Koszyk 0
Opis:
Człowiek wyjątkowy. Heros. Niezwykła osoba. Kilian Jornet jest aktualnym mistrzem świata w skyrunningu, jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Wszedł i zszedł z Kilimandżaro szybciej niż ktokolwiek inny. Wymazał wszystkie światowe rekordy w każdym z wyzwań, jakie sobie postawił: Ultra-Trail du Mont-Blanc, Transpirenaica, wyprawa dookoła jeziora Tahoe... Biec albo umrzeć to dziennik zwycięzcy, filozofia życia i doskonała lekcja dla każdego z nas. Kiss or kill ... Pocałuj albo zabij. Pocałuj chwałę albo zgiń podczas próby. Porażka to śmierć, zwycięstwo to emocje. Walka jest tym, co wyróżnia zwycięstwo. Kilian Jornet To przede wszystkim książka o walce z samym sobą, z własnym ciałem i umysłem, pokonywaniu kolejnych granic. Kilian pisze o tym bez patosu, za to z wielką pasją i pokorą. Nie sądziłam, że biografia sportowa może mnie wzbogacić, ale tak się właśnie stało. Joanna Mika-Orządała Kilian to człowiek gór, który szanuje naturę. Biega jak zwierzę, instynktownie, a swoich dokonań i zdobywania szczytów nie traktuje jako wyczyn, tylko dążenie do szczęścia. Czytając jego opowieść, chce się wyjść na trasę i czuć to co on. Marek Dudziński, Runner’s World Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kilian Jornet
  • 2013
  • 0
  • 246
  • 206
  • 140
  • *, 9788363248710
  • 9788363248710
  • ZB5VZ

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Polecam, super książka :) Wciąga, przeczytałam ja w jeden wieczór!!!!
Czy ta recenzja była przydatna?

„Gdy dorosnę chcę liczyć jeziora!”

Ocena:
Autor:
Data:
„Biec albo umrzeć” mogę polecić wszystkim osobom, dla których sport jest niezwykle ważną dziedziną w życiu. Jest to książka dla tych, którzy w bieganiu widzą nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także ogromną pasję. Książka Kiliana Jorneta rozpoczyna się od interesującego „Manifestu skyrunnera”. Pierwsze zdanie: „Kiss or kill” i kolejne „Pocałuj albo zabij. Pocałuj chwałę albo zgiń podczas próby.” Ten manifest jest streszczeniem tego, jak autor traktuje sport ... To co się najbardziej rzuca w oczy, to fakt, że w tym podejściu do sportu jest trochę samouwielbienia, ogromnej determinacji i dążenia do sławy. Szczególnie pierwsza i ostatnia z tych cech kolidowały mi z wizerunkiem prawdziwego sportowcy.

To co znajdziecie w „Biec albo umrzeć”, to przede wszystkim ogromna ilość emocji. Książka Kiliana Jorneta to swoisty dziennik, będący zapisem kolejnych biegów. Przyznam szczerze, że te opisy nie porwały mojego serca i spodziewałam się po tej książce czegoś innego. Różnica między tym czego się spodziewałam, a co spotkałam wynika prawdopodobnie z braku zamiłowania do sportu i aktywnego trybu życia.

Niemniej jednak dowiedziałam się, jak wyglądają prawdziwe maratony i jak ważna dla człowieka jest pasja. Będę tę książkę kojarzyć przede wszystkim z całkowicie odległym światem, który nie ma nic wspólnego z moją codziennością. Jeśli macie ochotę na takie oderwanie od rzeczywistości, to polecam.

www.NiebieskaObwoluta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena