Koszyk 0
Opis:
Edukacyjna książka, która w pomysłowy sposób zapozna dziecko z podstawowymi zasadami ruchu drogowego i najważniejszymi znakami drogowymi. Głównymi bohaterami są Łukasz i Maja, którzy  świetnie sobie radzą w trudnych sytuacjach na drodze, na chodniku i ścieżce rowerowej. Pieszo, rowerem, autobusem czy tramwajem – Łukasz i Maja pokażą, jak należy prawidłowo zachowywać się ... na drodze. Książka pomocna zarówno dzieciom jak i rodzicom. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Debit
 • twarda
Mniej Więcej
 • Christa Wisskirchen
 • 2015
 • 54
 • 247
 • 206
 • 9788380570054
 • 9788380570054
 • ZCHY9
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Świetne wprowadzenie do nauki zasad o ruchu drogowym.

Ocena:
Autor:
Data:
Książka skierowana jest głównie do dzieci rozpoczynających naukę w szkole. To przełomowy moment w życiu dziecka, ponieważ niejednokrotnie zdarzy się, że samo będzie pokonywało trasę z domu do szkoły i z powrotem. Dla niego zapewne będzie to wspaniała przygodą, ale dla rodziców będą to chwile wzmożonego strachu. Dlatego warto już od najmłodszych lat tłumaczyć dziecku w jaki sposób powinno się poruszać na chodniku, czy przejściu dla pieszych ... Ja już zaczynam Olusiowi tłumaczyć pewne podstawowe kwestie z tym związane. Co prawda jest jeszcze bardzo mały ale już rozumie proste zdania. Mieszkamy w spokojnej okolicy jednak mamy za płotem dwie drogi, więc może niewielkie ale zagrożenie zawsze istnieje. Tym bardziej, że Oli umie już sam otworzyć bramkę i wyjść na chodnik.
Książka wydana jest w bardzo ciekawy sposób. Czcionka jest zróżnicowana pod względem wielkości, a najważniejsze zdania są wyróżnione czerwonym kolorem. Zasady odnoszące się do ruchu drogowego dziecko poznaje wraz z Kacprem i jego siostrą Mają. Niewątpliwie łatwiej jest małemu czytelnikowi zrozumieć historie opowiedziane z punktu widzenia dziecka. Edukację drogową umilą piękne ilustracje oraz związane z tekstem zagadki i rebusy.
Cała recenzja na www.kiedymamaniespi.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Bezpieczeństwo to jedna z ważniejszych kwestii, jakie dziecko powinno uczyć się od wczesnych lat życia.

Ocena:
Autor:
Data:
Bezpieczni na drodze!


Bezpieczni na drodze Christa Wißkirchen i Thorsten SaleinaKażdy z nas zastanawia się jak ustrzec swoje dziecko przed wieloma niebezpieczeństwami życia codziennego? Co zrobić by uniknąć nieszczęścia? Jak przygotować dziecko do funkcjonowania na drodze, chodniku i innych sytuacjach poza domem?

Przede wszystkim należy dziecko uświadomić i nauczyć go kilku ważnych zasad, bez tego wiele nie osiągniemy ... Tylko jak w prosty sposób przekazać te wszystkie cenne rady dziecku, by były zrozumiałe i czytelne, a dziecko nie czuło się przygniecione natłokiem informacji?

Pomocna będzie książka Bezpieczni na drodze Christa Wißkirchen i Thorsten Saleina, która skierowana jest do pierwszaków, ponieważ to zazwyczaj w tym wieku zaczyna się samodzielne poruszanie poza domem, miedzy innymi w drodze do szkoły. Wiem natomiast, że pomóc może zarówno starszym
jak i młodszym dzieciom.

Nie jest to tylko książka, w której wymienione są same zakazy i regułki do wyuczenia. Jest to przygoda z Kacprem i Mają, którzy pokazują, na co należy zwracać uwagę w drodze do szkoły, podczas zabawy na dworze czy jazdy na rowerze. Uczy jak powinno się postępować,
a jakich zachowań unikać. Przekazuje wiedze w bardzo przyjemny i czytelny sposób, jest kolorowa. Ważniejsze zdania, na które dziecko powinno zwrócić uwagę są koloru czerwonego, pogrubione i powiększone. Nie jest to jednak sama nauka, pojawiają się humorystyczne elementy oraz różne zagadki i zadania, dzięki którym dziecko uczestniczy w przygodzie Mai i Kacpra. Na końcu książki umieszczone zostały ważniejsze znaki drogowe oraz notka do rodziców – jak powinni wspierać dziecko w nauce bezpieczeństwa i samodzielnego poruszania się poza domem.

Uważam, że pozycji ta powinna znaleźć się w każdym domu, ponieważ bezpieczeństwo to jedna z ważniejszych kwestii, jakie dziecko powinno uczyć się od wczesnych lat życia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena