Koszyk 0
Opis:
Zwięzły, a jednocześnie wyczerpujący podręcznik biologii molekularnej dla studentów nauk przyrodniczych i medycznych, wykładowców i wszystkich zainteresowanych tą dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki. Książka zawiera najważniejsze informacje dotyczące omawianej dziedziny wiedzy. Pomaga utrwalić materiał oraz służy do szybkiej powtórki. W nowym wydaniu m.in.: * dodano nowe sekcje, w których przedstawiono szybko rozwijające się dziedziny, takie jak genomika i proteomika ... a także podstawy technik obrazowania oraz zagadnień bioinformatycznych, * szczegółowo omówiono zastosowania przeciwciał w technikach biologii molekularnej, * uaktualniono informacje dotyczące małych katalitycznych cząsteczek RNA. Komentarze recenzentów: Uważam, że podręcznik "Krótkie wykłady. Biologia molekularna" jest bardzo pożytecznym i przyjaznym dla studenta źródłem wiedzy. Jest to wyczerpujące wprowadzenie do biologii molekularnej. Podręcznik napisany jest jasno i przystępnie. Z tego względu bardzo polecam tę książkę naszym studentom. Z powodu tego podręcznika chciałoby się być znowu studentem. Jego profesjonalność wywarła na mnie ogromne wrażenie. Znakomite wprowadzenie do biologii molekularnej, zarówno dla studentów, jak i dla osób, które studia już ukończyły. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • A.D. Bates, M.R.H. White, Phil C. Turner, Alexander G. McLennan
  • 2011
  • 3
  • 396
  • 240
  • 165
  • 97883-01-165673
  • 9788301165673
  • ZA8AD

Recenzje czytelników

Wszystko w jednym

Ocena:
Autor:
Data:
Seria „Krótkie wykłady” towarzyszyła mi przez cały tok moich medycznych studiów. Są one znakomitym kompendium wiedzy ,a ich lektura - idealną powtórką przed egzaminami końcowymi. W tym roku Wydawnictwo Naukowe PWN wypuściło na rynek trzecie, poprawione wydanie podręcznika biologii molekularnej autorstwa P. Turnera, A. McLennana, A. Batesa oraz M. White’a.
Nie ma wątpliwości, że biologia molekularna jest jedną z najważniejszych dyscyplin współczesnej nauki ... Kładzie podwaliny pod inne gałęzie nauki jak genetyka, medycyna czy biotechnologia. Książka „Biologia molekularna „ z serii „Krótkie wykłady” popularność zyskała w Wielkiej Brytanii, gdzie okazała się jednym z najpoczytniejszych podręczników tego przedmiotu przez studentów. Z czasem została przetłumaczona na wiele języków m.in. francuski, japoński czy też turecki. Nic dziwnego, że doczekaliśmy już trzeciego wydania. Z miesiąca na miesiąc przybywa bowiem nowych zagadnień z kręgu szybko rozwijających się dziedzin jak bioinformatyka, genomika, proteomika czy biotechnologia. Mamy więc do czynienia z najnowocześniejszym podręcznikiem do biologii molekularnej w Polsce.
Książka podzielona jest na sekcje i podrozdziały im przyporządkowane. Zaczynamy od podstaw, takich jak struktura białek, opis właściwości kwasów nukleinowych , mechanizmach replikacji, transkrypcji i translacji, poprzez zastosowanie i analizę klonowanego DNA, onkogenne wirusy kończąc na najnowszych zagadnieniach z bioinformatyki. Co bardzo ważne i przydatne, na początku każdej sekcji mamy podane w pigułce ( w formie haseł w tabelce) to, co najważniejsze z danego rozdziału. Można czytać to jako powtórka tekstu. Mnie osobiście pomaga to lepiej zrozumieć rozdział i czytam hasła na samym początku, a dopiero potem przechodzę do ogółu.
Podsumowując, podręcznik ten z pewnością zadowoli studentów studiów przyrodniczych i medycznych. W sposób przystępny i przejrzysty przedstawia nam świat biologii molekularnej i stara się przybliżyć rządzące nim mechanizmy. Nie sposób nie wspomnieć o ilustracjach – prostych i przyjaznych dla oka. To ma kluczowe znaczenie. Ilustracje zbyt zagmatwane i nieczytelne czynią z zagadnienia barierę nie do pokonania. W przypadku tej książki jest inaczej. Polecam każdemu młodemu (i nie tylko) naukowcowi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena