Koszyk 0
Opis:
W drugiej książce o Gunnarze Barbarottim, Całkiem inna historia, ponownie spotykamy wyrafinowanego sceptyka szukającego czasami wskazówek w Piśmie Świętym, którego poznaliśmy w powieści Człowiek bez psa. Ma coraz więcej wątpliwości związanych ze swoją karierą zawodową, a życie osobiste obfituje w nieoczekiwane zmiany akcji i planów. Kilkoro Szwedów spędza wspólnie czas podczas dwutygodniowego urlopu w Finiste`re w Bretanii na początku XXI stulecia – dwie pary, dwóch singli – ... w sumie sześcioro świeżo poznanych przyjaciół. Zażywają kąpieli, rozkoszują francuskim jedzeniem, organizują wycieczki i flirtują, nie zważając na zobowiązania małżeńskie. Na pamiątkę zostaje kilka fotografii, może jakieś zdjęcie grupowe, jakaś akwarelka i anonimowy pamiętnik opisujący ich eskapady. Pięć lat później ktoś zaczyna ich zabijać, jedno po drugim, informując wcześniej listownie o swoich planach inspektora kryminalnego Gunnara Barbarotti w Kymlinge. Sprawa odbija się szerokim echem w mediach, które rozpętują nagonkę na policję. Morderca ciągle zwodzi śledczych, a jego działanie jest coraz bardziej niezrozumiałe i pełne zagadek. Pozornie jego ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego. Dlaczego seryjny morderca wybiera właśnie ich? Dlaczego seryjny morderca za każdym razem stosuje inną metodę zabijania? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Hakan Nesser
  • 2011
  • 1
  • 526
  • 210
  • 135
  • Czarna seria
  • 978-83-7554-326-1
  • 9788375543261
  • ZA9ST

Recenzje czytelników

Naprawdę świetny kryminał !

Ocena:
Autor:
Data:
Nesser to dla mnie sprawdzona marka, więc sięgając po tę powieść, nastawiłam się na wciągającą lekturę. I nie pomyliłam się - akcja pochłonęła mnie całkowicie, podobnie jak wcześniej czytane książki tego pisarza.

Oczywiście, na plan pierwszy wysuwa się intryga kryminalna, jak zawsze zaskakująca w finale. Kolejny raz nie udało mi się rozwiązać zagadki, ale to mnie akurat ucieszyło, bo dobry kryminał powinien zdezorientować i zadziwić czytelnika ...
Równie ważne jak treści kryminalne okazały się dla mnie wątki obyczajowe - losy inspektora, jego sercowe i rodzinne problemy, refleksje i plany.
Właśnie to połączenie wyrafinowanej zbrodni i codzienności bohaterów cenię najbardziej w prozie Nessera. I zapewne dlatego za jakiś czas znów sięgnę po jego powieść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam!

Ocena:
Data:
Håkan Nesser jest jednym z najpopularniejszych szwedzkich pisarzy. Urodził się i wychował w miejscowości Kumla, natomiast większość dorosłego życia spędził w Uppsali. Obecnie mieszka z żoną w Nowym Jorku i po skończeniu kariery nauczyciela w liceum utrzymuje się z pisania. Jego książki przetłumaczono na ponad 20 języków. Nesser otrzymał również trzykrotnie nagrodę za najlepszy szwedzki kryminał, m.in. za „Całkiem inna historia” ...

Powieść ta należy do cyklu „Czarna seria” opowiadająca o inspektorze Gunnarze Barbarottim. Jest to mężczyzna o życiu pełnym zawirowań, które cały czas przynosi mu zaskakujące zmiany, a na dręczące go pytania odpowiedzi szuka w Piśmie Świętym.

Tym razem zagadka dotyczy zabójstw kilku Szwedów, którzy 5 lat wcześniej spędzili wspólnie urlop w Bretanii. Przed morderstwem każdej osoby zbrodniarz listownie informuję inspektora kogo zamierza zabić. Mimo wskazówek, na które policja natrafia sprytny oprawca wciąż jest nieuchwytny. Ciągle zwodzi śledczych, a jego działanie jest coraz bardziej niezrozumiałe, tym bardziej, że za każdym razem stosuję inną metodę zabijania.

Z początku myślałam, że będzie to historia jak każda inna, jednak kolejne rozdziały przekonały mnie przedstawiając nowe fakty, które ukazywały sprawę w innym świetle. Nawet przez chwilę nie spodziewałam się tak znaczącego zwrotu akcji i takiego zakończenia.

Na pewno wrócę do tej sagi i z przyjemnością poświęcę czas historiom inspektora Gunnara, z którym spędziłam cały majowy weekend.
Natalia, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena