Koszyk 0
Opis:
Pierwszy na polskim rynku podręcznik przedstawiający w sposób kompleksowy i wyczerpujący zagadnienia biofizyki molekularnej, przybliżający czytelnikowi zarówno podstawy teoretyczne opisywanych zjawisk, jak i współczesne metody stosowane w tej dziedzinie nauki. Książka podzielona jest na 3 zasadnicze części: * Zjawiska - podstawy fizyczne procesów zachodzących w organizmach żywych; * Instrumenty - opis nowoczesnych technik doświadczalnych biofizyki molekularnej ... * Modelowanie - podstawy fizyczne i biologiczne analizy numerycznej w biologii molekularnej. Książce towarzyszy płyta CD. Zaletą publikacji jest ograniczenie do niezbędnego minimum aparatu matematycznego, przy czym wiele bardziej skomplikowanych zagadnień fizycznych zostało opisanych szerzej w uzupełnieniach do odpowiednich rozdziałów; liczne ilustracje i schematy (dostępne również na płycie CD) ułatwią korzystanie z podręcznika zarówno studentom, jak i wykładowcom. Książka przeznaczona jest dla studentów: biotechnologii, biologii, bioinformatyki, biofizyki, medycyny, farmacji, inżynierii biomedycznej. Może również być wykorzystywana przez studentów fizyki i chemii. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Genowefa Ślósarek
  • 2011
  • 1
  • 656
  • 238
  • 170
  • 97883-0116-4690
  • 9788301164690
  • ZA4G6

Recenzje czytelników

Warto

Ocena:
Autor:
Data:
Biofizyka molekularna to pierwszy i najnowocześniejszy w Polsce podręcznik, który zawiera w sobie najważniejsze zagadnienia z tej dziedziny wiedzy. Autorka książki – Genowefa Ślósarek – wykładowca na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, zachęcona przez swoich studentów, postanowiła wydać w formie książki to, czego uczyła ich przez te wszystkie lata. Sami studenci podsuwali jej pomysły i stali się tym samym współtwórcami tej książki. Podręcznik zawiera wszystko to ... co niezbędne do powtórki przez egzaminem czy kolokwium. Autorka wyjaśnia w nim podstawowe zagadnienia i dopiero potem przechodzi do bardziej szczegółowych problemów.
Jest to jeden z tych podręczników, który daje satysfakcję z czytania i pobudza nasze zwoje mózgowe. Zaczyna od samych podstaw – omówienia czym jest biofizyka i podaje nam krótki rys historyczny z sylwetkami najsłynniejszych badaczy. Całość podzielona jest na trzy części: Zjawiska (zachodzące w organizmach i przyrodzie), Instrumenty (stosowane w takich naukach jak biologii czy biotechnologii) i Modelowanie. Do podręcznika dołączona jest płyta, na której czytelnik znajdzie ryciny oraz schematy do każdego rozdziału.
Studiowanie tego przedmiotu z pewnością nie należy do czynności łatwych. Dzięki tej książce można zasmakować tej dziedziny z przyjemnością. Polecam ją nie tylko studentom uczelni wyższych ale także maturzystom, którzy będą borykali się z rozszerzoną fizyką i biologią.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena