Koszyk 0
Opis:
Życzenie umierającego ojca.Szokujące samobójstwo męża.Niewytłumaczalne milczenie córki.Obietnica złożona przez Laurę Brandon umierającemu ojcu była prosta: odwiedziny u starszej kobiety, o której wcześniej nie słyszała, a która nie pamięta nic poza odległą przeszłością. Wizyta u Sarah Tolley wydawała się niewielkim poświęceniem. Rzecz jednak w tym, ż ... e obietnica Laury skutkuje kolejną śmiercią. Jej męża. Świadkiem samobójstwa była ich pięcioletnia córka Emma, która nie chce o tym mówić... nie chce wcale mówić. Zdruzgotana, gnębiona poczuciem winy Laura kontaktuje się z jedyną osobą, która może być w stanie jej pomóc. Mężczyzną, którego spotkała tylko raz przed sześciu laty. Który nie wie, że jest prawdziwym ojcem Emmy. Próbując spełnić obietnicę daną ojcu i pomóc własnej córce Laura odkrywa opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, opowieść okrytą całunem milczenia... Czy prawda nas wyzwoli?Czy zawsze dotrzymujesz obietnic?A ty co być zrobiła aby pomóc swojemu dziecku?Diane Chamberlain jest południową Jodi Picoult. Mary Alice Monroe, autorka powieści z listy bestsellów „New York Timesa” „Chcę Cię  usłyszeć” oferuje napięcie i intrygujące psychologiczne obserwacje. „Publishers Weekly”Jedna z najlepszych współczesnych pisarek.„RT Books Reviews”Diane Chamberlain jest cudownie utalentowaną pisarką! Każda jej kolejna książka to prawdziwy klejnot.„Literary Times”Chamberlain z wielką zręcznością zgłębia naturę zbrodni serca.„Publishers Weekly”Chamberlain z wielkim talentem prowadzi akcję... Bogata narracja, która zasługuje na ważne miejsce w plażowej torbie.„Kirkus Reviews”Odznacza się dramatyzmem i nagłością pociągu, nad którym stracono kontrolę.„Chicago Tribune”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Diane Chamberlain
  • 2016
  • 1
  • 456
  • 200
  • 130
  • 978838069-250-3
  • 9788380692503
  • ZD49R

Recenzje czytelników

„CHCĘ CIĘ USŁYSZEĆ”

Ocena:
Autor:
Data:
Kilka słów wypowiedzianych przed śmiercią może zmienić życie bliskiej osoby. Powodują one lawinę tajemnic, domysłów i poszukiwań — czy da się szczęśliwie z tego wybrnąć?

Twórczość Diane Chamberlain kusiła mnie przez dłuższy czas. Przyznam, że byłam głucha na podpowiedzi, bo obawiałam się wtórności. Odnosiłam wrażenie, iż Chamberlain jest kimś w rodzaju Jodi Picoult — tę ostatnią bardzo cenię, ale lubię przeczytać jej książki raz na jakiś czas. Właśnie uzyskałam możliwość ... aby w końcu się przełamać i samej ocenić jedną z powieści Diane. Tym samym zdejmuję czapkę z głowy i przyznaję rację wielu koleżankom-recenzentom — miałyście rację! Teraz rozumiem Wasze zachwyty, namawianie do sięgnięcia po te książki, dobre oceny. Piszę te słowa i nadal jestem w szoku, że tak się wzbraniałam przed nawałem pozytywów. Przedstawiam Wam powieść, która premierę będzie miała za kilka dni, ale już teraz zachęcam do kupienia. Już wcześniej zachwycałam się okładkami książek Chamberlain, tym razem jest tak samo — z przyjemnością wpatrywałam się w tę śliczną dziewuszką widniejącą na zdjęciu.

Laura jest wybitnym naukowcem zajmującym się astronomią. Razem ze starszym o dwadzieścia lat mężem wychowuje córkę, Emmę. Wkrótce na Laurę spada osobista tragedia — jej ojciec umiera. Kobieta towarzyszy mu w ostatnich chwilach i zostaje obarczona przyrzeczeniem. Musi spotkać się ze starszą panią, Sarą Tolley. To nazwisko nic Laurze nie mówi, ale postanawia spełnić dane ojcu przyrzeczenie. Na całą sytuację agresywnie reaguje Ray, jej mąż. Wkrótce rodzinę spotyka kolejne nieszczęście, gdy Ray popełnia samobójstwo, a świadkiem sytuacji staje się pięcioletnia Emma… Radosna wcześniej dziewczynka nagle przestaje mówić, a Laura w walce o powrót dziecka do zdrowia postanawia odnaleźć biologicznego ojca Emmy… Tymczasem odwiedza Sarę Tolley i nie spodziewa się, że historia niepozornej staruszki jest kluczem do wielu tajemnic…

Sięgając po „Chcę Cię usłyszeć” byłam bardzo nastawiona na styl Jodi Picoult. Możliwe, że to było dobre podejście, bo miło się rozczarowałam. Naprawdę, bardzo lubię Picoult, o czym wspominałam niejednokrotnie, ale czasem czuję pewne przytłoczenie, gdy po raz kolejny czytam historię o sądach, dzieciach i walkach. Wiele osób porównuje do siebie obie autorki, ale muszę z tym mitem troszkę powalczyć. Jedyne, co łączy oba style pisania, to wplecenie postaci dziecięcych. Jednak konsekwentnie stwierdzę, że należy rozdzielić Jodi i Diane, każda z nich jest unikatowa. Choć przyznam, że chciałabym się z nimi spotkać, bo mimo różnic osiągnęły wpólny cel — potrafią poruszać, wzruszać i wyciskać łzy.

„Chcę Cię usłyszeć” przeczytałam w jeden dzień. Początek wydawał mi się troszkę nudny, ale dzielnie postanowiłam, iż zmierzę się z przeciwnikiem i dokończę. Nie żałuję! Chciałabym móc każdemu opisać tę wspaniałą historię, ale nie mogę, bo odbiorę Wam przyjemność z samodzielnego odszukiwania prawdy. Każdy z bohaterów jest na tyle charakterystyczny, że nie da się ich pomylić. Laura początkowo nie wzbudzała mojej sympatii, ale z każdą kolejną stroną moje podejście ulegało zmianie. Za to Sarah — pokochałam ją. Kompletnie.

Akcja dzieje się dwutorowo. Sam początek książki to swoisty wstęp i zapoznanie czytelnika z Laurą, jej mężem i córką. Przy okazji spotkań z Sarą pojawia się drugi wątek, który wyraźnie jest zaznaczony tytułem i datą. Wówczas przenosimy się w czasie i spotykamy się z tragiczną historią Sary. Te momenty były moimi ulubionymi i nie mogłam się doczekać, gdy znowu na nie trafię. Niebezpiecznie często czułam ścisk w gardle, miałam ochotę pomóc tej nieszczęśliwej kobiecie. Czasem odkładałam na sekundkę książkę i musiałam ochłonąć. Wspaniale skonstruowane napięcie! Fakt, jakieś sto stron przed zakończeniem już się go domyślałam, ale nie uznaję tego za wadę — warto było dobrnąć aż do samego końca.

Problemy Laury wciągnęły mnie dopiero, gdy zaczęły łączyć się z postacią Sary, ale czuję się dostatecznie zachęcona, aby sięgnąć po kolejne powieści Diane Chamberlain. „Chcę Cię usłyszeć” polecam nie tylko fanom autorki, ale też osobom, które nadal nie mogą się przekonać do zapoznania z jej twórczością. Myślę, że się nie zawiedziecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Seria niefortunnych zdarzeń

Ocena:
Autor:
Data:
Życiem Laury zupełnie nieoczekiwanie wstrząsnęła seria niefortunnych zdarzeń. Śmierć ojca, samobójstwo męża, problemy z córeczką oraz osnuwająca wszystko tajemnica. Wydaje się, że wydarzenia te mają niewiele wspólnego. Czy aby na pewno? I czy Laura poradzi sobie z ciężarem prawdy, związanym z rozwikłaniem wszystkich niewiadomych?

Diane Chamberlain to jedna z najlepszych autorek powieści o kobietach i dla kobiet. Jej książki wciąż na nowo mnie zaskakują i budzą we mnie emocje ... których istnienia często bym nie podejrzewała. Pisane przez nią historie trzęsą moim światem i sprawiają, że zaczynam zupełnie inaczej patrzeć na pewne sprawy. Lektura tej najnowszej dogłębnie mnie przejęła i mocno zelektryzowała. Ciężko było mi oderwać się chociaż na moment, a zanim dotarłam do końca już dawno wiedziałam, że długo o niej nie zapomnę i często będę do niej wracać, sercem i myślami.

Kolejny raz przekonałam się, że Chamberlain stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko i nie boi się podejmować wyzwań. Dla tej autorki nie istnieją tematy szczególnie bolesne czy drażliwe, nie ma żadnego tabu. W swoich książkach udowadnia, że ludzie muszą mierzyć się także z problemami natury etycznej i moralnej, nawet, jeśli nie jest im przy tym łatwo. Bo tak właśnie jest w życiu- czasami bardzo ciężko, a momentami pod górkę.

Chamberlain skupia się na tak wielu istotnych kwestiach, że niezwykle trudno wybrać spośród nich te szczególnie ważne. W pierwszej kolejności zwróciłam jednak uwagę na wątek związany z kontrolowaniem ludzkiego umysłu za sprawą eksperymentów i doświadczeń psychiatrycznych. Odwołanie się do tego tematu zmroziło mnie i wywołało u mnie mnóstwo negatywnych emocji. Mimo, że nie spotkałam się z tymi zagadnieniami pierwszy raz, ponownie poczułam konsternację i oburzenie. Jakim prawem ktokolwiek mógł ingerować w ten sposób w ludzką psychikę? Jak to możliwe, że takie wydarzenia mogły mieć miejsce? Czy faktycznie ludzkie zdrowie i życie ma tak niewielkie znaczenie? Kim zatem jesteśmy?

„Straszna rzecz- mieć mnóstwo pytań i nie móc ich zadać”.

Z drugiej strony, jakby dla przeciwwagi, Chamberlain skupia się na problemach nieco bardziej przyziemnych, a przez to bliższych jej czytelniczkom. Mądrze i subtelnie łączy ze sobą takie tematy jak wartości rodzinne, potrzeba przynależności, trudy rodzicielstwa. Z cudowną lekkością i swobodą prowadzi nas przez świat wypełniony dylematami i rozterkami jej bohaterów. Pozwala nam ich dobrze poznać i umożliwia postawienie się na ich miejscu. Mocno przeżywałam książkowe wydarzenia, przez chwilę zapominając, że to akcja powieści- choć fantastycznej, to tylko powieści. Tak mocno uderzył mnie realizm i prawdziwość, obecne na każdej stronie.

Autorka z wielką przyjemnością udowadnia, że w życiu nic nie jest czarne albo białe, a odcienie szarości mogą łatwo zmylić. W jej historii nie brakuje ciepłych i uroczych bohaterów, których nie sposób nie polubić, przekornie skontrastowano ich natomiast z ludźmi zimnymi i idącymi po trupach do celu. Zagłębiając się w tę powieść musimy w pewnym momencie podjąć decyzję, po której stronie jesteśmy i zdecydować, czyje postępowanie jest dla nas możliwe do zaakceptowania. W ten sposób niejako wystawiamy na próbę swoje przekonania i swoją moralność. Zadajemy sobie mnóstwo pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedź, a w naszej głowie rodzą się miliony refleksji, które trzeba skonfrontować z codziennością.

„Życie jest tylko przelotnym błyskiem na ekranie rzeczywistości”.

Chamberlain kojarzy mi się z fantastycznymi, kobiecymi, powieściami. Moją sympatię zdobyła już dawno za sprawą ujmującej całości swoich historii- mądrych tematów, pełnokrwistych bohaterów, wielkiego realizmu, głębokiej emocjonalności. Do tej pory moją ulubioną opowieścią było „W słusznej sprawie”. Do dziś.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena