Koszyk 0
Opis:
Carrie Pilby, dziewczyna geniusz, w wieku dziewiętnastu lat ukończyła studia na Harvardzie. Carrie woli siedzieć w domu, niż spędzać czas w towarzystwie rozrywkowych rówieśniczek i  płytkich facetów, którym chodzi tylko o seks. Choć w Nowym Jorku mieszkają miliony ludzi, ona nie potrafi się do nikogo dopasować. Jest odludkiem i dziwadłem, i dobrze! Mimo to zgadza się zrealizować pię ... ciopunktowy plan działań opracowany przez terapeutę: 1.ZROBIĆ 10 rzeczy sprawiających radość. 2.Zostać członkiem jakiejś organizacji lub klubu (aby SPOTYKAĆ SIĘ z ludźmi). 3.Iść na randkę (z naprawdę INTERESUJĄCYM chłopakiem). 4.Wyznać komuś (z WYJĄTKIEM własnego terapeuty), ile dla niej znaczy. 5.Bawić się w sylwestra (w GRONIE ZNAJOMYCH).   Świat niespodziewanie okazuje się bardziej przystępny, a ludzie sympatyczni. Można się z nimi zaprzyjaźnić i nawet zakochać. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Caren Lissner
  • 2015
  • 368
  • 215
  • 145
  • 97883276-1461-2
  • 9788327614612
  • ZD021

Recenzje czytelników

Dziewczyna geniusz próbuje odnaleźć się wśród zwykłych ludzi

Ocena:
Autor:
Data:
Książkowy przykład tego, co dzieje się, gdy wolisz spędzać czas z książkami niż z ludźmi. "Carrie Pilby. Nieznośnie genialna" Caren Lissner to zabawna powieść o dziewczynie geniuszu, która nieco pokracznie próbuje wejść w świat rówieśników.

Carrie Pilby ma 19 lat i już zdążyła ukończyć Harvard. Spędza czas głównie z nosem w książkach, co nie byłoby niczym niepokojącym gdyby nie to, że w nie radzi dobie w prawdziwym życiu, a konkretnie, w relacjach z ludźmi ... Jest w zasadzie dziwadłem i uważa, że do nikogo nie jest w stanie się dopasować, zresztą zbytnio jej na tym nie zależy. Jej terapeuta radzi jej jednak, by spróbowała trochę nagiąć swoje twarde poglądy.

Konstruuje jej pięciopunktowy plan, który dziewczyna ma zrealizować, by móc z innej perspektywy spojrzeć na ludzi i zdać sobie sprawę, że mogą wpływać na życie innych także pozytywnie. Carrie zgadza się, jednak okazuje się, ze będzie to trudniejsze niż myślała. Jednak po czasie odkryje, że relacje rzeczywiście mogą ubarwić codzienność.

Caren Lissner stworzyła bardzo ciekawą postać nastolatki, która próbuje "ogarnąć" współczesny świat. "Carrie Pilby, nieznośnie genialna" to powieść lekka i zabawna, a przy tym dobrze obrazująca wątpliwości człowieka wchodzącego w dorosłość. Dobra propozycja przede wszystkim dla nastolatków.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

W poszukiwaniu szczęścia

Ocena:
Data:
Każdy jest inny, ale łączą nas wspólne cechy. Niektórzy chcą się wyróżniać, a inni naśladują swoich idoli. Chcemy być indywidualistami, ale nie odstając jednocześnie od grupy. Chcemy być podziwiani, lepsi. Niektórzy żyją według moralnych zasad, inni naginają je do swojej woli. Introwertykom nie przeszkadza samotność, ale chyba nikt nie chce żyć sam ze sobą do końca życia, bo co, jak co, ale miło jest porozmawiać z kimś, z kim dzielimy wspólne pasje, albo podyskutować z kimś ... kto ma odmienne zdanie na każdy temat.

Carrie to dziewczyna, której nikt nie zna. Jest poniekąd zgorzkniała i nie potrafi dostosować swoich żelaznych zasad do tego, by kogoś poznać. Być może jest nieco nieśmiała. Jej ulubionym zajęciem jest spanie, czytanie i oglądanie stu najlepszych filmów. Podczas wizyty u swojego terapeuty, dostaje od niego listę z kilkoma punktami, które musi wykonać, by jej relacje z ludźmi się poprawiły, a ciągła samotność została zastąpiona radością z życia.

Bohaterka powieści Caren Lissner ukończyła jedną z prestiżowych uczelni w wieku dziewiętnastu lat, dzięki swojej niebywałej inteligencji oraz mądrości przeskoczyła kilka klas. Być może to wydarzenie spowodowało to, że nie potrafiła się z nikim zaprzyjaźnić. Oceniała z góry ludzi, dopiero plan opracowany przez doktora Petrova zrodził w niej poczucie dążenia do celu. Czy zdołała wykonać choćby mały krok by przełamać swoje uprzedzenia?

Powiem szczerze – nie była to najbardziej porywająca książka, jaką czytałam. Niewiele spektakularnych rzeczy się zdarzyło, a akcja toczyła się raczej spokojnie. Czytając miałam wrażenie, jakbym czytała pamiętnik, a nie powieść. Autorka zastosowała narrację pierwszoosobową, co było całkiem dobrym posunięciem. Czytelnik ma okazję dogłębnie poznać myśli głównej bohaterki, a także poznać świat od jej strony. Książka pełna jest opisów, wspomnień i bieżących wydarzeń, w które zaplątana jest Carrie. Nieco mniej doświadczamy dialogów. Nie mniej jednak, nadaje to charakter oraz unikalność historii.

Miałam nadzieję na lekką, typową dla nastolatek opowiastkę. Tymczasem otrzymałam nieco cięższą, ale dobrą lekturę. Często odnajdowałam siebie w głównej bohaterce, co mnie szokowało, ale równie często irytowała mnie swoim zachowaniem oraz myślami. Czytelnik obserwuje, jak dziewiętnastoletnia, ale znacznie starsza duchem dziewczyna podejmuje ryzyko wyjścia ze swojej strefy komfortu. Zaimponowała mi i dała wiele do zrozumienia.

Przed przeczytaniem myślałam, że Carrie Pilby. Nieznośnie genialna to głupiutka oraz zabawna powieść. Zabawna była, jeśli czytelnik zrozumie poczucie humoru głównej bohaterki. Nie mniej jednak, tą przygodę uznaję ze udaną. Miło było poznać kogoś, kto jest tak bardzo podobny do mnie. Bohaterka zauroczyła mnie i z całego serca życzę jej jak najlepiej.

http://everydayxbook.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena