Koszyk 0
Opis:
Trzeci tom bestsellerowej serii amerykańskiej pisarki i dziennikarki, Melissy de la Cruz, kontynuacja „Błękitnokrwistych” oraz „Maskarady”. Nic nie jest takie, jak wydaje się na pierwszy rzut oka… Schuyler Van Alen jest błękitnokrwistą. Albo w jej żyłach płynie krew Lucyfera. Więzi łączącej Jacka i Mimi, dwa anioły zagłady, nie da się rozerwać. Ale, być może, ktoś będzie w stanie to zrobić… Uwikłana w niebezpieczny romans z Jackiem, Schuyler cierpi męki ... mieszkając pod jednym dachem z mężczyzną, który nie jest jej przeznaczony i kobietą, która z całego serca jej nienawidzi - i która zrobi wszystko, by pozbyć się rywalki. Zakochana w Dylanie Bliss za wszelką cenę stara się kryć oskarżonego o morderstwa chłopaka. Ale czy ona sama jest świadoma własnych intencji? Piekło nigdy jeszcze nie znalazło się tak blisko ziemi… Ten, który kiedyś stał na czele zastępów Pana, szykuje swój wielki powrót. Lucyfer, Gwiazda Zaranna, Władca Marionetek. Kto z błękitnokrwistych jest tylko bezwolną lalką w wojennym teatrze? Klucz do otchłani znajduje się w Corcovado, w Rio de Janeiro. To tam zbiera się konklawe, by w cieniu posągu Zbawiciela debatować o przyszłości rasy. I tam dojdzie do największej zdrady w historii błękitnokrwistych - aktu niewyobrażalnego okrucieństwa, który na nowo zdefiniuje siły biorące udział w trwającym od zarania dziejów konflikcie. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Jaguar
  • miękka
Mniej Więcej
  • Melissa De La
  • 2010
  • 304
  • 210
  • 140
  • 978-83-7686-0-206
  • 9788376860206
  • Z1961

Recenzje czytelników

Przyzwoita kontynuacja serii.

Ocena:
Autor:
Data:
Schuyler nigdy nie była bardziej nieszczęśliwa, niż teraz kiedy mieszka u Force’ów. Znalezienie się pod jednym dachem z ukochanym okazało się większą męczarnią niż sądziła, zwłaszcza z zazdrosną Mimi w pobliżu.
Bliss także przeżywa ciężkie chwile. Jeśli sądziła, że powrót Dylana będzie szczęśliwym wydarzeniem, po którym wszystko się ułoży, to bardzo się myliła.
Jednak czy bohaterowie mogą sobie pozwolić na miłosne rozterki w obliczu nadchodzących wydarzeń ... Czy ślepe na zagrożenie ze strony srebrnkrwistych, społeczeństwo błękitnokrwistych w końcu zrozumie w jakim niebezpieczeństwie się znalazło i w porę podejmie odpowiednie działania, żeby zapobiec katastrofie?

Z początku romans faktycznie nieco zdominował wątek ze srebrnokrwistymi, ale później wszystko sprawnie wróciło do normy. Ubolewałam nad nieobecnością Lawrence’a, który jako jeden z niewielu błękitnokrwistych zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji i musiał zacząć działać. Ale za to powraca Kingsley, który nadal pozostaje wielką tajemnicą. Do tego, dowiadujemy się kto tak naprawdę był marionetką Lucyfera i dlaczego.
Generalnie, intryga się zagęszcza, ale pod koniec akcja przyspiesza na tyle, że nie można się oderwać od lektur. W końcu, po spektakularnym i wstrząsającym finale, niemal wszystko staje się jasne (stety, niestety – nie w sferze miłosnej bohaterów). Z tym, że oczywiście, pojawiają się nowe sprawy do wyjaśnienia i tajemnice do odkrycia, z czym musimy poczekać do następnych części.

Muszę przyznać, że z tomu na tom, Melissa de la Cruz coraz bardziej wciąga mnie w świat błękitnokrwistych. Wraz z rozwojem historii, przyspieszającą akcją, odkrywaniem tajemnic, dojrzewaniem postaci, coraz bardziej się przywiązuje do tej serii i z niecierpliwością czekam na kolejne części.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jack, Schuler, Oliver i Mimi.... :)

Ocena:
Autor:
Data:
Zastanawiałam się jak obiektywnie ocenić książkę - staram się jakby nie było. :) Wczoraj ją zakupiłam i pochłonęłam w rekordowym czasie, chyba szybciej niż pierwszy czy drugi tom, taka byłam ciekawa co będzie dalej, że praktycznie jej nie odkładałam, dopóki jej nie przeczytałam.
W książce wiele się dzieje w relacjach Schuyler-Jack oraz Schuyler-Oliver, oraz Mimi-Jack, Bliss-Dylan.
Schuyler mieszka razem z bliźniakami w ich domu, co nie jest dla niej proste, Mimi wyżywa się na niej ... niszczy jej rzeczy, inne kradnie... Jest ciężko, ale światełkiem w tunelu jest oczywiście Jack.... Ale jeszcze ta "więź" i ciężki wybór.
Z drugiej strony Charles zabrania jej spotkań z dziadkiem i Oliverem... W tym czasie inni spiskują i można się domyślić kto jest złym. A miałam takie przeczucia...
Co z tego wyniknie? Przeczytajcie. :) Ja osobiście czekałam aż następna część wpadnie w moje ręce.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena