Koszyk 0
Opis:
Galaktyka w ogniu intryg Kris Longknife, córka premiera odległej planety wstępuje w szeregi Marines, aby wydostać się z cienia swej politycznie wpływowej rodziny. Czy to los rzuca ją na pokład statku i wplątuje w sam środek negocjacji z flotą Ziemi? Czy spisek, który nie wróży niczego dobrego? Kris ma niełatwy wybór - zbuntować się, albo przegrać. W Galaktyce wrze. Kosmiczna wojna wisi w powietrzu.
Mniej Więcej
  • Mike Shepherd
  • 2014
  • 1
  • 504
  • 195
  • 125
  • 978-83-7574-907-6
  • 9788375749076
  • ZBGRA

Recenzje czytelników

Buntownicza Kris

Ocena:
Autor:
Data:
"Buntowniczka" to bardzo specyficzna książka. Stanowi oryginalne połączenie fantastyki i sensacji, a kiedy dołączy do tego poszukiwanie swojej drogi w życiu i udowadnianie własnej wartości, wychodzi naprawdę fajna powieść.

Akcja powieści dzieje się w przyszłości, gdzie ludzkość rozsiana jest na wielu planetach, a stosunki z Ziemia bywają bardzo napięte. Kris Longknife nie ma łatwego życia. Ojciec jest premierem Wardhaven, dziadkowie są znanymi, wysokiej rangi oficerami ... Kris nie chce być tylko córką tatusia, poukładaną i zależną od rodziców. Chcąc im i sobie coś udowodnić, wstąpiła do armii i została marine. Pani podporucznik stara się być najlepsza w tym, co robi, i przynosi to efekty. Nigdy nie zasłania i nie posiłkuje osobą ojca, czy dziadków, stara się sama zapracować na własne imię i nazwisko. Łatwo nie ma, a jeszcze wciąż prześladuje ją koszmar z dzieciństwa - śmierć młodszego brata w wyniku porwania.
W spomnienia wracają ze zdwojona siłą, kiedy otrzymuje rozkaz przewodzenia grupie marines, którzy muszą odbić uprowadzoną dziewczynkę. Od początku coś idzie nie tak, zawodzi sprzęt, a na miejscu rozpętuje się strzelanina. Ale udaje się - dziecko zostaje ocalone! Kris zaś otrzymuje medal, staje się też narzędziem w rękach ojca. ...
Ktoś czyha na jej życie, a próby zamachu, dobrze zakamuflowane, stają się coraz częstsze. Kris jednak stara się wykonywać swoje obowiązki żołnierza jak najlepiej, nawet kiedy trafia do bazy, która wygląda jak chlew..... A potem musi się zmierzyć z buntem na okręcie. Dla jednych staje się buntowniczką, a dla innych - bohaterką.

"Buntowniczka" to nie tylko świetna fantastyka, ale przede wszystkim niesamowita historia młodej kobiety, która musi wszystkim udowadniać swą wartość, która musi walczyć o swoje życie. Na szczęście ma przy swoim boku przyjaciela, a jej współpracownicy również potrafią docenić jej starania. A rodzina? Tutaj jest zdecydowanie gorzej....
Książka zaciekawiła mnie bardzo, choć przyznaję, że podchodziłam do niej z dystansem. A jednak każda kolejna, przeczytana strona sprawiała, że rosło moje zainteresowanie i kibicowałam Kris w jej kolejnych wyzwaniach. Zaimponowała mi swoją zaradnością i siłą charakteru, a także dyplomacją. Autor w bardzo interesujący sposób odmalował jej sylwetkę, a atmosfera niepokoju wisiała nade mną podczas czytania jego książki. Komu Kris Longknife tak mocno namieszała w szykach, że próbuje ją wyeliminować?
O tym przekonajcie się sami! Czeka was ekscytująca lektura - polecam serdecznie!


http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2014/06/buntowniczka-mike-shepherd.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zadzieranie z rodziną Longknife

Ocena:
Autor:
Data:
Bo z rodziną to się dobrze tylko na zdjęciach wychodzi…

Kris Longknife ma zaledwie 22 lata i już jest bardzo rozpoznawalną postacią. Jednak nie ze względu na jej osiągnięcia w szeregach Marines, co dopiero ma zamiar zmienić, ale ze względu na swoje pochodzenie. Cała jej rodzina jest doskonale znana zarówno w świecie marynarki jak i politycznym. Jej ojciec jest premierem, a dziadkowie i pradziadkowie nie pozostają w tyle z tytułami ... jednak Kris marzy tylko o jednym – wyrwać się od swojej rodziny. Nie chce być kojarzona z „tymi Longknife’ami”, chce tworzyć własną historię i żyć swoim życiem. Chce, żeby inni widzieli w niej jej prawdziwe oblicze, a nie pochodzenie. Mówisz – masz. Kris będzie miała okazję się wykazać, bowiem przyszło jej żyć w czasach międzygalaktycznych walk. A spisek wisi w powietrzu…

„Buntowniczka” to kolejna książka, która przenosi nas do świata, gdzie postęp technologiczny staje się czymś naturalnym, czymś na porządku dziennym. Rzecz nieunikniona. To wizja przyszłości, w której ludziom przychodzi żyć nie tylko na Ziemi, ale również w innych rejonach kosmosu. Jednak nie tylko w takim świecie znajdą się osoby rządne władzy, które zrobią wszystko, aby ich cele się ziściły – i to niekoniecznie te służące dobru ludzkości. Ale uwaga drodzy Państwo, mamy na pokładzie Buntowniczkę, której łatwiej przychodzi życie chwilą i słuchanie intuicji niż całkowite podporządkowanie się rozkazom. I wiecie co? W sumie wychodzi jej to na dobre. W końcu kobieca intuicja jest podobno niezawodna, więc marynarka na pewno na tym zyskuje.

Nie jestem znawcą gatunku science-fiction, ale nie ukrywam, że pozwala mi on na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie się do świata, który być może któreś z naszego pokolenia ujrzy na własne oczy. Książka Mike’a Shepherd’a to znakomicie zaprezentowana podróż w przyszłość, dzięki której możemy poczuć klimat walk kosmicznych i stanąć na pokładzie najnowocześniejszych statków czy też łodzi (ale uwaga, przed użyciem zapoznaj się z instrukcją – inaczej skutki mogą okazać się tragiczne, prawda Kris?). Świat przedstawiony przez autora jest ciekawy i został opisany w sposób wystarczający do uruchomienia wyobraźni czytelnika. Chwilami naprawdę czułam, że znalazłam się wewnątrz tej powieści, jako bierny obserwator wszystkich wydarzeń. Stałam z boku i na własne oczy mogłam ujrzeć, z czym przychodzi się borykać bohaterom.

Kris jest postacią wyróżniającą się. Ta młoda dziewczyna potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji, poddaje analizie sytuację, w której się znalazła i posiada umiejętność podejmowania konkretnych decyzji. Jest odważna i wie, że życie to nie bajka. Jasno określa swoje cele i ma zasady moralne, którymi się kieruje. Jednak potrafi też pokazać pazur i jak sam tytuł wskazuje – zbuntować się. To dodaje jej wyrazu i charakteru, ale jest jeszcze coś – ta dziewczyna coś w sobie kryje i jest owiana nutką tajemnicy – a przynajmniej takie miałam wrażenie. Pozostałych bohaterów jest dosyć sporo i początkowo można się w nich nieco zagubić, ale po jakimś czasie to mija. Autor nie pokusił się o dodanie do tej powieści wątku romantycznego, co jest raczej dobrym zabiegiem, ponieważ uważam, że wybitnie zaburzyłby on całą atmosferę tej historii.

W dużej mierze pan Shepherd skupił się na misjach Marines, rozwijającym się spisku i rodzinie Longknife. Język autora jest przystępny, chociaż niektóre fragmenty wydawały mi się niezrozumiałe. Wydaje mi się jednak, że problem tkwi w czymś innym – osobiście odczułam lekki niedosyt w tej historii i chciałabym mieć możliwość lepszego zrozumienia kilku faktów, a odczułam wrażenie, że autor z góry założył, że są one oczywiste. Tempo akcji jest umiarkowane, co teoretycznie nie jest niczym złym, ale zabrakło mi momentów pełnych napięcia, w których mogłabym krzyknąć „Wow, to dopiero coś!”. Odrobinę przyspieszone tempo też by nie zaszkodziło, ale jak już pisałam wyżej – nie ma w tym nic złego, jest to jedynie kwestia gustu.

„Buntowniczka” to dobra pozycja, która potrafi czytelnika zainteresować. Nie wiem, czy każdy się tutaj odnajdzie, bowiem książki tego typu są dosyć specyficzne i trzeba je lubić, aby się skusić na czytanie, ale wiadomo jak to jest – każdy czasami ma ochotę na coś nowego i świeżego, więc tutaj warto by było zwrócić uwagę na twórczość tego autora. Na pewno nie znajdziecie tutaj nudy i powielania schematów, a dwudziestodwuletnia bohaterka sprawi, że młodym osobom będzie się tutaj łatwiej odnaleźć. Nie żałuję czasu spędzonego z tą książką, bowiem Kris jest intrygującą postacią a historia wciąga. Jednak ze względu na mój niedosyt i pewne drobne mankamenty wystawię ocenę 7/10 z nadzieją na to, że druga część to nadrobi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena