Koszyk 0
Opis:
Biblia to niezwykła księga, która na przestrzeni dziejów wpłynęła na życie wielu ludzi i to często w zaskakujący sposób. Nawet małe dzieci mogą zrozumieć wielkie prawdy, jakie niesie, jeżeli im się je przedstawi prostymi słowami, w formie opisowej narracji – tak jak właśnie to czyni ta, jednotomowa i w poręcznym formacie wydana publikacja. Przynosi ona barwną ... przemawiającą do dziecięcej wyobraźni opowieść o stworzeniu świata i historii Przymierza Boga z ludem Izraela zawartą w Starym Testamencie oraz przybliża ziemskie dzieje Jezusa i Jego orędzie o zbawieniu w Nowym Testamencie. Opowiadaniom towarzyszy wspaniała, bardzo bogata pod względem różnorodności ikonografii warstwa ilustracyjna (rysunki, reprodukcje dzieł sztuki, zdjęcia Ziemi Obiecanej, rozmaite ozdobniki) oraz współczesny komentarz ułatwiający zrozumienie realiów starożytnego świata. Biblia opowiedziana dzieciom to dzieło szczególnie ważne dla duchowego wzrostu i kultury dziecka, które pozwala mu poznać przesłanie świętych tekstów i zachęca do lektury samego Pisma Świętego – dziedzictwa ludzkości. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Falzone Fontanelli, Marco Giudici
  • 2009
  • 0
  • 400
  • 232
  • 175
  • 97883-7660-3209
  • 9788376603209
  • ZAWQC
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Biblia opowiedziana dzieciom. Stary i Nowy Testament

Ocena:
Autor:
Data:
Biblia opowiedziana dzieciom. Stary i Nowy Testament to pasjonująca lektura przybliżająca dzieciom historię chrześcijaństwa od Stworzenia Świata po Dzieje Apostolskie.
Niewątpliwie każdy katolik od małego powinien zgłębiać tajemnicę Pisma Świętego. Pierwszym krokiem ku temu może być właśnie przygoda z prezentowanym egzemplarzem. Jest on bardzo obszerny. Czytelnik znajdzie w nim charakterystykę ludzi, opisy miejsc i relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych ... Wszystko to opowiedziane językiem dzieci więc zrozumiale i przystępnie.
Moje dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych. Wszak dla nich każda jest niesamowita i wyjątkowa. Co najważniejsze uczy maluchy ponadczasowych wartości, fundamentalnych zasad moralnych i etycznych.
Prezentowany egzemplarz bardzo miło mnie zaskoczył. Wydanie jest bardzo solidne i estetyczne. Posiada bardzo bogatą szatę graficzną. Kolorowe ilustracje nierzadko wzbogacają również aktualne fotografie miejsc świętych. Przyznam, że z czymś takim spotkałam się po raz pierwszy zaglądając do Biblii dla dzieci właśnie.
Książka podzielona została na dwa wielkie działy: Nowy Testament i Stary Testament. Stary Testament składa się z czterech części Początek i ludzkość, Wyjście, Sędziowie i królowie oraz Niewola i powrót, te natomiast podzielono na rozdziały. Nowy Testament składa się tylko z rozdziałów. Jest ich łącznie siedem: Dzieciństwo Jezusa, Początek działalności: przepowiednie w Galilei, Przepowiednie w Judei, Jezus w Jerozolimie, Męka Jezusa i Jego śmierć na krzyżu, Zmartwychwstanie Jezusa i rozesłanie apostołów, Dzieje Apostolskie.
Książka łącznie ze swym podziałem jest ogólnie zrozumiała. Znajduje się w niej, poza samymi opowieściami, mnóstwo ciekawostek umieszczonych gdzieś z boku strony. Czcionka jest niestety raczej drobna a tekstu naprawdę sporo więc wydaje mi się, że jej odbiorcami będą raczej dzieci starsze, których to nie zniechęci i które zainteresowane są nie tylko pobieżnymi ale bardziej szczegółowymi wiadomościami.
Bardzo się cieszę, że prezentowany egzemplarz trafił w moje ręce. Jestem pewna, że w niedalekiej przyszłości, gdy podrosną, sięgną po niego moje maluchy, do czego osobiście będę je zachęcać.
Każda opowieść biblijna wywarła wpływ na obecny wizerunek świata. Niewątpliwie dzieje chrześcijaństwa, historię zbawienia warto przybliżać dzieciom już od najmłodszych lat. Wspaniałym pomysłem jest w tym wypadku właśnie ta książka. Polecam ją nie tylko jako prezent komunijny ale na każdą inną okazję, a nawet bez niej ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena