Koszyk 0
Opis:
Tylko w zaciszu klasztornych murów Shean może zapomnieć o przeszłości. Ale przeszłość nie zapomina o nim i zmusza go do zabijania - w imię walki z brutalną siłą, która juz raz zniszczyła mu życie. Część druga trylogii.
Mniej Więcej
  • David Morrell
  • 2003
  • 1
  • 359
  • Sensacja
  • 83-241-0401-1
  • 9788324104017
  • E5376

Recenzje czytelników

Zakonnik z mauzerem

Ocena:
Autor:
Data:
Zachęcony wyśmienitym "Bractwem Róży" Davida Morrella, sięgnąłem po drugą powieść z luźno powiązanej trylogii.

Tytułowe Bractwo Kamienia to kościelna organizacja chrześcijańskich asasynów, pochodząca jeszcze z czasów wypraw krzyżowych. Aprobowana przez papieża grupa zabójców broni interesów Kościoła nielegalnymi sposobami tam, gdzie nie da się tego zrobić legalnie.

Shean McLane (w oryginale Drew - chyba uznano ... że to imię jest zbyt dziwne dla polskiego czytelnika) jest byłym agentem Skalpela, tajnej komórki CIA. Gdy sumienie zmusiło go do przerwania ostatniej akcji, trafił na celownik własnej organizacji jako potencjalny zdrajca. By zniknąć, wstępuje na zawsze do kontemplacyjnego zakonu kartuzów, gdzie wiedzie pokutniczy żywot. Po sześciu latach pewne zdarzenie zmusza go do ponownego wyciągnięcia mauzera i rzucenia się w szał agenturalnej pracy - bójki na śmierć i życie, pościgi, strzelaniny, wybuchy. We wszystko wplątane są osoby z jego przekreślonej dawno przeszłości i tajemnicze Bractwo Kamienia.

Książkę czyta się dobrze, aczkolwiek wydaje się nieco bardziej sztuczna i wymuszona niż "Bractwo Róży". Opisy walk, pojedynków i pościgów są wyśmienite - na tym autor się zna. Jednak próby racjonalizowania kolejnych zabójstw zakonnika katolicką moralnością są nieco nieudolne i naiwne. To samo dotyczy wielu wątków związanych z Bractwem Kamienia, jak również rozumowania kilku księży, którzy usprawiedliwiają morderczą działalność naszego bohatera. Uważam też, że czytelnik, który wcześniej był zadowolony z "Bractwa Róży", może być rozczarowany dość niezróżnicowanymi miejscami akcji (tylko USA i są to w większości losowe, nieznane lokalizacje).

Podsumowując - "Bractwo Kamienia" to solidny thriller, w którym wiele jest wciągającej akcji, jednak motywy napędzające tę akcję są co najmniej nieprzekonujące.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena