Koszyk 0
Opis:
"Cena za honor" to uniwersalna opowieść o zmaganiach dobra ze złem. Wciągająca od pierwszej strony historia, w której jednakowo przeplata się miłość, nienawiść, wierność zasadom, przyjaźń i zdrada. Bzyk, policyjny detektyw prowadzi działania przeciw handlarzom narkotyków. Podczas akcji przejmuje dużą ilość amfetaminy oraz likwiduje całe zaplecze służące do jej produkcji. Ma szansę postawić przed sądem nie tylko wykonawców, ale wszystkie osoby odpowiedzialne za przestępczy proceder ... Jego poczynania są pilnie obserwowane przez gangstera stojącego na czele przestępczej grupy. Nie może dopuścić do zniszczenia swojego imperium. Uruchamia wszystkie swoje wpływy, aby powstrzymać policjanta. Nie cofnie się przed niczym. - Nie zaczynaj czytać tej książki, jeśli masz w planach ważne spotkanie, bo zapomnisz o nim! - Czytając w tramwaju przejedziesz swój przystanek! - Gdy sięgniesz po lekturę przed snem, nie zmrużysz oka, dopóki nie dowiesz się, jak skończyła się ta historia! Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Bellona
  • miękka
Mniej Więcej
  • Piotr Pochuro
  • 2012
  • 204
  • 195
  • 125
  • 978-83-11-12208-6
  • 9788311122086
  • ZAF39

Recenzje czytelników

https://pannazuzanna.wordpress.com

Ocena:
Data:
Kryminał o gliniarzach pisany przez gliniarza? To dla mnie coś nowego, dlatego wzbudzającego zainteresowanie. Choć w przypadku książki Piotra Pochuro i jego „Ceny za honor”, to nie tylko kryminał, ale i sensacja w jednym. Uściślając, porządna dawka sensacji. Brzmi intrygująco? Czyta się równie dobrze.
Piotr Pochuro, to jak autor sam o sobie mówi i pisze, gliniarz. Dziś już były, choć w pracy policjanta spędził 14 lat. Pochuro, to jego pseudonim literacki ... Debiutował w 2009 roku powieścią „Dziewięć milimetrów do nieba”. W swoich powieściach wykorzystuje zdobyte doświadczenie zawodowe, dzięki czemu historie wychodzące spod jego pióra są mocno osadzone w polskiej rzeczywistości.
„Cena za honor” to powieść sensacyjna z mocnym akcentem kryminalnym. Nie stroni od ostrego, ciężkiego języka, pełnego wulgaryzmów i żargonu (przestępczego i gangsterskiego). I chwała mu za to, bo jakoś nie mogę wyobrazić sobie, jak najwięksi przestępcy czy tropiący ich policjanci zwracają się do siebie językiem niczym z Mickiewicza wziętym. Ów duży autentyzm języka może z jednej strony bulwersować, z drugiej zaś wnosi do powieści prawdę.
Pochuro niczego nie udaje. Zna świat o którym pisze od podszewki i dzięki niemu czytelnicy mają okazję przez chwilę stać się jego częścią. Nie jest to łatwy i przyjazny teren, a mocno fascynujący i zniewalający. Im dalej brniemy w lekturę, tym bardziej świat ten wciąga i oplata swoimi mackami.
Od „Ceny za honor” nie sposób się oderwać. Choćby się waliło i paliło, w jednej ręce będziesz trzymał gaśnicę, w drugiej książkę. Wartka akcja i dwutorowość toczących się wydarzeń sprawią, że jeśli zaczniesz powieść, będziesz musiał ją czytać. Nie ma zmiłuj. To cena jaką zapłacisz za „Cenę za honor”. Warto ją ponieść.
Z jednej strony jest to historia próby rozprawienia się policji z jednym z licznych gangów dowodzonych przez gangstera o wdzięcznej ksywie Uszaty, z drugiej zetkniemy się z wątkiem zawieszenia w obowiązkach służbowych Bzyka, czyli jednego z policjantów. Fajnie opowiedziana historia pokazująca, jak brutalna jest rzeczywistość. I to nie tylko ta mafijna, ale i zwykła, z pozoru szara, nudna i nijaka.
„Cena za honor” obnaża wady, jakim ulegamy i przyklaskujemy, lub na jakie się godzimy bez mrugnięcia okiem, byle mieć przysłowiowy święty spokój. To książka o skorumpowanym świecie, gdzie układy i układziki rządzą otoczeniem, a los jednostki, nawet najuczciwszej, zależny jest od panującej w danej chwili koniunktury i od czyjegoś widzimisię. To gorzka do przełknięcia pigułka, która niestety nie jest niedobrym lekarstwem, które w ostatecznym rozrachunku wyleczy chorobę. Ta pigułka jest po prostu gorzka… i nic poza tym.
To w końcu obraz pracy w policji bez upiększeń i koloryzowania, ukazujący wiele niedociągnięć, błędów i wad, biedę. Często i tę mentalną.
Mnie nauczyła jednego. Nie sądź książki po okładce. To stare porzekadło w przypadku „Ceny…” niesie prawdę. Bo choć jest to wizualnie niepozorna książeczka, cienka jak lura, to w rzeczywistości prawdziwa petarda, jeśli o treść chodzi.
Bawiłam się przy niej fantastycznie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena