Koszyk 0
Opis:
Joanna jest młoda, niezależna, a w pracy rywalizuje tylko z najlepszymi. Tę odrobinę wolnego czasu, który jej pozostaje dzieli między grono wiernych, trochę zwariowanych przyjaciółek, a Marka. Od czasu do czasu. Bez zobowiązań. Czego chcieć więcej od życia? Pewnej nocy wszystko staje na głowie. Aśka, Łukasz i rudy kot całkowicie odmienią życie Joanny. Przyjdzie jej się zmierzyć z wieloma wyborami i ich konsekwencjami. Jak pogodzić karierę zawodową z opieką nad dwójką zupełnie obcych dzieci ... Nie wszystko da się zaplanować i przewidzieć, ale niespodziewane zmiany, które zsyła nam los, mogą okazać się najlepszym, co nas dotąd spotkało. Hanka Lemańska była psychologiem i trenerem umiejętności menadżerskich i psychologicznych. Prywatnie - mężatką, matką dwójki dzieci i straszną macochą dwóch pasierbów. Jeździła starym garbusem i miała psa przybłędę, którego uroda łamała wszelkie kanony estetyczne. Świat bez Hanki Lemańskiej nie jest już taki sam... ale na szczęście dla wielbicieli twórczości literackiej tej autorki pozostały jej książki Aneczka oraz Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Na podstawie powieści Chichot losu Telewizja Polska wyprodukowała serial obyczajowy pod tym samym tytułem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Hanka Lemańska
  • 2011
  • 270
  • 205
  • 135
  • 978-83-7506-6-531
  • 9788375066531
  • ZA2V2

Recenzje czytelników

Rewelacja

Ocena:
Autor:
Data:
Obraz wspólczesnego życia, naprawdę książka rewelacja, polecam każdemu!
Czy ta recenzja była przydatna?

Bardzo na tak!

Ocena:
Autor:
Data:
Nocne telefony to koszmar. Nie wiadomo, jaki cel przyświeca dzwoniącej osobie, co chce przekazać - najczęściej o czym powiadomić, jakie będą konsekwencje tegoż odebrania a co najważniejsze, osoba wyrwana z objęć Morfeusza przez telefoniczną melodyjkę niekoniecznie jest osobą zdolną do jasnej oceny sytuacji i klarownych wniosków. Najczęściej godzi się na wszystko dla świętego spokoju, byleby tylko powrócić w słodki sen.

Właśnie tak postąpiła Joanna ... ponad trzydziestoletnia bohaterka i narratorka powieści. Ten banan a właściwie skórka bo tym dyplomatycznym owocu świetnie obrazuje przewrotność i niepewność losu. Joanna ma wszystko o czym może marzyć wyzwolona kobieta. Praca, którą wykonuje z pasją i skrajnym wręcz poświęceniem, rywalizując z najlepszymi w branży. Przytulne, własne mieszkanie, sobotnie, rytualne spotkania z przystojnym mężczyzną, z dala od jakichkolwiek zobowiązań, kochających rodziców gdzieś nad morzem, babskie grono rodem jak z wiadomego serialu.

I nagle jeden telefon, jedna decyzja i cały uporządkowany świat Joanny staje na głowie. Zgoda na kilkudniową opiekę nad dwójką dzieci i rudym kotem zamienia się na kilka tygodni, miesięcy...Nagle trzeba zająć się nie tylko sobą ale wiecznie umorusanym sześciolatkiem, pamietać o niezliczonej ilości drobiazgów, nauczyć się gotować i robić większe zakupy, zaakceptować kota Platona, mimo wczesniejszej wmówionej alergii, zrewolucjonizować czas aby zdążyć wyprawić trzynastoletnią Asię do szkoły, pomóc w matematyce i dzieleniu domowych obowiązków. Zaczynają się nocne wędrówki, niewyspanie, pośpiech i zawrotne tempo, a przede wszystkim przeraża ogromna odpowiedzialność za osoby w gruncie rzeczy obce. To jednocześnie niezwykły sprawdzian życiowy głównej bohaterki, dla której nagle rzeczy wcześniej ważne i pewne, okazują się tanim tombakiem i pustynnym mirażem. Bo ten niespodziewany zakręt życiowy dotyka nie tylko Joanny. To prawdziwy weryfikator uczuć, przyjaźni i bezinteresownej, prawdziwej pomocy. Zaangażowani są wszyscy - przyjaciółki stojące za Joanną murem, kochający rodzice, chętni do pomocy sąsiedzi i niedoszli wrogowie. I chociaz świat się wali, nie taki diabeł straszny.

Kapitalna książka. Niezwykła w swej prostocie, ujmująca "zwyczajnością" życiowych sytuacji i pełnokrwistymi bohaterami, z którymi bardzo łatwo się utożsamić. Zachwyca realizm sytuacji, rozbawia do łez komizm sytuacyjny, budzi refleksje uniwersalizm podstawowych wartości dotyczących każdego z nas. To, na ile jesteśmy w stanie żyć prawdziwie choć niekoniecznie łatwo, zerwawszy wcześniej fałszywą zasłonę skrywającą nasz lęk przed otwartością, miłością, bliskością. Duży plus dla autorki. Bardzo, bardzo na tak.

A los? Niech sobie chichocze.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena