Koszyk 0
Opis:
Tak śmiesznie chyba jeszcze nie było! Po absolutnym bestsellerze przychodzi czas na nową książkę Marii Czubaszek i Artura Andrusa! Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL ... jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych. Autorzy opowiadają masę anegdot, bezlitośnie punktują przeróżne absurdy, okraszając tekst brawurową twórczością Marii Czubaszek i sporą dawką abstrakcyjnego humoru najwyższej próby. Czytelnicy dowiedzą się m.in. kiedy Pani Maria bywała zazdrosna, czemu mierzyła z nabitej broni do milicjanta, jak jazzmani pili wódkę w Krakowie, dlaczego szwedzka policja myślała, że Karolak zastrzelił świnkę morską, oraz… z jakiego właściwie powodu zaproponowano Marii Czubaszek BOKS NA PTAKU. Wszystkie teksty Marii Czubaszek, które znajdują się w tej książce, pochodzą z cudem odnalezionej w „piwnicy”, wysmaganej wiatrem i wychłodzonej mrozem walizki leżącej wcześniej wśród kilkunastu kołpaków do opla. Artur Andrus. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Artur Andrus, Maria Czubaszek, Wojciech Karolak
  • 2013
  • 0
  • 300
  • 240
  • 165
  • *, 97883-78396253
  • 9788378396253
  • ZB5RI

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Do rozmowy Marii Czubaszek i Andrzeja Andrusa włącza się Wojciech Karolak, znany jazzowy muzyk oraz prywatnie mąż Czubaszek. Niezaprzeczalnie główną postacią tej książki jest Karolak, który ochoczo oddaje się wspomnieniom, a rozmowie towarzyszy pani Maria, oglądająca wciąż włączony telewizor i wtrącająca od czasu do czasu swoje trzy grosze.
Pan Wojciech okazuje się świetnym i na wskroś szczerym rozmówcą ... który bez zażenowania opowiada o nałogu jakim był alkohol oraz jak jazzmeni pili wódkę w Krakowie w czasach PRL-u. W czasie czytania lektury dowiemy się skąd zrodził się pomysł na tak oryginalny tytuł książki.
Mimo że liczyłam na kolejny długi wywiad z Czubaszek, dostałam Karolaka i uśmiałam się do łez. Nie będę się zastanawiać nad kupnem trzeciej części - szczególnie jeśli znów będę mogła podejrzeć ich wspólne przekomarzanie się.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ubaw po pachy

Ocena:
Autor:
Data:
Gadają, gadają i nagadać się nie mogą. A my mamy ubaw po pachy, bo co by nie mówić każdy z bohaterów tej książki jest osobowością przez duże O. Bardzo ciekawa jest formuła „Boksu...” Dobrze, że nie jest to nudny wywiad rzeka, bo nie byłoby możliwe w pełni oddanie całego kolorytu tych osób w ich indywidualności, ale też jako pary. Słabo znam Wojciecha Karolaka jako osobę, ale trzeba przyznać, że potrafi opowiadać zajmująco, ciekawie, błyskotliwie i co najważniejsze z humorem.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena