Koszyk 0
Opis:
Jacek Paluchiewicz na tropie przygody. Nowe wcielenie Tomka Wilmowskiego! Legendarne El Dorado od czasów konkwisty chronione jest przez inkaskie tajne stowarzyszenie. Celem tej grupy jest zatarcie śladów wiodących do Miasta Złota. Znany podróżnik, Jacek Paluchiewicz, przedziera się ze swoją wyprawą przez dżunglę. Wszyscy wiedzą, że ich celem jest zlokalizowanie legendarnego Paititi. Ale tylko szef wyprawy zdaje sobie sprawę, że stawka jest znacznie wyższa. W Andach, w rejonie ... który Palki od dwóch lat uznawał za prawdopodobną lokalizację El Dorado, rozbił się tajny wojskowy samolot, przewożący selektywny wirus genetyczny... Pościgi, walki i tajemnicze obrzędy przenoszą czytelników z dżungli do miast Południowej Ameryki, do Watykanu i Waszyngtonu. "El Dorado. Jeden z najbardziej fascynujących mitów w historii ludzkości pozostaje wciąż w sferze imaginacji. Niektórzy uważają, że to i lepiej, bo w chwilach, kiedy zawodzi codzienność, człowiek chętnie ucieka w świat fantazji, snując marzenia o jakiejś wyspie skarbów, która intryguje i rozpala wyobraźnię. Pozbawiony tego snu, poczułby się zawiedziony. Moja wyprawa w poszukiwaniu El Dorado nie przyniosła sukcesu. Jednak dzięki wyobraźni Krzysztofa, który asystował mi podczas penetracji Amazonii, na chwilę mogłem się stać odkrywcą Krainy Złota. Polecam tę lekturę także ze względu na jej charakter poznawczy. Oto prawdziwa Amazonia, z jej surowym pięknem i realnymi zagrożeniami". Jacek Pałkiewicz, eksplorator, odkrywca źródeł Amazonki, autor książki El Dorado. Polowanie na legendę Dziennikarz, pisarz, instruktor survivalu, Krzysztof Petek, proponuje prawdziwe kino akcji, połączone z rzetelnym opisem amazońskiej dżungli, wyglądu i obyczajów zamieszkujących ją plemion i sprawdzonych na własnej skórze trudach wyprawy przez niezmierzony ocean zieleni. Książka rekomendowana przez Jacka Pałkiewicza! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Krzysztof Petek
  • 2013
  • 1
  • 398
  • 195
  • 130
  • 97883-77852231
  • 9788377852231
  • ZB07S

Recenzje czytelników

"Całe złoto El Dorado" - przeczytaj!

Ocena:
Data:
Pewnie każdy z nas już kiedyś słyszał o tajemniczej legendzie krążącej wokół El Dorado. Opowieść o szczęśliwej krainie pełnej złota i innych niesamowitych bogactw, leżącej gdzieś na południowoamerykańskich ziemiach, do białości rozpaliła umysły hiszpańskich konkwistadorów. Ogarnięci żądzą bogactwa i sławy, gotowi byli za wszelką cenę, nawet za cenę swojego życia, odnaleźć upragnione złoto El Dorado. Jest to jeden z najbardziej fascynujących mitów w historii ludzkości ... Jednakże jeszcze nikt do tej pory nie odkrył tego tajemniczego miejsca. Nikomu się to nie udało, choć wielu próbowało, niestety bezskutecznie. Z tego powodu pozostaje nam jedynie marzyć o górach złota i niezmierzonych bogactwach - o wyspie skarbów…

Akcja tej niesamowitej powieści rozgrywa się w samym sercu amazońskiej dżungli. „Całe złoto El Dorado”opowiada o wyprawie Jacka Paluchiewicza – Palkiego i jego grupy do południowoamerykańskiej puszczy w poszukiwaniu Paititi, Złotego Miasta. Jednak jest to tylko przykrywka dla prawdziwego celu wędrówki. Zna go tylko Palki. Na terenie dżungli rozbił się samolot, na którego pokładzie znajdował się bardzo niebezpieczny wirus, powodujący u kobiet bezpłodność. Co za tym idzie, gdyby dostał się on do powietrza, nasz gatunek byłby zagrożony wyginięciem… Była to broń wyprodukowana przez sektę Dom Dawida, pragnącą zdobyć władzę na świecie. Zadaniem grupy wędrowników jest odnalezienie wraku samolotu i unieszkodliwienie wirusa. Niestety, nie będzie to takie proste. Czekają ich liczne przeszkody, na jakie można się natknąć w Amazońskiej Puszczy, ale nie tylko. Ktoś za wszelką cenę stara się przeszkodzić w osiągnięciu celu. Wśród uczestników ekspedycji ukrywa się zdrajca. Nie zadowala się on jedynie drobnymi kradzieżami, ale jest w stanie posunąć się aż do morderstwa.

Sięgając po książkę, spodziewałam się otrzymać miłą, przeciętną powieść przygodową dla młodzieży. To, czym okazało się „Całe złoto El Dorado” Krzysztofa Petka, niesamowicie mnie zaskoczyło. Po pierwsze, wyraźnie widać, że autorem tej historii jest mężczyzna i to nie zwyczajny pisarz, ale instruktor survivalu, organizator wypraw i szkół przetrwania. Sensacja została idealnie połączona z realiami życia i przygód w dzikiej Amazonii. Książka jest napisana dość skomplikowanym językiem, początkowo nieco trudnym do zrozumienia, lecz z biegiem czasu… z biegiem stron coraz bardziej wczuwamy się w ekspedycję. Możemy tu znaleźć wiele żarcików i przykładów wspaniałego języka Petka. Wypowiedzi w stylu: „Czarna dziura ziejąca spomiędzy wysuszonych warg nie nadawała się na reklamę gabinetu dentystycznego. (…) Z dziury wydobył się zestaw dźwięków, których Palki nie powtórzyłby bez naoliwienia gardła.” rozśmieszają nas praktycznie co chwilę podczas lektury. Wykreowani bohaterowie są wyjątkowi, każdy z nich jest inny i ma swój własny, indywidualny sposób bycia. Niektórzy bardzo tajemniczy, inni mają swoje drugie, ukrywane oblicze i wielu doświadczyło już cierpień w swoim życiu. Wszyscy są za to wyraziści i jedyni w swoim rodzaju.

Czytając książkę nie tylko mamy przyjemność doświadczenia przygód razem z jej bohaterami, ale także wiele się dowiadujemy na temat życia Indian w ich naturalnym środowisku, nastawienia do przybyszów, ich przyzwyczajeń i tradycji. Według mnie jest to bardzo interesująca powieść, która dostarcza nam także informacji na temat kultury Ameryki Południowej. Krzysztof Petek wiernie oddaje nie tylko codzienność Amazonii, jej realne zagrożenia i surowe, lecz niesamowite piękno. Tempo akcji już od pierwszych stron trzyma w napięciu, co jakiś czas zwalnia i kumuluje się, aby z impetem dać upust niespodziewanym wydarzeniom. Zakończenie książki nieco mnie zaskoczyło, przyznam, że spodziewałam się innego rozwoju akcji.

Książkę polecam czytelnikom, którzy chcą odkryć tajemnicze El Dorado i zagłębić się w bardzo realistyczne opisy Amazonii. Miłej lektury!
http://recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Całe złoto El Dorado

Ocena:
Autor:
Data:
"Całe złoto El Dorado" to bardzo wciągająca powieść. Ja przynajmniej nie narzekałam i na prawdę trudno było mnie od niej oderwać. Przyznaję, że na samym początku nieco się pogubiłam i trudno mi było zapamiętać te wszystkie osoby, o których była mowa. Ale gdy tylko to opanowałam, lektura szła mi błyskawicznie, a ciekawość co wydarzy się później sprawiała, że czytałam ja w każdej wolnej chwili. Autor fajnie powiązał tematykę przygodową z ciekawą sensacją. Wykreował fajne postacie ... Powiązał legendę z wątkiem religijno kryminalnym. To całkiem ciekawa mieszanka, która mnie bardzo przypadła do gustu. Myślę więc, że warto sięgnąć po tę lekturę. Polecam :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena