Koszyk 0
Opis:
Simona to świetna archeolożka, znawczyni starożytnych kultur i ceniona specjalistka w swoim fachu. Pracuje na największych wykopaliskach na całym świecie. Ma też oryginalne hobby, kradzieże dzieł sztuki. W tym też jest świetna i podobnie ceniona. Różnica tylko taka, że kto inny ceni ją za pierwszy fach, a kto inny za ten drugi. No i ci drudzy zazwyczaj lepiej płacą. Pewnego dnia dostaje zlecenie kradzież ... y legendarnego złotego diademu pochodzącego ze skarbu Priama. Przyjmuje to zlecenie bez wahania. Honorarium jest warte ryzyka. Opracowuje inteligentny plan i wprowadza go w życie. Jak się okazuje nie ona jedna dostała to zlecenie. Czy można okraść złodzieja? Ile można poświęcić, gdy kieruje tobą żądza zysku? Czy warto ufać innym? Szybka filmowa akcja. Nagłe zwroty i niezwykłe wydarzenia. Świetnie opisana sceneria współczesnej Grecji. Niespodziewane zakończenie. To jedna z tych książek, które pochłania się w weekend, „na jednym oddechu”. Autorka już zapowiedziała kolejne przygody Simony. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marta Guzowska
  • 2016
  • 350
  • *, 9788380530959
  • 9788380530959
  • ZDA5E

Recenzje czytelników

"CHCIWOŚĆ" MARTA GUZOWSKA

Ocena:
Data:
Najlepsze książki kryminalne to takie, w których główny bohater da się lubić, bezpośrednio wyraża swoje zdanie i emocje. Mile widziane jest także poczucie humoru. To jest przynajmniej taka moja opcja dobrego kryminału, a czy znalazłem to w książce Marty Guzowskiej?

Simona Brenner jest archeologiem z prawdziwego zdarzenia. Interesują ją znaleziska z dawnych okresów, na których zna się po mistrzowsku. Praca archeologa nie przynosi jej zbyt dużo dochodów ... dlatego Simona posiada jeszcze jeden fach... jest znakomitą złodziejką. Sprzedaje zrabowane dzieła sztuki za potężne pieniądze tłumacząc to tym, iż ratuje je od zapomnienia.

Chciwość kieruje ją do zrealizowania zlecenia, do którego uważnie się przygotowuje - ma ukraść diadem ze skarbu Priama. Simona jest jedyną osobą, która potrafi też rozróżnić jego oryginał od kopii, która znajduje się w rosyjskim muzeum. Chce wcielić swój plan w życie i pewna siebie wyjeżdża do Turcji. Sprawy przybierają zły obrót, kiedy podczas wykopalisk w Turcji w tajemniczych okolicznościach znika jej kochanek - Ivan. Porywacze wysyłają jej jego kciuk...
Od tego momentu zaczyna się prawdziwa przygoda Simony, którą naprawdę polubiłem mimo tego, czym się dodatkowo zajmuje. Jest postacią pełna wigoru, zdeterminowania, zuchwałości i zaradności.

Czytanie o przygodach Simony dostarczyło mi wiele przyjemności. Nie obawiałem się o jej losy. Wręcz przeciwnie. Wiedziałem, że się wszystko uda. Dodam, że historia o skarbie Priama i złotej biżuterii Heleny Trojańskiej jest po części prawdziwa. Dodatkowo autorka książki akcję osadziła w realiach Troi co jest satysfakcjonujące. Można pomarzyć, aby zobaczyć na prawdę ten diadem w Muzeum Puszkina.

"Chciwość" czyta się bardzo przyjemnie. Nie oderwałem wzroku od książki dopóki nie skończyłem jej czytać, co jest dowodem na to, że książka mocno wciąga. Koniec jest trochę przewidywalny, ale to w niczym książce nie ujmuje. Ciekawy jestem jak potoczą się losy Simony w kolejnym tomie, który na pewno trafi w moje ręce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Chciwość

Ocena:
Autor:
Data:
Simona Brenner jest archeologiem, specjalistką od antycznej biżuterii, cenioną w swoim środowisku, ale nie tylko... Jest również świetną złodziejką i zdarza się jej korzystać z zasobów znalezionych przez archeologów. Przecież tyle cudów spoczywa w skrzyniach, bo nie ma pieniędzy na ich renowację i ekspozycję. Simona nie ma więc wyrzutów sumienia, aby dorobić do pensji archeologa. Jednak wybiera ona tylko nieliczne dzieła, a są wśród archeologów bardzo pazerni przedstawiciele ...
Pazerni i dążący do celu po trupach jak Konstantinos, który zleca jej kradzież legendarnego diademu. Na drodze staje jej dawny kochanek, Ivan, który posuwa się wręcz do samookaleczenia, aby osiągnąć cel. Nie tylko on czyha na zdobycz Simony...
Kobieta znajduje się w nielichych tarapatach - czy uda się jej z tego wyplątać? Przeczytajcie :)
Czeka was wiele emocji i porywająca akcja!

Pochłonęłam "Chciwość" z ciekawością i wielką przyjemnością. Uwielbiam styl pisania Marty Guzowskiej - prosty, lekki i bardzo obrazowy. Sceny przewijały mi się przed oczami jak w filmie, a zagadnienia archeologiczne i historyczne podano w lekkiej i bardzo interesującej formie.
W "Chciwości" znajdziecie chciwość, zazdrość, nienawiść, pożądanie i strach, ale i odwagę, smutek, czy radość zwycięstwa. Jest tutaj cała plejada grzechów, nie tylko chciwość, ale również wiele ludzkich emocji. Ciekawe kreacje bohaterów, wśród których w mojej pamięci utkwił Uran i jego dziadek - bardzo fajnie wykreowane postacie, które ubarwiają powieść i dodają jej lokalnego kolorytu.
Przeczytałam "Chciwość" z wielką przyjemnością, sprawiła mi wiele radości - polecam serdecznie najnowszą książkę Marty Guzowskiej!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/06/chciwosc-marta-guzowska.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena