Koszyk 0
Opis:
Epicka opowieść, w której namiętny romans przeplata się z wielką historią. W roku 1869 grupa Walijczyków pod przywództwem charyzmatycznego Johna Hughesa wyrusza na wschodni step, by spełnić marzenie cara Aleksandra II i uczynić z Rosji przemysłową potęgę. Jedni biorą udział w wyprawie, by zapewnić sobie lepszy byt i realizować ambicje, inni uciekają od ponurej rzeczywistości i tragicznych doświadczeń. Od tej chwili wiodą życie w luksusie ... o jakim dotąd mogli tylko pomarzyć - mieszkają w apartamentach, jeżdżą powozami, korzystają z pomocy służby i biorą udział w wystawnych przyjęciach. Ludzkie historie krzyżują się tu w zawrotnym tempie, to, co niemożliwe, staje się osiągalne. Żądze i ambicje popychają bohaterów niemal do kresu możliwości. Poznają ból straty, kosztują zakazanej miłości, w walce o własne spełnienie są w stanie przekroczyć każdą granicę... Catrin Collier - urodziła się i wychowała w Pontypridd w Walii. Pracowała w Ameryce i Europie, by w końcu wrócić do rodzinnej krainy i tam rozpocząć karierę pisarki. Stała się najbardziej znaną walijską autorką dzięki swoim popularnym powieściom historycznym dla kobiet. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Catrin Collier
  • 2014
  • 720
  • 195
  • 125
  • 978-83-7839-747-2
  • 9788378397472
  • ZBE10

Recenzje czytelników

Powieść o wielkich namiętnościach i marzeniach

Ocena:
Autor:
Data:
Napisana z rozmachem, wielowątkowa powieść, którą pochłonęłam jednym tchem, podobnie jak wcześniej dwie inne książki autorki.

Akcja skupia się na losach walijskich emigrantów, którzy przybywają do Rosji z wielkimi nadziejami, oraz na życiu autochtonów. Różnorodność kulturowa powoduje liczne konflikty, do których dochodzą zadawnione waśnie między Kozakami i Żydami. Niełatwo jest też bohaterom walczyć z uprzedzeniami społecznymi, gdyż są wśród nich i nowocześni, i zacofani arystokraci ... inteligenci, oficerowie prości, biedni ludzie i robotnicy.

Kłótnie i nienawiść przeplatają się z wielkimi uczuciami i namiętnościami, codziennym troskom, rodzinnym nieporozumieniom i niespodziewanym tragediom towarzyszą radości i sukcesy.

Dużo jest tu miejsca na wewnętrzne przeżycia bohaterów, ich marzenia, ambicje, sny o potędze.

"Carski smok" to powieść łącząca idealnie wątki historyczne, społeczne, przygodowe i miłosne. Akcja jest wartka, najczęściej nieprzewidywalna i dlatego czyta się całość z niesłabnącym zainteresowaniem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Rosyjskie stepy

Ocena:
Autor:
Data:
Recenzja znajduje się równie na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2014/08/7-carski-smok-catrin-collier.html

Losy emigrantów nigdy nie są łatwe. Odcięcie od rodziny, miejsca urodzenia i zamieszkania, od wszystkiego co znają bywa nie do zniesienia. Jednak czasami jest to jedyny sposób na poprawę swojego bytu.

"Carski smok" jest to wielostronicowa powieść o budowaniu nowego miasta w Rosji - Hughesowki (obecnie jest to Donieck).

John Hughes ... założyciel miasta jest postacią autentyczną. Wraz z innymi walijskimi emigrantami bierze udział w budowie Nowej Kampanii Rosyjskiej na stepach rosyjskich. Bohaterów jest wielu, tak jak i wątków pobocznych. Jednymi z głównych bohaterów są bracia Edwards z żonami - Peter i Sara, którzy w nowym mieście mają zająć się prowadzeniem szpitala oraz Glyn i Betty. Trzeci brat decyduje się zostać w walijskim miasteczku - Myther, tak jak i żona Glyna, co będzie miało później swoje konsekwencje. Na kilka dni przed wyjazdem w Myther zachodzą zdarzenia, które zmuszają inną rodzinę do wyjazdu - Parrych. I w taki sposób Richard, pobity prawie na śmierć oraz Anna, zgwałcona dziewczynka, wyjeżdżają.
Na miejscu spotykają wiele osób, z którymi się zaprzyjaźniają. Jest rosyjski arystokrata Aleksiej, który na szczęście nie jest nadętym bogaczem oraz jego krewniaczka Sonia. Jest również rodzeństwo żydowskiego pochodzenia - Natan i Rut Charber oraz Kozacy - Praskowia, Misza, Jelena, Pytor. Pochodzą oni z różnych światów, ale po jakimś czasie łączą w zakazane pary oraz przyjaźnią się.

Trochę zdenerwowała mnie końcówka. Jak można zakończyć książkę w takim momencie? Zupełnie jakby miała być druga część...Ale to chyba był po prostu zamysł autorki, takie otwarte zakończenie. Książka, według mnie, oryginalna. Trochę historyczna, trochę obyczajowa i chwilami tragiczna, gdyż kilku bohaterów zginęło. Ale naprawdę polecam to "opasłe tomisko".
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena