Koszyk 0
Opis:
Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji. Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie ... cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach. Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę. Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Regina Brett
  • 2012
  • 0
  • 310
  • 200
  • 130
  • *, 97883-61428-350
  • 9788361428350
  • ZARPW

Recenzje czytelników

doskonała!

Ocena:
Autor:
Data:
Nie lubię poradników. To nic nowego.
Staram się, w związku z powyższym, nie kupować tego typu literatury.

A jednak jakoś tak się stało, że nabyłam książkę „Bóg nigdy nie mruga” autorstwa Reginy Brett. No ale na swoje usprawiedliwienie mam to, że tak naprawdę to nie jest poradnik. Bo tak naprawdę to zbiór felietonów. Niby „na trudniejsze chwile w życiu”, ale moim zdaniem, to nie do końca prawda. Wg mnie felietony te są odpowiednie na KAŻDĄ chwilę w życiu. O ...
To proste teksty koncentrujące się na bardzo uniwersalnych przesłaniach, o których ludzie w natłoku codziennych spraw po prostu zapominają.

„Życie jest za krótkie, żeby tracić czas na nienawiść”
„Co miesiąc spłacaj zadłużenie na kartach kredytowych”
„Najważniejszym organem płciowym jest mózg”
„Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać”. Zajmij się życiem, albo zajmij się umieraniem”.
„To nie twoja sprawa co myślą o tobie inni”
„Zawsze wybieraj życie”
„Uwierz w cuda”

To tylko kilka tytułów z 50 tzw. lekcji. Proste, prawda?

Czy pamiętamy o takich rzeczach każdego dnia?
Hmm, przyznam się bez bicia, że ja zapominam. Codzienność (choć cudowna) bywa przytłaczająca. W pogoni za pewnym małym człowiekiem mijają dni i czasami brak nawet chwili, żeby zatrzymać się nad sobą i swoim życiem. Dlatego wg mnie felietony Reginy Brett są po prostu odświeżające. Czasami zabawne, czasami bolesne. Pełne historii z życia autorki i spotkanych ludzi. Sama Regina Brett nie jest trzpiotką, która ot, postanowiła coś napisać. Jest doświadczoną przez życie kobietą, która w młodym wieku została matką, następnie imała się różnych prac jednocześnie poszukując siebie samej, a w wieku 40 lat została doświadczona rakiem. Mimo takiego bagażu felietony są pozbawione goryczy i nie ma w nich szczypty moralizowania. Za to są dobre i proste słowa. Jasne przesłania. Życiowa mądrość, którą Regina Brett postanowiła podzielić się z nami, za co jestem jest wdzięczna.

Zatem… podsumowując:
- to nie poradnik!
- a felietony!
- zdecydowanie WARTO!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Życie to prezent, ale nie licz na pudełko z kokardką!

Ocena:
Autor:
Data:
Na samym końcu książki znajduje się krótka notka 'O Autorce' i to właśnie od niej zacznę swoją recenzję.

Regina Brett to (aktualnie) 58 letnia autorka wielu felietonów. Dorastała w dwunastotysięcznym miasteczku Ravenna w stanie Ohio. Uzyskała dyplom licencjata w zakresie dziennikarstwa oraz tytuł magistra religioznawstwa. Felietony pisze od 1994 roku. Jej artykuły zostały wyróżnione w wieloma stanowymi, krajowymi i lokalnymi nagrodami. 'Bóg nigdy nie mruga' to jej pierwsza książka ...

Tak w ogromnym skrócie prezentuje się autorka książki. Notka ta można by powiedzieć świadczy o przeciętnym życiu kobiety, która poświęciła się karierze pisarskiej i zdobyła wiele nagród. O ile uważam, że słowo 'przeciętne' odnosząc je do jakiejkolwiek dziedziny jest bardzo kłamliwe, tak i tu moja teza sprawdza się w stu procentach.

Książka składa się z pięćdziesięciu krótkich felietonów, pisanych w formie lekcji przydatnych na trudniejsze chwile w życiu. Tematy są zazwyczaj poradami, refleksjami i faktami. Wśród nich możemy znaleźć:
lekcja 1: Życie jest niesprawiedliwe, ale i tak jest dobre.

lekcja 16: Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać- zajmij się życiem, albo zajmij się umieraniem.

lekcja 24: Zacznij odkładać 10 procent na emeryturę już od pierwszej wypłaty.

lekcja 50: Życie nie jest przewiązane kokardką, ale i tak jest wspaniałym prezentem.

Każda lekcja jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem, więc całą książkę czyta się naprawdę bardzo dobrze, myślę, że będzie ona zrozumiała zarówno dla młodzieży, jaki i ludzi starszych. Dotyczy ona tematów ponadczasowych, szczególnie życia, miłości, przyjaźni i wiary, więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Mnie osobiście bardzo zaskoczyła otwartość autorki. Nie wstydzi się ona, ani nie kryje przed czytelnikami swoich bolesnych przeżyć z dzieciństwa, kryzysów, negatywnych doświadczeń i krytyki. A wręcz przeciwnie przyjmuje to wszystko i staje naprzeciw nie zawsze kolorowo ubarwionemu życiu, dając przykład przezwyciężającej wszystkie trudy i cierpienia zawziętości i radości, do której powodów (jak się możemy dowiedzieć) ma każdy, bez wyjątku! Regina Brett w felietonach przeplata własne (często trudne) przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swej krętej drodze.

Regina Brett była piątą z jedenaściorga dzieci w domu rodzinnym. W wieku 21 lat zaszła w ciążę i samotnie wychowywała swoją córkę, porzucając studia. Przeszła przez bardzo trudne doświadczenia, jak gwałt, czy molestowanie seksualne. Wiele razy doświadczyła porażek na uczelni i w pracy. W wieku czterdziestu jeden lat zachorowała na raka. Było jej tak ciężko, że przez bardzo długi okres życia myślała, że cudotwórca- Bóg przegapił jej narodziny, akurat w tym czasie mrugnął. Po bardzo długim okresie zmagania się z własnym życiem, z doświadczeniami przeszłości, pracy z terapeutami- wygrała, podniosła się i postanowiła stawić czoła. Odnajdując w końcu prawdziwy obraz Boga, przekonała się, że On NIGDY nie mruga!

"Los poprowadził mnie ścieżką, którą nie chciałam iść, na którą nie planowałam trafić. Jednak kiedy się na niej znalazłam odkryłam, że właśnie na tym polega największy sekret: trzeba wybrać życie. Życie jest tak cenne."

Jest to jedna z tych książek, która zmusza do refleksji nad sobą i własnym życiem. Po jednym rozdziale płakałam ze wzruszenia, po kolejnym łzy mi się cisnęły do oczu z rozbawienia. Jest to niezwykle poruszająca i pouczająca książka wobec której na pewno nie można przejść obojętnie. Uważam, że to świetna pozycja na prezent, jeślibyś kiedykolwiek miał/a z tym problem to polecam. Już nie mogę się doczekać, kiedy w swoje ręce dostanę drugą książkę Reginy Brett- 'Jesteś cudem. 50 lekcji, jak uczynić niemożliwe możliwym'. Nieważne ile masz lat i co w życiu przeszedłeś ta książka jest właśnie dla Ciebie! Polecam każdemu.

"Tak wiele można zdziałać każdego dnia. Możesz kogoś rozbawić, wywołać na jego twarzy uśmiech, dać mu nadzieję, albo skłonić go do zastanowienia. Najważniejszym dniem w roku nie jest Boże Narodzenie ani Wielkanoc, twoja rocznica, ani urodziny, tylko ten dzień, który właśnie trwa, więc wykorzystaj każdą minutę. Żeby to zrobić, będziesz się musiał ubrudzić, bo tak działa świat. Owszem życie to prezent, ale nie licz na pudełko z kokardką."
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena