Koszyk 0
Opis:
Przeczytaj magiczny brulion Bebe Bitner, pachnący miłością, przyjaźnią i przygodą. Dowiedz się o czym i z kim pisze w swoim zeszycie Beata, główna bohaterka książki. Autorką opisu jest Karolina Nadzieja Szapar
Mniej Więcej
  • Małgorzata Musierowicz
  • 222
  • 205
  • 145
  • 978-83-62199-42-6
  • 9788362199426
  • ZAUJM
  • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Książka nie tylko dla nastolatek

Ocena:
Autor:
Data:
Książka pełna ciepła i miłości. Przenosi czytelnika do świata Borejków i ich przyjaciół. Opisuje perypetie przesympatycznej rodziny. To historia która wciąga i na pewno po jednej części nie można przestać. Cały cykl Jeżycjada jest fantastyczny, czytałam wiele razy i to się nie nudzi. A Brulion Bebe B. to moja ulubiona pozycja z cyklu ;-)
Czy ta recenzja była przydatna?

Brulion Bebe B.

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo lubię książki z serii "Jeżycjada". Dlaczego? Powodów jest kilka. Pierwszym z nich jest fakt, że akcja powieści Musierowicz dzieje się w Poznaniu, w moim mieście, a bohaterowie są poznaniakami, dokładnie tak jak ja. Autorka pisze swoje książki lekkim i przystępnym językiem, co także wpływa na to, że "Jeżycjadę" bardzo lubię.

Beata Bitner to bardzo urodziwa 16-latka, córka znanej aktorki Józefiny Bitner i siostra Konrada Bitner. Po raz pierwszy spotykamy się z nią ... gdy dziewczyna wraca z wakacyjnego pojazdu, wędrując przez ul. Armii Czerwonej w Poznaniu (dziś ul. św. Marcin). Bebe, jak w skrócie nazywana jest Beata, po drodze do domu przysiada w pobliżu fontanny przed Teatrem Wielkim, aby choć chwilę odpocząć. W pewnym momencie staje się świadkiem pewnego zdarzenia. Sebastian, nazywany przez swoją matkę Mucykiem, wygłupiał się na kamiennym murku przy fontannie, co mogło grozić jego upadkiem. Nie czekając ani chwili, Bebe ruszyła chłopcu na pomoc. Los chciał, że pewien Dambo także chciał uratować Mucyka. Los chciał również, że dziewczyna i nieznajomy chłopak wpadli na siebie i tak rozpoczęła się ich znajomość...

Gdy pani na języku polskim stwierdziła, że będziemy omawiać kolejną część "Jeżycjady", bardzo się ucieszyłam. I była to radość uzasadniona, gdyż czytałam już sześć innych książek z tej serii i wszystkie mi się podobały. Fakt, w mniejszym lub większym stopniu, jednak lektura wszystkich z nich sprawiła mi sporą przyjemność. Podobnie było z "Brulionem Bebe B.". Nie jest to książka, od której nie można się oderwać, jednak to, co przeżywają bohaterowie przyciąga do siebie. Niestety (albo i stety?) książka nie przypadnie do gustu wszystkim, ze względu na dość powolną akcję. Czego jednak można spodziewać się po obyczajówce? Z pewnością nie wyścigów czy wybuchów.

Bohaterowie nie są idealni, co jest zdecydowanym plusem. Dzięki temu jeszcze łatwiej jest nam wczuć się w ich historię. Nietrudno jest znaleźć tutaj zarówno swoich ulubieńców, jak i postaci, które bez problemu mogłyby się stać naszymi wrogami. Fakt, niektóre postaci są wręcz groteskowe (mam na myśli dyrektora Pieroga, a także Bernarda), mają one jednak swoją rolę w książce i z pewnością nie są jednoznaczne.

"Brulion Bebe B." to powieść skierowana głównie do młodych kobiet, a więc nie znajdziemy tutaj specjalistycznych słów czy filozoficznych zdań (pomimo, że kobiety nieraz lubią sobie pofilozofować!). Język Musierowicz jest prosty i łatwy w odbiorze. Książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Warto wspomnieć, między wierszami są zawarte pewne symbole, które warto odszyfrować.

Myślę, że lektura przypadnie do gustu osobom, które lubią obyczajówki. Naprawdę, nie warto się nastawiać na dynamiczną akcję, gdyż tego po prostu tutaj nie ma. W dziele Musierowicz odnaleźć można humor, groteskę, ale też momenty dramatyczne i przedramatyzowane. Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena