Koszyk 0
Opis:
Wszyscy ulegamy presji, żeby pracować szybciej, załatwiać więcej spraw i błyskawicznie rozwiązywać problemy. Ale podejmowanie decyzji na łapu capu może spowodować więcej komplikacji na dłuższą metę. Żeby znaleźć naprawdę trwałe i skuteczne rozwiązania potrzebny jest czas. W tej zabawnej i prowokacyjnej książce Carl Honoré, autor bestsellerowej Pochwały powolnoś ... ci, rozmawia z fachowcami z całego świata, którzy nie żałują czasu na szukanie najlepszej – chociaż wcale nie najszybszej – drogi do wyjścia z kłopotów. Honoré wyjaśnia, dlaczego w biznesie, polityce, edukacji, opiece zdrowotnej, a także w naszych relacjach z ludźmi warto przeciwstawiać się otaczającej nas kulturze szybkiego fixu i proponuje sposoby pomocne w znajdowaniu bardziej przemyślanych i twórczych rozwiązań, które da się z powodzeniem zastosować w każdej sferze życia. Honoré rozbraja stylem i zaraźliwą ciekawością świata Wall Street Journal Ta przystępna, przejrzysta i mądra książka powinna znaleźć się na biurku każdego menedżera i polityka The Independent Carl Honoré Dziennikarz i publicysta, laureat wielu nagród. Po ukończeniu studiów (historia i italianistyka) na uniwersytecie w Edynburgu pracował z dziećmi ulicy w Brazylii. Pisał na temat Europy i Ameryki Południowej dla „Economist”, „Observer”, „Guardian”, „Miami Herald”, „Houston Chronicle”, „Time Magazine” i kanadyjskiej „National Post”. Jest jednym z twórców ruchu Slow i jego rzecznikiem na całym świecie. Jego debiut Pochwała powolności i kolejna książka Pod presją zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i trafiły na listy bestsellerów w wielu krajach. Mieszka w Londynie z żoną i dwójką dzieci. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Carl Honore
  • 2015
  • 328
  • 206
  • 130
  • 9788364488-96-2
  • 9788364488962
  • ZCXA6

Recenzje czytelników

"BEZ POŚPIECHU" CARL HONORÉ

Ocena:
Data:
Obraz współczesnego człowieka w dzisiejszych czasach kreuje pośpiech, nerwowość, rozdrażnienie. Dzieje się tak, ponieważ naszym priorytetem staje się wszechstronny rozwój. Często nie dosypiamy, obciążamy nasz organizm większą ilością obowiązków, która często jest wręcz niewykonalna. Zgodnie z rozsądkiem powinniśmy podejmować pracę według swoich możliwości, spełnienia zawodowego. Każdy z nas ma granice fizycznej i psychicznej możliwości. Praca ponad siły przyspiesza tylko nasze " ... przeniesienie się na łono Abrahama". Krótko mówiąc - powinniśmy się oszczędzać.

Carl Honore w swojej książce pokazuje czytelnikowi "jak mądrze rozwiązywać problemy i nie zwariować w szybkim świecie". Powolne działanie może przynieść korzyści. Bardziej korzystna jest dla nas spokojna analiza problemu i kompleksowe podejście do jego rozwiązania. Według starego przysłowia "gdzie się człowiek spieszy, tam się diabeł cieszy" nie możemy pozwolić na to, aby postęp cywilizacji narzucił nam tempo życia. Nie możemy dać sobą manipulować, powinniśmy zachować czujność. Według autora powinniśmy żyć według własnego zegara biologicznego. Honore podaje nam przykłady ludzi, którzy odważyli się na inny sposób myślenia (slow fix), są dowodem na to, że człowiek nie musi żyć w ciągłym biegu by spełnić się zawodowo. Stopniowo łącząc punkty dojdziemy do celu, nasza myśl ma być perspektywiczna - o jutrze lepiej pomyśleć już dziś. Trzeba przyznać się do błędów, zaczynać od małych rzeczy. Honore podaje nam także klucz do współpracy - osiągniemy lepsze wyniki jeśli będziemy umieli otworzyć się na współpracę z innymi. Książka nie zawiera tylko suchych faktów, dzięki czemu przypominała by poniekąd szkolny podręcznik (naucz się tego i tamtego), ale pokazuje mądrość mas, jest samopomocą, pokazuje jak rozwiązywać problemy jeden po drugim.

Nie dajmy się zwariować, aby świat nam "wszedł na głowę", pieniądze i sława nie mogą wziąć góry nad rozumem, stres nie może paraliżować naszego działania. Nasz cel ma być skierowany ku pięknym ideom. Książka ta powinna znaleźć się na biurku każdego managera, polityka. Jest wartościową wskazówką jak nie dać się zwariować i wciągnąć w wir pracy nie mając czasu na nic innego. Życie jest za krótkie na ciągły bieg, a przede wszystkim mamy je tylko jedno, więc warto się nad tym zastanowić.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena