Koszyk 0
Opis:
Samotnie upadną, razem powstaną Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Ale są wśró ... d nich buntownicy, którzy pragną żyć w zgodzie z ludźmi. Należy do nich Ember. Dotąd posłuszna organizacji, opuszcza Talon, by wspierać przywódcę buntu, Rileya. Najpierw jednak chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta, żołnierza Zakonu, który uratował jej życie. Ember i Riley uwalniają Garreta z celi śmierci i uciekają do Las Vegas, by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią. Ale potężni wrogowie nie dają za wygraną. To tylko kwestia czasu, kto dopadnie ich pierwszy – agenci Talonu czy żołnierze Zakonu Świętego Jerzego. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Julie Kagawa
  • 2015
  • 416
  • 214
  • 145
  • 97883276-1473-5
  • 9788327614735
  • ZCUZN

Recenzje czytelników

Druga część smoczej sagi

Ocena:
Autor:
Data:
Smoki są wśród nas. "Buntownik" Julii Kagawa to druga część sagi o przygodach smoczycy Ember, która tym razem musi zmierzyć się nie tylko z całą rzeszą wrogów, ale także z dorosłością. Okazuje się, że bycie buntowniczką okazuje się trudniejsze, niż myślała.

Główna bohaterka "Buntownika" należała niegdyś do "Talonu" - organizacji jednoczącej smoki, które działają razem walcząc o przetrwanie, ale także o władzę nad ludźmi. Teraz ... kiedy stanęła po stronie wroga - również smoka, przywódcy buntu przeciwko Talonowi, stała się celem swoich dawnych przyjaciół.

Ember musi uciekać przed oprawcami, jednak ma jeszcze jedną misję do wykonania. Chce spłacić dług wdzięczności wobec człowieka, który ratując jej życie zdradził Zakon Świętego Jerzego - największych wrogów Talonu i odwiecznych zabójców smoków. Wyzwalając go z celi śmierci sprowadza na siebie kolejne niebezpieczeństwo. Wśród śmiertelnych zagrożeń dziewczyna musi także dokonać wyboru związanego ze sferą uczuć...

Julie Kagawa po raz kolejny wprowadza czytelnika w nierealny świat, pełen jednak ludzkich uczuć i emocji. W "Buntowniku" Ember nie jest już dzieckiem, którym była w pierwszej części. Jest kobietą - smokiem, która musi podjąć ważne decyzje. Dla fanów fantasy i dobrej akcji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

SMOCZE OPOWIEŚCI

Ocena:
Autor:
Data:
Drugi tom kolejnego hitu literatury Fantasy dla młodzieży trafia na nasz rynek, w oczekiwaniu na filmową adaptację, która już się kręci. Ci, którym podobała się poprzednia część, nie będą zawiedzeni.

Garret Xavier Sebastian trafia przed sąd za zdradę. Miał zabić smoka, zamiast tego zawahał się, a wróg uciekł. Wróg, który wcale wrogiem nie był, buntując się przeciw chęci opanowania świata przez własną rasę. Teraz chłopakowi grozi śmierć, ale ocalona smoczyca, Ember ... nie zamierza pozostać dłużna. Odbija Garreta z celi śmierci i ucieka razem z nim, ale żołnierze Zakonu Świętego Jerzego nie zamierzają dać im przeżyć…

Oto zderzenie współczesnego świata z opowieściami o smokach. Smoki kryją się pod ludzkimi postaciami, niemal niemożliwe do odróżnienia od rasy ludzkiej, a ich cel jest jeden – przejąć władzę nad Ziemią. Starania wyniszczenia ich gatunku spoczywają na barkach Zakonu Świętego Jerzego. Ludzkość nie ma o niczym pojęcia, ale też i nic nie jest do końca takiej, jakim się wydaje, bo nie każdy smok jest zły. I nie każdy żołnierza Zakonu wierny jego zasadom. I w takich realiach toczy się akcja cyklu młodej pisarki. Jaki jest sam cykl? Typowym przedstawicielem współczesnych Urban Fantasy. Lekko napisaną rozrywką dla młodzieży, osadzoną na styku „Harry’ego Pottera” i „Eragona”.

Treść jest tu dość prosta, za to szybkie tempo, dużo przygód, równie wiele zagrożeń, szczypta miłości, zwroty akcji i bohater, z którym współcześni nastolatkowie mogą się identyfikować, to coś w sam raz dla docelowej grupy czytelników. Tego właśnie oczekują, filmowej, wartkiej opowieści odświeżającej znane motywy, i dokładnie to otrzymują. Nic mnie, nic więcej.

Kto takie powieści lubi, bawił będzie się nieźle. I nawet jeśli nie znał pierwszego tomu, początkowe wprowadzenie, miło wkomponowane w sam proces narratora powieści, wyjaśni wszystko, co znać powinien, by nie stracić nic z lektury. Dlatego jeśli macie ochotę, śmiało możecie się zapoznać, a ja dziękuję wydawnictwu Harper Collins za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena