Koszyk 0
Opis:
„Był sobie książę…” to współczesna bajka – tym, że wszystko zdarzyć się może… Dwa oddalone od siebie światy. On jest prawdziwym brytyjskim księciem. Ona zwykłą dziewczyną. Ale wszystko ulega zmianie, kiedy Susanna otrzymuje zaproszenie na koronację Nathaniela. Susanna Tritt nigdy nie marzyła o wielkim romansie czy byciu traktowaną jak księżniczka – chciał ... a tylko poślubić mężczyznę, w którym była zakochana od dwunastu lat. Ale życie nie toczy się zgodnie z planem. Kiedy jej szkolna miłość, a później żołnierz piechoty morskiej, zrywa z nią zamiast oświadczyć się, Susanna z mozołem próbuje odbudować swoje życie. Ostatnią rzeczą, jaką Książę Nathaniel spodziewa się znaleźć podczas swoich amerykańskich wakacji na wyspie St. Simons, jest królowa jego serca. Książę ma swoje obowiązki, a napięta sytuacja polityczna powoduje, że rodzina wybiera dla niego odpowiednią narzeczoną. Kiedy Książę Nathaniel śpieszy Susannie z pomocą pod legendarnym Lover’s Oak (Dębem kochanków), zostaje oślepiony miłością. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rachel Hauck
  • 2015
  • 436
  • 175
  • 110
  • 9788375168891
  • 9788375168891
  • ZCQ47

Recenzje czytelników

Standardowo, bez zaskoczeń

Ocena:
Autor:
Data:
Nie powinno się zdradzać zakończenia przed przeczytaniem książki, ale… jeśli znasz bajkę o Kopciuszku, to cóż… znasz i jej zakończenie. A to właśnie jest kopciuszek we współczesnej wersji z paroma „bonusami”.

Choć matka Susanny nie była jej macochą, a ona sama miała tylko jedna siostrę to stała się księżniczką, pomimo braku błękitu w swojej krwi. Tylko skąd wziął się książę? Ogłoszeń o balu nie było, nikt pantofelka nie zgubił, a jednak bajka jest.

Susanna ... główna bohaterka książki – zawsze posiadająca plan na życie, do wszystkiego przygotowana, zapobiegliwa, wybiegająca myślami na kilka lat do przodu pewnego dnia dowiaduje się, że plan się sypnął… Mężczyzna z którym spędziła ostatnie 12 lat swojego życia jej nie chce…

„Znalazłem właściwy pierścionek, ale niewłaściwą dziewczynę…” – tymi słowami Adam, odwieczny plan na przyszłość Susanny oświadczył jej, że to koniec. Zamiast usłyszeć „Czy wyjdziesz, za mnie?” – którego się spodziewała, dostała zimny kubeł wody na głowę, który nie był planowany nawet w sytuacji najbardziej ekstremalnej. Dołujący był fakt, że na małej wyspie wieści szybko się rozchodzą i hasło „Znalazłem właściwy pierścionek, ale niewłaściwą dziewczynę…” stało się już sloganem, a Sus obiektem współczuć, których już miała dość.

A gdzie wątek z księciem i happy end-em? Oczywiście, że w najbardziej nieoczekiwanym momencie – czasie i miejscu. Nie bez wielu przeszkód i przeciwności losu, ale coś się jednak zdarza by mogło być jakieś później… i by tym razem i pierścionek i dziewczyna była właściwa.

Jeśli ktoś lubi Kopciuszka i tym podobne historie, uwielbia romanse to polecam. Bo mimo przewidywalności wydarzeń, całość bardzo dobrze się czyta – składność wątków, momenty napięcia (mimo tego, że wiadomo jak się skończą jednak chce się czytać dalej), dostosowany język. Jednak jeśli ktoś nie lubił Kopciuszka i nie znosi romansów, oraz ich standardowych schematów – nich książkę omija szerokim łukiem.

Magdalena Kielnar
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena