Koszyk 0
Opis:
Przejmująca opowieść łącząca elementy baśni i sagi rycerskiej. Jej bohaterami są dwaj bracia, którzy w fantastycznej krainie Nangijali walczą w obronie tamtejszego ludu z podłym tyranem i pozostającym w jego służbie potwornym smokiem.
Mniej Więcej
  • Astrid Lindgren
  • 2011
  • 0
  • 272
  • 190
  • 122
  • *, 97883-1012-0229
  • 9788310120229
  • ZA2P5
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Nagijala - kraina ognisk i bajek

Ocena:
Autor:
Data:
Cudowna, mądra, terapeutyczna i chyba najlepsza z książek Astrid Lindgren. Porusza szereg ważnych i trudnych tematów, które mimo obaw będziemy musieli przeprowadzić z dzieckiem. Płaszczyzną do oswojenia dziecka ze śmiercią, chorobą i koniecznością walki za ideały jest tutaj braterska miłość : Jonatana i Karolka Lew.
Jonatan to wybraniec bogów: piękny, mądry i dobry. Tuż obok wegetuje jego brat : chory, wychudzony i brzydki. Bracia darzą się bezwarunkową miłością ... która przechytrzy nawet śmierć.
Gdy Karolek dowiaduje się o tym, że niedługo umrze, Jonatan opowiada mu historię o Nagijali- krainie do której trafia się po śmierci. Maluje w wyobraźni malucha świat ognisk i bajek. Świat niekończących się przygód. Umawiają się ,że Karolek będzie tam czekał na Jonatana…
Niestety, to „wybrańcy bogów umierają młodo” – Jonatan ratuje brata z płonącego domu i sam ginie. Nauczycielka w pożegnalnym tekście zamieszczonym w gazecie porównuje go do Ryszarda Lwie Serce. Tak rodzi się Jonatan Lwie Serce.
Wkrótce umiera też Karolek- tutaj śmierć zostaje oswojona totalnie: Karolek nie odczuwa bólu, przejście na drugą stronę jest praktycznie niezauważalne. Po prostu otwiera oczy i już jest w magicznej Karinie Nagijali. I tutaj zaczyna się prawdziwa, męska przygoda. Bo bracia Lwie Serce muszą stawić czoło złemu Tengilowi , odnaleźć zdrajcę, uwolnić Orwara z Groty Katli, wyzwolić mieszkańców Doliny Dzikich Róż… No i oczywiście pytanie, które dręczy dzieci prawie przez ¾ książki : kim jest Katla !!?? Proponuję tutaj zabawę w rysowanie stwora. Uruchamiamy wyobraźnię i mamy później ubaw po pachy porównując narysowanego stwora z tym ,który ujawni się w PRASTARYCH GÓRACH.
Nie powiem ile razy czytałam moim chłopcom tą książkę..Zliczenie tego stało się praktycznie niemożliwe, bo jest to lektura obowiązkowa każdego wieczoru. Tak jak słucha się bez końca ulubionej piosenki, tak oni bez końca słuchają opowieści z krainy ognisk i bajek. Jak mantra powraca tam zdanie „ Niektóre rzeczy trzeba zrobić, bo inaczej nie jest się człowiekiem tylko śmieciem”. Moi chłopcy w to wierzą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Ciekawa, wzruszająca, pouczająca opowieść zarówno dla dziecka jak i rodzica. Syn słuchał za zaciekawieniem, w każdej wolnej chwili wracał do lektury. Opowieść trzymająca w napięciu
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena