Koszyk 0
Opis:
Ciepłe i wzruszające opowiadanie o współczesnym biznesmenie Jacku O'Malleyu, który podczas zakupów świątecznych w galerii handlowej wstępuje na kawę. Do jego stolika dosiada się nieznajoma kobieta o imieniu Carol. Nawiązuje się ciekawa rozmowa prowadząca zabieganego i sfrustrowanego człowieka do refleksji nad swoim życiem. "To ty jesteś Jakubem Marleyem" - mówi w końcu tajemnicza Carol? Co zostaje w człowieku z młodzieńczych ideałów? Czy współczesny świat w ogóle pozwala się zmieniać ... Czy od jednej nie wypitej kawy może cokolwiek zależeć? I dlaczego nie tylko dzieci potrzebują czasem sięgnąć po książkę, w której wszystko dobrze się kończy? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Bob Hartman
  • 2011
  • 100
  • 160
  • 150
  • 978-83-7502-276-6
  • 9788375022766
  • ZAET8

Recenzje czytelników

Ciekawa i pouczająca historia

Ocena:
Data:
Jack O'Malley jest pięćdziesięcioletnim rozwodnikiem i bardzo bogatym biznesmenem. Jest samotnikiem z pokaźnie wypchanym portfelem, nienawidzi przedświątecznych tłoków, ludzi kupujących prezenty, wszechobecnych kolejek oraz świat Bożego Narodzenia. W kawiarni połączonej z księgarnią, właśnie w przedświątecznym okresie , wpada na oszałamiająco piękną kobietę, sporo od niego młodszą ale Jack uważa, że ma u niej szanse. Zaczyna z nią flirtować ... wszystko idzie gładko i nagle zamiast w zatłoczonej kawiarnio- księgarni wraz z kobietą jest w swojej klasie za czasów podstawówki. Okazuję się, że celem pięknej nieznajomej jest pokazanie biznesmenowi przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
Tak, dobrze wam się kojarzy. ,,Carol. Opowieść wigilijna” napisana jest na podstawie ,,Opowieści wigilijne” Karola Dickensa. Jack O'Malley jest tak jak jego pierwowzór Scrooge egoistą, zapatrzonym i skupionym na własnych potrzebach bogaczem, wściekłym na cały świat tak naprawdę o nic. Na szczęście na jego drodze pojawia się Carol, która uświadamia mu co naprawdę się w życiu liczy, co nadaje sens istnieniu człowieka. Zabiera go w podróż do przeszłości, pokazuje mu jaki kiedyś był szczęśliwy, jakimi wartościami się kierować i co tak naprawdę było dla niego ważne. W podróży przez teraźniejszość zabiera go do Afryki, pokazuje mu w jakich warunkach żyją tamtejsi ludzie oraz to, że brakuje im i najprostszych i najpotrzebniejszych rzeczy. Natomiast przyszłość zależy oczywiście od tego jaką drogę wybierze.
Książka napisana jest prostym, łatwym w odbiorze języku. Na pewno nie jest to arcydzieło pod względem formy i treści , ale czyta się ją dobrze i szybko. Bob Hartman sprytnie wykorzystał dobrze znaną, chyba każdemu, historie o starym i zgorzkniałym bogaczu, przenosząc ją do współczesności. Książka nie jest długa więc powtórzony schemat nie nuży.
,,Carol. Opowieść wigilijna” jest książką która pokazuję, jak ważne są uniwersalne wartości którymi człowiek powinien się kierować w życiu. Jak łatwo w codziennym życiu, w pogoni za pracą , pieniędzmi, coraz lepszą jakością życia pogubić się i zatracić siebie. Uświadamia również, że samotność na dłuższa metę jest niewyobrażalną męką i nic ( pieniądze, sława) nie osłodzą życia na dłużej.
Polecam tę książkę nie tylko w okresie świątecznym, jest ona pełna uniwersalnych zasad o których często się zapomina. Skłania do refleksji do zastanowienia się nad własnym życiem oraz uświadamia, że nie warto narzekać ( często robimy to z błahych powodów) i cieszyć się z małych rzeczy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena