Koszyk 0
Opis:
W książce Brudny Bóg Johnnie Moore robi coś więcej, niż wyjaśnia, czym jest łaska. Przytaczając wiele, często osobistych przykładów, pomaga czytelnikowi doświadczyć łaski. Johnnie mówi nam, że łaska pochodzi od Jezusa. Ale przypomina też, że Jezus, którego poznajemy na kartach Pisma Świętego, nie jest tym świeżo wykąpanym, wypielęgnowanym Jezusem, jakiego sobie na co dzień wyobrażamy. Jezus „nie sfrunął na ziemię jak przekłuty balon ... On spadł jak bomba atomowa i już sama Jego obecność była prowokacją”. Jezus, kiedy wypełniał swoją misję naprawiania świata pogrążonego w chaosie, ubrudził się od stóp do głów. Czuć Go było potem i ziemią. Miał brud za paznokciami, a Jego dłonie były stwardniałe. Dlaczego? Bo w swej łaskawości nie oczekiwał tego, byśmy się do Niego wspinali. Sam zszedł do nas, by zabrać nas z powrotem do Boga. Ta książka opowiada tę historię. I przypomina nam, że łaskę można zarówno otrzymywać, jak i dawać. Jezus zaprasza cię, byś dołączył do Niego i z Nim zmieniał świat. „To książka jedyna w swoim rodzaju. Zajmuje się zarówno chrześcijaństwem, jak i „chrześcijaństwem”. Z otwartą przyłbicą rezygnując z wszystkich dozwolonych chwytów bezlitośnie oddziela owce od kozłów. Jeśli „chrześcijanie” zniechęcają was do Chrystusa, przeczytajcie tę książkę. Nieważne kim naprawdę jesteś, ani w co wierzysz, przeczytaj tę książkę. Jest dobra dla tych, którzy znają Chrystusa, a jeszcze lepsza dla tych, którzy Go nie znają”. Douglas Gresham, pasierb C.S. Lewisa, kierownik produkcji Opowieści z Narnii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Johnnie Moore
  • 2014
  • 234
  • 211
  • 135
  • 978-83-7516-633-0
  • 9788375166330
  • ZBE60

Recenzje czytelników

Brudny Bóg

Ocena:
Autor:
Data:
Lubimy myśleć o Bogu, jako o kimś od nas odległym – jako o tej osobie, którą podziwiamy, ale jej nie znamy.
Myślimy sobie, przecież On jest w niebie zajęty innymi sprawami, ale tak naprawdę Bóg jest pośród nas, blisko, jest w naszym życiu, podczas gdy my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Autor, Johnnie Moore, proponuje nam książkę, która mówi nam, że łaska pochodzi od Boga.
Autor podjął się bardzo trudnego zadania, a mianowicie chce wnieść swój wkład w przemianę swojego pokolenia ... co jest niezwykle trudne.
Przemierzył w tym celu cały glob i był w ponad dwudziestu krajach.
Pochylał się nad ofiarami ludobójstwa w Bośni i Ruandzie, uczył się buddyzmu od Dalajlamy.
Zawsze ma przed oczami ofiary trądu w Indiach, gdzie ludzie straszliwie boją się tej choroby, bo jest wciąż jeszcze kojarzona z obrazami mężczyzn i kobiet z rozpadającymi się palcami, którzy czekają na powolną śmierć.
Jezus przecież pochylał się właśnie nad takimi ludźmi i często ich uzdrawiał.
Nie zachowywał dystansu wobec nich – raczej poświęcił siebie całkowicie temu, aby sprawić, że ci właśnie poniżeni są dla Boga ważni: „Nie skorzystał ze sposobu, aby być na równi z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi.”

Autor zadaje pytanie: Dlaczego Jezus przeszedł przez to wszystko? Dlaczego sprowadził na siebie tyle drwin, wstydu, bólu i kłopotów? Dlaczego był gotów rozpocząć życie w biednej wiosce Betlejem, będąc przeklętym, wychłostanym, odartym z ubrania i przybitym do krzyża przeznaczonego dla złoczyńców?

Uczynił to wszystko z jednego powodu: DLA CIEBIE, BO CIĘ KOCHA!!!

Jezus chce okryć świat Bożą dobrocią i zaprasza nas, byśmy stali się częścią Jego planu.
Bóg oczekuje, że tak jak On ubrudzimy sobie ręce.
On czeka na nas – nie w świątyni, ale w slumsach. Tam, gdzie panuje beznadzieja, On nie chce nas widzieć chroniących się w murach świątyni, skupionych wyłącznie na oddawaniu Mu czci.
On chce nas widzieć w świecie, pośród ludzi, abyśmy tworzyli historię, byśmy pozostawili świat lepszy od tego, który zastaliśmy.
Czy jesteśmy na to gotowi?
Czy stać nas na to?
To przecież bardzo trudne.
I o tym właśnie jest ta książka, do przeczytania której bardzo zachęcam.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Bóg bliski człowiekowi

Ocena:
Autor:
Data:
„Brudny Bóg” to książka adresowana do wierzących i do ateistów, do wątpiących oraz poszukujących.
Autor, który jest doskonale wykształconym pastorem i wykładowcą uniwersyteckim, skupia się na biblijnych ewangeliach, objaśniając ich znaczenie. Nie robi tego jednak w wydumany sposób – pisze obrazowo, przystępnie, często przywołując przykłady ze współczesności. Sporo miejsca poświęca łasce, dobroci, bezinteresowności, miłości bliźniego i próbom, jakim człowiek jest poddawany ... To nie tylko religijne przesłania, ale i uniwersalne aspekty moralne, które nadają sens życiu każdego człowieka (a przynamniej powinny, gdyż ostatnie stulecie nieraz udowadniało, że teoria bywa daleka od praktyki).

Duże wrażenie robi sposób, w jaki Johnnie Moore przedstawia czytelnikom Jezusa. To Bóg i człowiek, jednak nie wyidealizowany jak to często widujemy na przykład na sakralnych rzeźbach czy malowidłach. Udręczony, upokorzony i ukrzyżowany Chrystus na pewno był brudny od własnej krwi, kurzu, potu, nieczystości, jakimi obrzucano go podczas Drogi Krzyżowej. Cierpiał i odczuwał fizyczny ból jak śmiertelnik.
Taki wizerunek, znacznie odbiegający od utartych kanonów, bardziej jednak zbliża Jezusa do człowieka niż oddala.

Autor w sposób przekonujący i jednoznaczny przekonuje, że nie należy utożsamiać Boga z Kościołem jako instytucją i duchownymi, którym – mówiąc oględnie - nieraz daleko do ideału. Wiara i klęczenie przed ołtarzem oraz bezmyślne klepanie „zdrowasiek” to nie to samo.
Ten zdroworozsądkowy pogląd nie jest niczym nowym, jednak pastor Johnnie Moore kładzie na niego szczególny nacisk, gdyż w czasach nam współczesnych ludzie często obrażają się na Kościół i na księży. Nie wyklucza ich to jednak z grona wiernych i wierzących, nie pozbawia łaski, opieki i miłości Boga.

Książka „Brudny Bóg” to lektura dla każdego. Na pewno przypomina o sensie wiary, o podstawowych wartościach, o sile, jaka tkwi w człowieku. Emanuje też optymizmem i daje dużo do myślenia. Takie właśnie kazania chciałoby się słyszeć w kościołach.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena