Koszyk 0
Opis:
Moja najnowsza książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią.I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą – w innych sferach życia.Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym.Dla tych, któ ... rzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie.Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę.Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie.Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję.Dla tych, którzy – jak ja – czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas.REGINA BRETT Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Regina Brett
  • 2014
  • 368
  • 200
  • 132
  • *, 9788363944667
  • 9788363944667
  • ZBOT5

Recenzje czytelników

„Celuj w księżyc, bo nawet jeśli chybisz, znajdziesz się wśród gwiazd”

Ocena:
Autor:
Data:
Po tę książkę sięgnęłam ze względu na intrygujący tytuł „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę”. Lekturę zaczęłam czytać kierowana ciekawością, a skończyłam z uczuciem spokoju, przepełniona optymizmem. To moje pierwsze spotkanie z Reginą Brett i na pewno nie ostatnie, z przyjemnością sięgnę po wcześniejsze książki tej autorki „Bóg nigdy nie mruga” i „Jesteś cudem”.

„Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” to zbiór felietonów, 50 lekcji o tym jak szukać spełnienia ... Książka inspirowana jest doświadczeniem osobistym i zawodowym autorki, która nie od razu została dobrą dziennikarką i pisarką. Z ograniczonymi środkami do życia, z odłożonymi marzeniami, wątpliwościami we własne możliwości, krytykowana przez innych, zdobywała pierwsze doświadczenia zawodowe, szukała swojego miejsca. Musiała pogodzić pracę z wychowywaniem dziecka. Pracowała, gdzie tylko mogła, między innymi w domu pogrzebowym. Marzenia zastąpiła rzeczywistość…zaraz, zaraz. Dziś Regina Brett, jak sama mówi, jest spełnioną matką i pisarką. Dogoniła marzenia, czy marzenia dogoniły ją? Czy kiedykolwiek była na złej drodze? Nie. Czy da się realizować marzenia? Tak! Ale jak? Nie pytaj, przeczytaj i działaj.

Zwykła książka o niezwykłej treści. O czym konkretnie? Można wymieniać: o pracy, życiu, codzienności, ludziach, marzeniach, spełnieniu. Krótko - o wszystkim, co ważne. To, co wyróżnią tę książkę, to jej autentyczność. Autorka doświadczona przez życie, zainspirowana przez innych ludzi, motywuje swoich czytelników, by żyć pełniej, lepiej. Nie mówi, jak mamy żyć, ale jak żyć możemy.

O trudnych sprawach Regina Brett pisze lekko, ale nie banalnie. Prawdziwe doświadczenie, proste rady, dobre słowo, optymizm, refleksja i inspiracja, to cechuje książkę „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę”. Autorka jest niezwykle otwarta pisząc o swoich doświadczeniach osobistych i zawodowych. Nie koloryzuje, nie zostawia miejsca na niedopowiedzenia, pisze wprost o swoich uczuciach, nawet tych negatywnych. Złość, rozgoryczenie, zazdrość, zamieniła na radość, bezinteresowność i życzliwość. Warto wprowadzić w życie małe zmiany, które zmienią dużo w życiu. Pisarka pokazuje, że można poradzić sobie z niepowodzeniami i osiągnąć spełnienie, ale przypomina też, że nic się samo nie wydarzy. W swoich felietonach podkreśla, że każde istnienie jest ważne, a praca może mieć w sobie magię. Brett nie zmusza do refleksji, lekko prowadzi przez trudne tematy tak, że sami zastanawiamy się nad własnym życiem. Ona podaje tylko rękę, nakłania by wyjść naprzeciw życiu. Ludzie mają w sobie nadzieję, a osoby takie jak Regina Brett, rozpalają ją na nowo.

Książkę polecam wszystkim, ponieważ praca i dążenie do spełnienia dotyczy każdego z nas. Cierpliwości, autorka uważa, że na wszystko jest miejsce i czas, przecież „w dramacie życia nie ma małych ról”, każdy ma coś ważnego do zrobienia. Jest czas na rodzinę, karierę, marzenia - na życie. Po prostu zacznij lepiej żyć i nie żałuj niczego pod koniec dnia.
Ciepła i optymistyczna lektura, serdecznie polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ksiązka inne niż wszystkie.

Ocena:
Autor:
Data:
Dodaje otuchy, otwiera oczy i tłumaczy, że wszystko co nas spotyka jest po coś. Mnie osobiście ta książka pomogła uspokoić myśli, zebrać się na odwagę i wyjść nieznanemu naprzeciw. Wszystko się zmienia, kiedy to my się zmieniamy. :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena