Koszyk 0
Opis:
Opowieść prawie sensacyjna, momentami romansowa, częściej zagadkowa, niekiedy , erotyczna. Warszawa, koniec XIX wieku. Miasto niespokojne, dopiero co spacyfikowane po kolejnym spisku antycarskim. Miasto wielkich interesów i ekskluzywnych hoteli, ale też dzielnic biedy i zawszonych burdeli. Miasto, w którym ktoś w okrutny sposób morduje kobiety... Estar Pawłowicz Van Houten, tajny urzędnik do zadań specjalnych, przyjeżdża ze stolicy Imperium, by wyjaśnić sprawę zabójstw młodych kobiet ... Musiał radzić sobie już z podobnymi wyzwaniami, nie tylko w Rosji. W pracy śledczego wykorzystuje najnowsze zdobycze nauki i techniki. Czasem wywołuje to podziw, a czasem niesmak kolegów z policji. Dopiero w Warszawie Van Houten orientuje się, że sprawa ma drugie, a nawet trzecie dno. Zaczyna się rozgrywka sięgająca szczytów władzy i europejskich dworów monarszych. Szpiedzy, mordercy, zboczeńcy, piękne kobiety, spiski, zabójstwa - oto świat tajnego radcy Estara Pawłowicza. Carska roszada jest nie tylko emocjonującą, trzymającą w napięciu opowieścią kryminalno-szpiegowską. To także bogaty, soczysty i chwilami szokujący obraz dawnej Warszawy, w której krzyżowały się interesy największych ówczesnym mocarstw. Melchior Mateusz Medard, syn Marty, pojawił się na świecie w 1964 roku, w Saint-Vincent-la-Commanderie. Po powrocie pod ojczystą, czerwono-białą strzechę, zdobył w swoim czasie laury akademickie. Mimo to otworzył "francuską" knajpę, a brak problemów (gł. finansowych) spowodował, iż zechciał parać się literaturą. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Erica
  • miękka
Mniej Więcej
  • Melchior Medard
  • 2012
  • 384
  • 205
  • 140
  • 978-83-62329-51-9
  • 9788362329519
  • ZAIXL

Recenzje czytelników

Kryminalna zagadka w XIX-wiecznej Warszawie

Ocena:
Autor:
Data:
Książka zaskoczyła mnie totalnie. Spodziewałam się kryminału osadzonego w realiach XIX-wiecznej Warszawy, a dostałam zdecydowanie więcej. "Carska roszada" to bogata, powiedziałbym nawet filmowa narracja i świetnie nakreśleni bohaterowie. Każdy z nich jest wyraźny i od razu wiemy z jakiego rodzaju człowiekiem mamy do czynienia.
Jeżeli dorzucimy do tego charakterystyczne dla XIX-wiecznej Warszawy widoki dostajemy naprawdę świetną książkę ... Realia dawnej stolicy ukazane oczyma głównego bohatera są zarówno fascynujące jak i bezlitosne. Już na samym początku Van Houten zostaje rzucony w wir zagęszczających się intryg, których nieświadomie sam staje się centrum. Nowy wątek zaczyna gonić kolejny wprawiając czytelnika w zdumienie bowiem w pewnym momencie sami już nie wiemy o co tak naprawdę chodzi z tymi morderstwami. Nie jesteśmy pewni kto jest Van Houtenowi przyjacielem, a kto wrogiem. I co tak naprawdę wyniknie ze znajomości z uroczą acz nieco złośliwą panią patolog ?
Trudno też nie wspomnieć o języku, który jest bardzo bogaty i barwny a przy tym bardzo prosty. Dzięki czemu książkę czyta się jednym tchem.


Podsumowując "Carska roszada" zgodnie z zapowiedzią wydawcy to opowieść prawie sensacyjna, momentami romansowa, częściej zagadkowa, niekiedy erotyczna. Na pewno jest powieścią ze wszech miar zaskakującą i na pewno godną polecenia.
Cieszę się, ze miałam okazję ją przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Reading is fun- Melchiora Medard ,,Carska roszada”

Ocena:
Data:
Warszawa, schyłek XIX wieku na peron kolejowy z pociągu z Moskwy wysiada Estar Pawłowicz Van Houten, tajny urzędnik do zadań specjalnych. Jego misją jest rozwiązanie zagadki brutalnych morderstw na młodych kobietach w mieście. Na spotkanie wychodzi mu jego długoletni przyjaciel, po krótkim przywitaniu, dzieje się rzecz tragiczna. Słychać strzał i przyjaciel Rosjanina pada trupem. Na miejscu zjawia się mnóstwo policji ... Van Houten dostaje polecenie udać się do hotelu a wkrótce po odpoczynku zając się sprawą przez którą zjawił się w Warszawie.
Kwestia zabójstwa kobiet jest trudna i zawiła. Ofiary są oszpecane, bardzo ranione przed śmiercią i porzucane w różnych miejscach w mieście. Estar Pawłowicz szybko orientuje się, że sprawa jest skomplikowana, wiele osób jest w to zamieszanych a cała intryga zahacza o dwór i możnowładców.
Książkę czyta się bardzo dobrze, język jest stylizowany na ten jakim posługiwali się ludzie w XIX wieku, fabuła jest interesująca, dużo jest opisów wyglądu i zwyczajów panujących w mieście, sposobu życia ludzi, ich obyczajów. Warszawa zaskakuje kontrastami, stykaniem się dwóch sfer: skrajnego ubóstwa oraz olbrzymiego bogactwa, skromnego życia oraz rozpasania obyczajów. Warszawa XIX wieku to miejsce gdzie bieda, zło, kłamstwa, nieszczerość, fałszywa skromność są na porządku dziennym. Miejsce gdzie trzeba wszystkim patrzeć na ręce, pilnować tyłów, mieć organiczne zaufanie do współpracowników i znajomych. W ,,Carskiej roszadzie” jest wiele ciekawych historycznych wątków, wokół których nikt nie może przejść obojętnie. Akcja toczy się wartko, tajemnice są stopniowo rozwiązywane, wiele jest momentów zaskakujących.
Bohaterowie są postaciami interesującymi, autor dokładnie opisuje ich przeszłość, charakter, usposobienie. Dzięki temu mamy lepszy pogląd na sytuacje i postępowanie postaci.
,,Carska roszada” to kryminał, sensacja, powieść historyczna i romans w jednym. Czyta się ja bardzo przyjemnie jest to zasługa języka oraz fabuły, która jest na wysokim poziomie.
Polecam.
Ocena9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena