chłopca i psa pokazuje że przyjaźń i miłość pomiędzy ludźmi a zwierzętami naprawdę istnieje ;)
Czy ta recenzja była przydatna?

Www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Książki na faktach w których bohaterami są dzieci oraz zwierzęta to balsam dla mojej duszy. Może dlatego, że sama dzięki zwierzowi (psiakowi imieniem Toby, który towarzyszy mi już 8 lat - zwanym przeze mnie 4 kg szczęścia ;) ) z większą odwagą i uporem wstałam z wózka inwalidzkiego. Czym dla mnie są tego typu książki? Ubraniem w słowa tego co czuję, co myślę i co sama chciała bym wyrazić, bo wiem co zwierzak potrafi dać człowiekowi - szczególnie temu cierpiącemu ...

Książka przedstawia nam dwóch bohaterów, którym należy się szacunek. 5-miesięczny owczarek anatolijski, który przez człowieka pozostał kaleką do końca życia. Został przywiązany do torów i tylko cudem uniknął śmierci. Maszynista go dostrzegł, ale niestety zbyt późno i efektem tego jest utrata tylnej łapy i ogona. Mimo to psiak nie stracił zaufania do ludzi - wręcz przeciwnie.
Owen to 8-letni chłopczyk cierpiący na genetyczną chorobę powodującą ciągłe i bolesne napięcie mięśni powodujący stały i silny ból, zniekształca ciało i buzię... Nieśmiały, zamknięty w sobie i skryty malec najlepiej czuje się w domu z ojcem i przybraną matką. Ale zmienia się to, gdy Haatchi - niepełnosprawny owczarek - pojawia się u nich w domu. Oboje się wspierają, uczą jak radzić sobie z niepełnosprawnością, pokazują ludziom, że chory nie znaczy inny!

W książce "Chłopiec i pies" zostaje nam przedstawiona walka chłopca i psa. Nie chcę pisać więcej - po prostu zachęcam do zapoznania się z wyjątkowo krótką, ale pełną wiary i nadziei książeczki. Wierzę, że wielu z Was po nią sięgnie oraz, że powstanie dalszy ciąg losów Owena i Haatchiego!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena