Koszyk 0
Opis:
Bella, suczka Laury, wkrótce urodzi szczenięta. Laura nie może się tego doczekać, chociaż wie, że pieski trafią do nowych domów, gdy tylko wystarczająco podrosną. Kiedy szczenięta przychodzą na świat, jedno z nich okazuje się bardzo maleńkie i rodzice nie mają pewności, czy przeżyje. Mała suczka, której Laura nadaje imię Luna, musi być całą dobę karmiona z butelki ... To będzie ciężka praca, ale dziewczynka zrobi wszystko, co w jej mocy, by ratować Lunę... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Holly Webb
  • 2016
  • 1
  • 128
  • 198
  • 128
  • 9788379835973
  • 9788379835973
  • ZD57D
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Mała Luna

Ocena:
Autor:
Data:
Popularna wśród najmłodszych czytelników seria Zaopiekuj się mną liczy już kilkadziesiąt tytułów. Cykl poświęcony jest zwierzakom i opisuje bardzo realistyczne, zwyczajne historie, których głównymi bohaterami są najczęściej psy oraz koty. Autorką serii jest Holly Webb, angielska pisarka mająca w swym bogatym dorobku literackim ponad siedemdziesiąt najróżniejszych książek adresowanych do najmłodszych ... Z twórczością pisarki zetknęłam się już kilka lat temu a teraz z entuzjazmem obserwuję jak sięga po nią moja ośmioletnia córka.

"Biedna, mała Luna" to historia małego psiaka, który właśnie przyszedł na świat w domu Laury. Dziewczynka bardzo to przeżywa gdyż po raz pierwszy ma okazję opiekować się szczeniakami. Bella urodziła ich aż dziesięć. Niestety jeden piesek jest mniejszy od pozostałych i nie wiadomo czy w ogóle przeżyje. Laura wraz z rodzicami muszą go karmić i opiekować się nim aby miał jakiekolwiek szanse. Luna po tych staraniach dochodzi do siebie a Laura coraz bardziej się do niej przywiązuje. Rodzice jednak już dawno zaznaczyli, że oddadzą wszystkie szczenięta. Czy jednak Laura znajdzie dla Luny nowy dom, czy będzie potrafiła się z nią rozstać?

Lektura porusza bardzo ciekawy i życiowy temat. Historia Luny uświadamia dziecku, że psiak może przewrócić nasze życie do góry nogami, oczywiście w dobrym znaczeniu tego słowa. Uczy przy okazji jak zajmować się szczeniakami po przyjściu na świat zwracając przy tym uwagę na fakt iż bardzo łatwo przywiązują się one do swojego opiekuna i na odwrót ;) Autorka opowiada o tym wszystkim młodemu czytelnikowi na przykładzie doświadczeń Laury, dziewczynki, która kocha zwierzęta i martwi się gdy dzieje się z nimi coś złego. Uczy jak odpowiedzialnie opiekować się szczeniakiem aby czuł się u nas dobrze i również aby nam sprawiało radość jego towarzystwo.

Książka z pewnością wciągnie młodego czytelnika. Napisana jest językiem zrozumiałym i przystępnym dla młodszego odbiorcy. Duża czcionka sprawia zaś, że czytanie wydaje się szybsze i łatwiejsze. Lektura podzielona jest na sensowne rozdziały, dlatego nie wydaje się być monotonna a pauzy dla dziecka są dość ważnym i potrzebnym elementem. Ponadto na jej kartach można dość często napotkać czarno-białe ilustracje uprzyjemniające przygodę z książką.

Historia Luny, która okazała się przeuroczym psiakiem, urzekła nas i przyjemnie minął przy niej czas. Wraz z dziećmi zachęcamy do lektury, która rozgrzeje nie jedno małe serduszko. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

,,Biedna mała Luna"

Ocena:
Autor:
Data:
Wzruszająca powieś autorstwa Holly Webb .Laura cieszy się ,bo niedługo na świat przyjdą po raz pierwszy dzieci jej suki Belli.Czeka ją ciężka szkoła życia ponieważ jedno z dziesięciu szczeniąt jest mniejsze i słasze od pozostałych .Musi je karmić z butelki co 2h.Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena