Koszyk 0
Opis:
Jak być kobietą szczęśliwą? Jak być pewną siebie? Jak nie być ofiarą? Takie pytania zadaje sobie wiele współczesnych kobiet. Bo nie jest łatwo być kobietą w świecie, w którym ciągle jeszcze mężczyźni mają przewagę. W świecie, w którym nadal utrzymuje się wyraźny podział na to, co męskie, i na to, co kobiece. Dziwne, że podział ten jest mocniejszy w życiu prywatnym niż zawodowym. W książce Być kobietą i nie zwariować znajdujemy przykłady najbardziej typowych kobiecych problemów. Problemów z sobą ... ze swoją tożsamością, z relacją ja - mąż, ja - inni, oceną samej siebie, dostrzeżeniem tego prawdziwego "ja" i polubieniem go. To swobodna rozmowa kilkunastu kobiet, zapis warsztatów psychoterapeutycznych, w których brały udział. Ta forma przekazu daje poczucie współuczestnictwa i może zainteresować podobnymi warsztatami także inne kobiety. A warto jest rozmawiać, bo w rozmowie łatwiej zobaczyć to, czego samej w ferworze codziennych spraw się nie dostrzega; łatwiej coś zmienić, gdy ma się czyjeś wsparcie. Książka dla kobiet szukających szczęścia... w sobie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • twarda
Mniej Więcej
 • Katarzyna Miller, Monika Pawluczuk
 • 2010
 • 1
 • 312
 • 195
 • 123
 • 978-83-7414-6-494
 • 9788374146494
 • Y6677

Recenzje czytelników

polecam

Ocena:
Autor:
Data:
To książka o diagnostycznym przeglądzie kobiecych bolączek, rozmów 12 kobiet o życiu, o swoich poszukiwaniach, drogach rozwoju, miłości, relacjach rodzinnych.
Rozmowy feministek, matek, żon, rozwódek, singielek, które kochają siebie, albo siebie nie akceptują. Są w różnym wieku, zajmują się różnymi rzeczami:

Agnieszka: Prawniczka, trzydzieści sześć lat. Stonowane kolory, gładkie jasne włosy do ramion, delikatny makijaż, delikatna biżuteria. Uprzejma, małomówna ...

Magda: Pięćdziesiątka wyglądająca na trzydziestkę. Piękność. Nosi się z godnością, porusza powoli, mówi cichym głosem, rozwlekle. Dyskretna elegancja. Beże, brązy. Rzadko biżuteria.

Krysia: Pięćdziesiąt pięć lat. Mogłaby wyglądać ładnie, ale widać, że o siebie nie dba. Dresowe spodnie, bury sweter, włosy w nieokreślonym kolorze, nieumalowana, nieuregulowane brwi. Usłużna, każdej zrobi herbatę lub coś przyniesie.

Gośka: Dwadzieścia dziewięć lat, akuratna. Wydaje się przed chwilą wyprana, wyprasowana, wygimnastykowana. Skupiona, zmarszczone czoło, mówi szybko, na jednym oddechu.

Małgosia: Czterdzieści dwa lata. Bardzo ładna, bardzo zadbana. Ubrana codziennie inaczej, zawsze modnie i drogo, w sposób podkreślający jej zgrabną figurę. Codziennie nowa biżuteria. Chętnie rozmawia o zakupach, kosmetykach, odchudzaniu, operacjach plastycznych.

Kinga: Po czterdziestce. Przyjaciółka Małgosi, siedzą obok siebie. Duża blondyna. Szopa jasnych włosów, biała skóra. Cała obła, cielesna, duży biust, zawsze na czarno, spokojna,

lania: Najmłodsza z grupy, dwadzieścia dwa lata.Pełna wdzięku; czasem świadomie go używa, a czasem bardzo szczerze zupełnie nie wierzy w swoją urodę. Modne ciuchy, bardzo wymyślne. Umalowana. O zmiennych nastrojach.
Zosia: Trzydzieści pięć lat, gładka buzia, kręcone włosy. Irytująco perfekcyjna i pouczająca innych. Często się dąsa, ale ma też mnóstwo dziecięcego uroku.

Ewka: Dwadzieścia osiem lat, chuda, wysoka, chłopięca sylwetka. Zawsze nosi spodnie i fikuśne, przedziwne dodatki. Nie maluje się. Dużo się śmieje. Szczera, otwarta. Mieszka z parą gejów.

jola: Trzydzieści pięć lat, ciemne bujne włosy. Smukła, sprężysta, zmysłowa, trochę jakby nieobecna. Ciekawe, oryginalne kiecki. Mówi rzadko, ale wypowiedzi ma celne.

Zyta: Czterdziestka. Ogromne dekolty, fioletowe pasmo włosów opadające na twarz, reszta głowy —czerwona. Największe torby, najdłuższe kolczyki.

Kasia: Terapeutka, sześćdziesiąt lat. Bywa, że wygląda na czterdzieści. Ruda, gruba. Najgrubsza z całej grupy. Kolorowo ubrana. Często się śmieje, ma dowcip na każdą okazję. Czasem się złości. Używa „wyrazów" częściej, niż wypada tutaj zamieścić. Bardzo lubi pracować z kobietami.

Grupa terapeutyczna nie istniała naprawdę, terapeutka Katarzyna za to tak. Z tych przeprowadzonych rozmów bije ból samotności, brak tożsamości, swoją oceną, codziennych wymagań, braku towarzystwa do rozmów, czy wysłuchania. Każda z nich ma problemy, żeby je rozwiązać potrzeba zmian, akceptacji siebie, nie robienia wszystkiego na błysk, czy z przyzwyczajenia bo tego się od niej oczekuje.


Cieszcie się, dziewczyny, życiem. Z facetem czy bez faceta, cieszcie się nim. Doceniajcie to, co wam przynosi. Tego wam, i sobie oczywiście, życzę. Takimi życzeniami kończy te warsztaty Kasia
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Czy na prawdę wszystko muszę?!

Ocena:
Autor:
Data:
Muszę,muszę,muszę,muszę bo go kocham,bo to mój obowiązek,bo tak było od zawsze,bo tego ode mnie oczekują,bo tak zostałam wychowana,bo tak jest przyjęte,bo wszyscy tak robią,bo nie znam nic innego...Chcę...Chcę?! Ja?! Przecież nie powinnam-to takie egoistyczne,samolubne,nieładne,ogólnie nieprzyjęte. Czas dla siebie,na własne zachcianki? Kiedy?!Jak?! Praca,dzieci,mąż,dom,zakupy...jak tu jeszcze znaleś czas i to w dodatku na własne zachcianki?! A to w ogóle można mieć zachcianki? ... Ja to chyba już zapomniałam co to są zachcianki,przyjemności,nagrody...Same kobiety tak o sobie opowiadają,same sobie zadają pytania i odpowiadają na nie bardzo powoli i ciężko przebijając się do własnego Ja-tego,które może pragnąć,chcieć,móc. A Pani Katarzyna Miller prowadzi je fantastycznie-kiedy trzeba stanowczo i ostro kiedy nie trzeba łagodnie,ze zrozumieniem,tolerancją-ale co najważniejsze-zawsze skutecznie. Książka napisana fantastycznym i bardzo przystępnym językiem dla każdej kobiety-pobudza do refleksji i zastanowienia -A JA? co ja chcę? jak chcę żyć? czego pragnę?- I to jest naważniejsze przesłanie - czasem żartobliwe,czasem poważne ale w dużym stopniu -co najważniejsze-skuteczne! :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena