Koszyk 0
Opis:
Skończyć studia. Znaleźć pracę. Być najlepszym. Coś osiągnąć. Życie rzuca wyzwania, a ty nie nadążasz. Jesteś zdany na siebie, a równocześnie wszyscy czegoś od ciebie oczekują. Rodzice nie chcą wiedzieć, że nie dajesz rady. A Ona jest z twoim najlepszym kumplem. Jak tu nie zwariować? Craig nie udźwignął presji otoczenia i tempa pędzącego świata ... Nieudana próba samobójcza sprawiła, że trafił na oddział psychiatryczny. Koniec? To dopiero początek. „Całkiem zabawna historia” to słodko-gorzka powieść o dorastającym chłopaku, który odnajduje siebie dopiero wśród tych, którzy stracili zmysły. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ned Vizzini
  • 2016
  • 336
  • 215
  • 145
  • 97883276-2036-1
  • 9788327620361
  • ZD6SV
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Świat chyba zwariował

Ocena:
Autor:
Data:
Bycie współczesnym nastolatkiem nie jest wcale takie proste, jak się wydaje. "Całkiem zabawna historia" Neda Vizzini to powieść o chłopaku, który nie wytrzymał tempa wiecznie pędzącego świata i trafił do szpitala psychiatrycznego. O dziwo, dopiero w tym pokręconym miejscu zaczął naprawdę żyć.

Craig to chłopak, któremu od dziecka mówiono, że musi odnieść w życiu sukces. Najlepiej gdyby miał same najlepsze stopnie, umiał jak najwięcej, a później znalazł świetną pracę ... Kiedy trafia do jednego z najbardziej prestiżowych liceów na Manhattanie presja wzrasta o sto procent. Wszyscy oczekują od niego konkretnych planów na przyszłość i określonej ścieżki kariery. Rodzice nie chcą widzieć, że ich syn jest na skraju wytrzymałości. A w dodatku dziewczyna, w której Craig się podkochuje spotyka się z jego najlepszym przyjacielem.

Wszystko to sprawia, że Craig ma myśli samobójcze. W całej tej gonitwie nie wie kim jest, i w którą stronę powinien pójść. W końcu próbuje skoczyć z mostu. Na szczęście mu się to nie udaje, jednak ze względu na dręczące go myśli trafia do szpitala psychiatrycznego. To miejsce początkowo go przeraża, jednak z czasem odkrywa jego niezwykłość. Zauważa, że mimo tego, że każdy z tam przebywających znalazł się tam z zupełnie innych powodów, to ich wszystkich łączy chęć przetrwania. Nawiązuje przyjaźnie i zaczyna rozumieć siebie.

Ned Vizzini stworzył książkę pełną humoru i bardzo aktualnych kwestii. "Całkiem zabawna historia" pokazuje historię ludzi, dla których współczesny świat okazał się być zbyt dużym wyzwaniem. Porusza problem depresji, poczucia izolacji i samotności. Pokazuje, że najlepszym lekiem na wątpliwości są inni ludzie. Powieść młodzieżowa, ale dorosłym tez na pewno się spodoba.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

http://skazani-na-ksiazki.blogspot.com/2016/03/cakiem-zabawna-historia.html

Ocena:
Autor:
Data:
Czego się spodziewałam? Ckliwej opowieści o nastolatku, którego rzuca dziewczyna, rodzice czują do niego odrazę, a on pewnego koszmarnego dnia zamyka się w pokoju i łyka tabletki z apteczki mamy - średnio przekonujące, nie?

Co dostałam? Dostałam opis całkiem szczęśliwego chłopaka - ma dobrych znajomych, z którymi często się spotyka, dobrą szkołę, rodzice i siostra są dla niego wsparciem, ale na tym z pozoru pięknym obrazku wykwitają małe skazy.

Craig dostał się do najlepszej szkoły ... ponieważ bez przerwy się uczył. Craig nie ma dziewczyny, ponieważ jego wybranka wybrała Aarona. Craig nie ma przyjaciół, ponieważ Aaron jest egoistą. Craig nie może cieszyć się rodziną, ponieważ uważa się za niepotrzebne obciążenia dla niej. Craig nie radzi sobie w liceum, ponieważ w jego głowie rozpętała się wirówka. Tysiące myśli, samokrytyki i rozpaczy. Craig chce się zabić, ale tego nie robi. Nie skacze z Mostu Brooklyńskiego, ale dobrowolnie zgadza się na pobyt na oddziale psychiatrycznym.

To jest historia o XXI wieku. To właśnie teraz co piąty nastolatek ma myśli samobójcze i bierze antydepresanty. Presja świata dopada każdego i to od nas zależy czy się poddamy, czy pójdziemy dalej.

Ned Vizzini przedstawił całą gamę osób które mieszkają na takim oddziale. Doskonale poprowadził też wątek miłosny. Cała uczuciowa niezdarność piętnastolatka jest w tej książce.

To przejmująca, prawdziwa, chwytająca za serce, ale koniec końców... całkiem zabawna historia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena