Koszyk 0
Opis:
Nowa powieść autora bestsellerowego SEKRETY GENESIS Co łączy szczątki ludzkie z epoki kamiennej, odkrywane we francuskich jaskiniach, z podobnymi znaleziskami z Równiny Dzbanów w dalekim Laosie? Jaki istnieje związek między tajemniczymi malowidłami naskalnymi sprzed tysięcy lat, a pseudomedycznymi eksperymentami prowadzonymi w laboratoriach Abchazji i Dalekiego Wschodu? Losy młodej archeolog Julii, fotoreportera Jake'a oraz prawniczki Chemdy splatają się ... gdy wszyscy troje zaczynają odkrywać prawdę o upiornych czynach Czerwonych Khmerów z Kambodży i ich chińskich popleczników. Naznaczeni osobistymi tragediami z przeszłości odnajdują w sobie nową siłę, gdy los zmusza ich, by stawili czoło spadkobiercom morderczego reżimu... Tom Knox zręcznie łączy motywy historyczne i współczesne, czyniąc z Biblii umarłych intrygujący thriller pełen nie tylko wartkiej akcji, ale także ciekawych przemyśleń na temat roli ludzkich uczuć w kształtowaniu współczesnej cywilizacji. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Tom Knox
 • 2012
 • 1
 • 418
 • 215
 • 135
 • 978-83-7510-819-4
 • 9788375108194
 • ZAJ7K

Recenzje czytelników

Biblia Umarłych

Ocena:
Autor:
Data:
„Biblia Umarłych” ma intrygującą okładkę i jest bardzo ładnie wydana, a że z Autorem zetknęłam się już wcześniej przy lekturze „Sekretu Genezis”, wyszłam z założenia, że to będzie dobra książka. I nie pomyliłam się. Tom Knox w bardzo ciekawy sposób łączy prawdy historyczne z zabobonami, a wszystko doprawia niezłym klimatem – w całości daje to bardzo dobry thriller.

Tym razem ruszamy śladami Czarnych i Czerwonych Khmerów po Kambodży, a towarzyszą nam Julia (archeolog) ... Jake (reporter) i Chemda (prawniczka, z rodziny khmerskich Teków).
Te zupełnie różne i nieznające się osoby połączy tajemnica działań Khmerów i niezwykłe czaszki z otworami na czole. Julia odkryje takie czaszki podczas swoich badań wykopaliskowych, co niestety nie przyniesie jej chwały, lecz zwolnienie z pracy. Będzie dążyła do wyjaśnienia zagadki czaszek, a wokół niej zaczną ginąć ludzie.
Chemda pochodzi z rodu Khmerów, a jej babka została poddana tajemniczym eksperymentom naukowym, po których stała się człowiekiem-rośliną z blizną na czole. Dziewczyna dąży do wyjaśnienia sprawy Doliny Dzbanów i angażuje w to reportera, Jake’a, który węszy w tym świetny materiał na reportaż.
Ruszają śladami Khmerów, zbierają informacje, ale ciągle ktoś rzuca im kłody pod nogi i próbuje zastraszyć.
Temat jest tajemniczy, a zainteresowani wcale nie chcą, aby wyszedł na światło dzienne.Informacje, które pozyskują są zaskakujące, a w sprawę okazuje się zamieszana osoba z bliskiej rodziny Chemdy i bliski przyjaciel Jake’a.
Losy Julii, Chemdy i Jake’a skrzyżują się i połączą oni swoje siły. Koniec historii będzie dramatyczny i niezwykle ciekawy.
Chcesz go poznać? Przeczytaj !

Niesamowita lektura – ciekawa, trzymająca w napięciu, a momentami wręcz brutalna.
Ale czegóż oczekiwać po działaniach Czerwonych Khmerów – doświadczenia medyczne związane z krzyżowaniem ludzi i zwierząt, czy też operacje trepanacji czaszki ingerujące w osobowość człowieka, to nie zabawa.
Ciekawie skonstruowane postacie i barwne tło oparte na danych historycznych to plusy tej książki.
„Biblia Umarłych” to naprawdę niezły thriller, doskonale przemyślany i świetnie skonstruowany, trzymający w napięciu do końca. Oryginalny pomysł na fabułę wykorzystujący działania Khmerów sprawia, że książka na długo zostanie w mojej pamięci.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/05/biblia-umarych-tom-knox.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mocna książka, polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
"Biblia umarłych" to kawał dobrej lektury. Już dość dawno żadna powieść nie sprawiła, że kończąc rozdział miałam dreszczyk - Tomowi Knoxowi się udało! W książce sporo jest autentycznych smaczków, oraz bardzo sugestywnych scen, które sprawiają, że czytelnikowi włos się jeży na głowie, a ciekawość sięga zenitu. Książkę warto przeczytać z bardzo wielu powodów. Jest świetnie napisanym thrillerem, ale też nie żadnym tam lekkim czytadłem, o którym łatwo zapomnimy ... Znakomita większość akcji toczy się w egzotycznej Azji Południowo Wschodniej: Kambodża, Laos, Tajlandia. Taki ciekawy pomysł osadzenia akcji to jedno, ale realizacja to coś zupełnie innego, lecz muszę przyznać, że autor poradził sobie z zadaniem perfekcyjnie. Każda sceneria została odmalowana bardzo realistycznie. Śledząc losy bohaterów, fotoreportera Jake'a oraz Chemdy, Kambodżanki pracującej dla ONZ, odbywamy niesamowitą podróż po azjatyckich dżunglach, wioskach, miastach i miasteczkach. Warto wiedzieć, że Tom Konx odwiedził osobiście większość miejsc, o których pisze w swojej książce. Był tam, jadł smażone pająki i inne obleśne przysmaki azjatyckiej kuchni. Na własne oczy widział Równinę Dzbanów, Angkor Wat, wszechobecne pozostałości po wojnie i wiele innych rzeczy, o których mowa w tej powieści. Fotografie z wyprawy można obejrzeć na jego stronie, do czego gorąco zachęcam: http://www.tomknoxbooks.com/bible-of-the-dead/bible-of-the-dead-laos/ Powieść sama w sobie oczywiście stanowi fikcję literacką, lecz autor bardzo wiele inspiracji czerpał z autentycznych źródeł historycznych i naukowych, oraz wspomnianej własnej wyprawy w głąb Azji. Ostrzegam: fabuła książki, jej bohaterowie oraz przemyślenia o naturze ludzkich uczuć (lub ich braku), bardzo głęboko zapadają w pamięć! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena