Koszyk 0
Opis:
Niezwykła opowieść o wielkich pytaniach, ważnych chwilach i niesamowitej wyprawie Mark jest zupełnie zwykłym chłopcem – ma najlepszą przyjaciółkę o imieniu Jessie, ukochanego pieska, lubi robić zdjęcia oraz pisać haiku, a także marzy o tym, by kiedyś wspiąć się na pewną górę. Jednak pod jednym bardzo ważnym względem Mark różni się od swoich rówieś ... ników. Jest poważnie chory, na tyle poważnie, że połowę życia spędza w szpitalach, poddawany różnym terapiom. Mimo to nikt nie potrafi powiedzieć, czy chłopak ma szanse na wyzdrowienie. Zmęczony tym wszystkim Mark postanawia spełnić swoje marzenie, choćby miała to być ostatnia rzecz, jaką zrobi w życiu. Zabiera tylko aparat fotograficzny oraz zeszyt, w którym zapisuje haiku, i opuszcza dom, aby z psem u boku zdobyć szczyt góry Rainier. Bo nigdy nie jest za późno na przygodę życia Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dan Gemeinhart
  • 2016
  • 240
  • 205
  • 135
  • 9788364481-96-3
  • 9788364481963
  • ZD69V
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Prawda niejedno ma imię

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy tylko przeczytałam opis Całej prawdy, szykowałam się na płaczliwą historię, po której nie będę mogła się pozbierać. Zarazem prosta, klimatyczna okładka oddaje charakter tej książki. Nie jest ona obszerna, ale za to jest pełna prawdy – w końcu sam tytuł na to wskazuje.

Przyjemna lektura na kilka godzin, która ma w sobie wiele prawdy i chociaż nie jest to jedna z tych szczęśliwych książek, bo ma w sobie mnóstwo schodów i podchodów, to jednak warto je pokonać ... by odkryć w niej coś nietypowego. Dodatek w postaci różnych haiku tylko spotęgował wrażenie wyjątkowości. Aż nabrałam ochoty napisać własne haiku.

Krótka historia.
Wspaniała na kilka chwil.
Musisz przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Cała prawda

Ocena:
Autor:
Data:
"Cała prawda" to powieść, obok której nie można przejść obojętnie, historia przy której nie sposób nie uronić łzy, zastanowić się nad własnym życiem, własnymi marzeniami. Opowiada ona o kilku dniach wyrwanych z życiorysu kilkunastoletniego chłopca. Mark właśnie dowiedział się, że choroba z którą zmagał się od lat powróciła. Znów musi poddać się leczeniu, po raz kolejny pójść do szpitala, walczyć... Chłopiec ma tego dość. Zamiast ryzykownej terapii postanawia uciec z domu ... spełnić marzenie, które teraz wydaje się być tak odległe i nierealne. Opuszcza rodziców, przyjaciółkę i wyrusza do Raju aby zdobyć szczyt góry Rainer...

Lektura chwyta czytelnika za serce już od pierwszej strony. Stopniowo poznajemy bohatera, który często wspomina swoje dotychczasowe życie co uświadamia nam dlaczego właściwie zdecydował się na tak odważny krok. Śledzimy walkę Marka z chorobą a jednocześnie jego determinację w dążeniu do realizacji marzeń.

"... rozmyślałem o tym, co mnie czekało. Ku czemu zmierzam tam wysoko w chmurach. O tym, dokąd i dlaczego wędrowałem. Odczuwałem wszelkie możliwe rodzaje smutku a także determinacji. Wśród moich rozważań ani razu nie pojawiła się myśl, by zrezygnować..."

Książka ma niezwykły klimat. Mimo prostej nieskomplikowanej treści, przygody zupełnie realnej bo przecież nie jest niczym nadzwyczajnym zdobycie szczytu góry, ma w sobie coś niesamowitego. Porusza trudny temat choroby i śmierci, trudny nie tylko dla dzieci czy nastolatków, trudny dla każdego z nas. Mark mimo swojego młodego wieku podchodzi do niego bardzo dojrzale. Wie, że śmierć jest nieunikniona, spodziewa się jej, czeka. Liczy jednak, że zdoła wejść na górę, spełnić marzenie a potem jest mu już wszystko obojętne. W drodze na szczyt coś się w nim jednak zmienia, o mały włos nie ginie towarzysz jego wyprawy - piesek Beau. To wydarzenie wstrząsa chłopcem tak bardzo, że pragnie dalej żyć, podjąć walkę, na chwilę zrezygnować z marzeń.

"...Nie chce umierać, Beau. Nie tutaj. Gdy to powiedziałem, głośno w ciemnościach wobec potężnej góry, złość i samotność, które mnie dręczyły, rozwiały się jak chmury otaczające szczyt..."

Myślę, że warto sięgnąć po tę publikację. Może nie kończy się jakimś wielkim happy endem ale zakończenie i tak jest przecież optymistyczne, daje nadzieję. Niewiele jest na rynku takich książek i w sumie nieczęsto też sięgamy po lektury, wiedząc, że opowiadają o ciężkiej chorobie, walce o życie. Ta publikacja, historia Marka opowiedziana jest w sposób ciepły i prosty, ukazuje czytelnikowi jak ważne w życiu każdego z nas są przyjaźń, rodzina, cel w życiu dla osiągnięcia którego warto wstać z łóżka i walczyć z przeciwnościami losu. Zdecydowanie warto poznać tę wzruszającą, dramatyczną nawet historię bo przecież również życie takie pisze. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena