Koszyk 0
Opis:
Jonathan Franzen pisze o najmroczniejszych i najgłębiej skrywanych uczuciach, skłaniając do refleksji nad problemami naszych czasów. Purity „Pip” jest młodą kobietą, która pragnie poznać swojego ojca. Dziewczyna właśnie skończyła studia i chciałaby spłacić kredyt studencki. Liczy na to, że gdyby odnalazła swojego ojca, mógłby jej w tym pomóc ... jednak nieco oderwana od rzeczywistości matka nie chce zdradzić córce jakichkolwiek szczegółów na jego temat. Wkrótce Pip otrzymuje propozycję odbycia stażu w Ameryce Południowej. Zaczyna pracę dla podejrzanego portalu ujawniającego oszustwa i wykroczenia popełniane przez światowe rządy i korporacje. Wdaje się w romans z jego właścicielem, wikłając tym samym w sieć intryg i tajemnic... „Bez skazy to przykład literatury zaangażowanej. Daje nam to, czego oczekujemy od fikcji, zmusza do poruszania się po różnych warstwach, by zobaczyć, jak miłość prowadzi do samotności, jak zdradza nas to, w co wierzymy. To fascynujące spotkanie z demonami, które nie są tylko demonami Franzena, ale każdego z nas.” Los Angeles Times Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jonathan Franzen
  • 2015
  • 1
  • 664
  • 210
  • 145
  • 978837999-522-6
  • 9788379995226
  • ZCXLO

Recenzje czytelników

Doskonała, gorąco polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Z jednej strony to genialna powieść z głęboką wymową (ale broń Boże nie w tonie moralizatorskim), ukazująca życie z odrobinę innej strony, a z drugiej strony w wielu momentach istna komedia omyłek.
W książce znajdziemy sporo retrospekcji z byłej NRD (momentami baaardzo ciekawe), ale także nawiązań do problemów, jakie ma większość ludzi oraz podobieństwa niektórych bohaterów do znanych osób.
Frazen bardzo ciekawie i hmmm....niezwykle plastycznie, obrazowo ukazuje każdy z prezentowanych światów ... Ale tym co najbardziej plastycznie, najbardziej realistycznie przedstawione, co porusza jest mega dysfunkcyjna rodzina, którą autor opisuje, a którą poznajemy w kolejnych rozdziałach. Marzę, żeby broń Boże nigdy, ale to przenigdy nawet nie otrzeć się o taką rodzinę.
Bardzo przekonująco opisane są także więzi międzyludzkie, relacje pomiędzy konkretnymi postaciami. I wydaje mi się, że to właśnie różnie rozumiane więzi ludzkie są kwintesencją powieści.
Trudno jednoznacznie opisać, czy scharakteryzować Bez skazy. To doskonała, wielowątkowa, bardzo ciekawie napisana powieść. Gorąco zachęcam do jej lektury. Jednak ostrzegam - nie jest to książka dla wszystkich. Ba, jestem przekonana, iż całkiem spora będzie grupa osób, którym Bez skazy nie przypadnie do gustu. Nie wszyscy polubią styl pisarski Frazena, jego sarkastyczny humor, jego spojrzenie na świat, czy wręcz wiwisekcję, jaką robi współczesnemu światowi, temu co nas otacza. Niektórzy uznają powieść za zbyt pompatyczną, nadętą, inni za niezrozumiałą, przerysowaną.
Mnie Bez skazy bardzo przypadło do gustu, choć nie ukrywam, początek był trudny. Jednak warto było dać Frazenowi i jego najnowszemu dziełu szansę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena