Koszyk 0
Opis:
Zabawna powieść o zawiłych relacjach między matką i córką... ŚWIATOWY BESTSELLER, na podstawie którego powstał kinowy przebój. Kiedy Siddalee Walker, najstarsza córka Vivi Abbott Walker, udziela prasowego wywiadu z okazji sukcesu reżyserowanej przez siebie sztuki Kobiety na krawędzi, dziennikarce udaje się nakłonić ją do intymnych zwierzeń. Skutki są katastrofalne - nagłówek niedzielnego "New York Timesa" brzmi: "Nauczycielka stepu maltretowała swoje dzieci" ... a rozwścieczona Vivi zrywa kontakty z córką. Załamana Sidda błaga matkę o przebaczenie i opóźnia swój zaplanowany od dawna ślub. Przyszłość rysuje się ponuro, aż do czasu, kiedy stare przyjaciółki przekonują Vivi, by wysłała Siddzie ich wspólny pamiętnik z okresu dojrzewania, zatytułowany Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya... Cudowny obraz życia w małym miasteczku w Luizjanie od lat trzydziestych aż po czasy współczesne, ukazany z perspektywy wesołych, inteligentnych i dowcipnych przyjaciółek Ya-Ya. Booklist Szeroki przekrój barwnych historii trzech pokoleń nieco zwariowanych przyjaciółek znad Zatoki Meksykańskiej, które próbują wytrwać w małżeństwie, macierzyństwie i cierpieniu, zawsze odnajdując oparcie w przyjaźni... Powieść napisana z wielkim rozmachem. ATLANTA JOURNAL. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rebecca Wells
  • 2013
  • 1
  • 476
  • 205
  • 135
  • 978-83-7506-749-1
  • 9788375067491
  • ZAUBG

Recenzje czytelników

Ya-Ya-rabilla

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwsza myśl, która mnie uderzyła w tej książce – strasznie długi tytuł, więc skróciłam go sobie do „Stowarzyszenia Ya-ya” i tym skrótem będę się posługiwać w mojej recenzji.
Książka Rebecci Wells to mądra i głęboka opowieść o przyjaźni, miłości i więzach rodzinnych.

Główną bohaterką jest Sidda, młoda reżyserka teatralna, która odnosi sukcesy zawodowe. Wiąże się to również z jej obecnością w mediach. Podczas jednej z rozmów z dziennikarką ... nieopatrznie opowiedziała o swoich przeżyciach z dzieciństwa, o matce i jej problemach. Zostało to opublikowane, a matka Siddy, Vivi, obraziła się na nią śmiertelnie i wykluczyła z rodziny. Pomimo przeprosin ich kontakt urwał się.
Zadawnione problemy pomiędzy matką i córką, wpływają na postrzeganie świata i podejmowanie decyzji przez Siddę. Kobiecie wydaje się, że nie umie kochać, że nie jest warta miłości – przesuwa zaplanowany ślub z ukochanym mężczyzną i wyjeżdża, aby wszystko przemyśleć. Ta decyzja wpływa również na zachowanie jej matki. Vivi przesyła jej swój skarb, album zawierający największe pamiątki Stowarzyszenia Ya-Ya, czyli historię przyjaźni jej matki, Vivi, i jej trzech przyjaciółek, Necie, Teensy oraz Caro.
Sidda, dzięki albumowi, bliżej poznaje swoją matkę i stara się ją zrozumieć.

Opowieść o przyjaźni, która przetrwała próbę czasu, jest niesamowita, wręcz magiczna. Przyjaciółki połączyły wieloletnie doświadczenia i przeżycia, zarówno te radosne, jak i tragiczne. Lektura albumu stowarzyszenia Ya-Ya wzbudza u Siddy moc różnych uczuć i emocji, a jej reakcje i przemyślenia udzielają się czytelnikowi.

„Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya” to jedna z lepszych książek, jakie czytałam – mądra, głęboka, a przy tym ciepła i wzruszająca. Autorka w niezwykły sposób pokazała nam konflikt pomiędzy matką i córką oraz jego podłoże, które wpływało na ich późniejsze decyzje. A czytając o sile przyjaźni czterech kobiet, która przetrwała od dzieciństwa po ich starość, szczerze im pozazdrościłam. Zazwyczaj, czas sprawia, że stare przyjaźnie się rozluźniają, ludzie przeprowadzają się, skupiają na swoim życiu i problemach, nie mając czasu dla przyjaciół. A Vivi i jej przyjaciółki przez całe życie kultywowały łączące je więzy, to ich mężowie stanowili dodatek do "czterech muszkieterek". Kobiety mogły liczyć na siebie zawsze i wszędzie, wspierały się i wzajemnie dbały o siebie i o swoje rodziny. Razem tworzyły całość.
Taka przyjaźń, jaka łączyła Ya-Ya to wielki skarb ! Ceńcie swoich przyjaciół – życie bez nich byłoby puste i bezbarwne :)

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/03/boskie-sekrety-siostrzanego.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Pięknie i zabawnie o przyjaźni i dzieciństwie

Ocena:
Autor:
Data:
Już po przeczytaniu kilkudziesięciu stron, byłam pewna, że dodam tę książkę do ulubionych...
Powieść klimatem przypomina "Smażone zielone pomidory" oraz "Daisy Fay i cudotwórca" Fannie Flagg.
To jedna z najzabawniejszych, najcieplejszych i najciekawszych książek o przyjaźni, która tutaj trwa dobrze ponad 60 lat i z biegiem czasu wciąż się umacnia oraz sprawdza. To także sentymentalny powrót do dzieciństwa jako okresu, który nigdy się nie powtórzy ... ale może żyć w naszych wspomnieniach. Również jest to powieść o burzliwych i trudnych relacjach między matką i córką (i to w trzech pokoleniach). Źródła nieporozumień i wzajemnych pretensji tkwią w odległej przeszłości, a książka prosto i mądrze pokazuje, że nigdy nie jest za późno na naprawienie błędów...
I wreszcie - to wspaniała, budująca i świetnie poprawiająca nastrój lektura, przy której momentami śmiałam się do rozpuku, śledząc szalone wybryki tytułowych bohaterek.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena