Koszyk 0
Opis:
Wojna Dusz wreszcie dobiegła końca. Wróciła magia, a wraz z nią bogowie. Ci jednak współzawodniczą ze sobą o dominację, a wojna stała się przyczyną powszechnego nieszczęścia, zmuszając do przesiedlenia całe narody i naruszając równowagę sił na Ansalonie. Tajemnicza wojowniczka Mina, dumając nad swą klęską i śmiercią swojej bogini, zawiera pakt ze złem w uwodzicielskiej postaci. Kiedy po osłabionym świecie rozprzestrzenia się dziwny, wampiryczny kult ... nieoczekiwani bohaterowie - krnąbrny mnich i kender, który potrafi porozumiewać się ze zmarłymi - łączą siły, by spróbować usunąć przyczynę rosnącego zła. Margaret Weis wraca do królestwa Dragonlance w pierwszej części mrocznej i ekscytującej nowej trylogii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Margaret Weis
  • 2005
  • 1
  • 352
  • 83-7298-803-X
  • 9788372988034
  • H9712

Recenzje czytelników

"Mroczny uczeń" tom I

Ocena:
Autor:
Data:
"Bursztyn i popiół" to pierwsza książka z serii Dragonlance jaką miałam okazję przeczytać.Kiedy po raz pierwszy miałam ją w ręku byłam przekonana,że to część trylogii lub kilkuczęściowej serii. Okazało się jednak, że świat Dragonlance jest o wiele bardziej rozleglejszy i różnorodny niż się spodziewałam.

Książka zaczyna się opisem rozpaczy w jaką wpadła nasza główna bohaterka - Mina - po upadku swojej bogini. Ta postać od razu mnie zaintrygowała. Lubię silne bohaterki ... a Mina właśnie taka jest. Jednak jeszcze bardziej ciekawi mnie jak potoczą się losy jej i Chemosha, bo chociaż teoretycznie nie stoją oni po dobrej stronie, to ja mimo wszystko jestem niepoprawną romantyczką, która szuka wątku miłosnego w każdej książce:)

Równie ważnymi postaciami są Rhys i Pokrzyk, przyznam jednak, że podczas czytania rozdziałów o ich przygodach zdarzało mi się nudzić. Co nie znaczy jednak, że nie było ciekawych momentów, od których nie mogłam się oderwać :)
Te dwie postacie są dla mnie rónież symbolem pięknej przyjaźni.

Na uwagę zasługuje również rozbudowany świat Krynnu, gdzie znajdziemy ludzi, czarodziei, elfów oraz przede wszystko spiskujących przeciw sobie bogów.

Podsumowując polecam książkę "Bursztyn I popiół" wszyskim miłośnikom fantasy oraz serii Dragolance. Chociaż tych ostatnich zapewne nie muszę zachęcać :D Na pewno sięgne po następne części oraz po inne książki z serii Dragonlance:)

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Totalny przeciętniak

Ocena:
Autor:
Data:
Bogowie powrócili i walczą między sobą o dominacje. Mina, po śmierci swojej ukochanej bogini w jednej z licznych walk nie potrafi dojść do siebie... do chwili, gdy spotyka Boga Śmierci i zaczyna mu służyć.

Dragonlance to seria książek stworzona jako dodatek do gry Duegons & Dragons. Gdy tylko się o tym dowiedziałam, mniej więcej spodziewałam się tego, co znajdę wewnątrz niej i z resztą, wcale się nie pomyliłam ...
Bursztyn i popiół przypomina mi swoją formą mieszankę trylogii o Darthu Bane oraz książki Lawheada, W służbie króla smoków. Co to oznacza dla samej pozycji? Dobrze wykreowany świat, fabułę może nieco nawiną, ale dalej - ciekawą, połączoną ze specyficznym, tanim stylem, z którym niby wszystko gra, ale jednak... coś w nim nie leży i sprawia, że książkę czyta się dość opornie.
Ta powieść to po prostu najzwyklejszy w świecie przeciętniak. Mina to nie najgorsza bohaterka, podobnie jak pewien mnich oraz jego przyjaciel i pies, którzy odgrywają w historii dość istotną rolę. Nic w nich szczególnie nie zaskakuje, ale mają swój urok. Bóg śmierci? Zwykły i zwyczajny, podobnie, jak pozostali bogowie. Ci kreowani są na dumne postacie, które... są przy tym po prostu głupkowate.
Fabularnie wszystko w miarę się klei i mimo wszystko, tworzy historię w której nie brakuje zwrotów akcji. Tu nie ma zastojów. Co chwilę coś się zmienia i całość w miarę trzyma się kupy. Chwilami miałam nawet wrażenie, że styl jest jaki jest nie przez autorkę, a przez tłumaczenie. W końcu, książka wydana została w 2005 roku, więc kto wie, może wydawca po prostu zrobił to trochę na odwal się?
Bursztyn i popiół to historia, która zapewne spodoba się wiernym fanom D&D. Innym - niekoniecznie. Ma sporo wad, jest bardzo prosta w konstrukcji i w gruncie rzeczy, jest w każdej mierze zwyczajna. Sama nie widzę w niej nic bardzo złego, ale wiem, że bardzo szybko o niej zapomnę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena