Koszyk 0
Opis:
Patroni medialni: Polska the Times, Gazeta Krakows18ka, Wirtualna Polska, miastokobiet, entropia SŁOWA Gdyby ludzki mózg był tak prosty, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy tak głupi, że nie zrozumielibyśmy go i tak. Gdzie tkwi dobro człowieka, a gdzie zło? Co odróżnia nas od zwierząt? Po co nam emocje? Czy normy etyczne u polityków są zaniżone? Czy pornografia rzeczywiście szkodzi ... Co dzieje się w mózgu seksoholików? Czy marihuana ma właściwości lecznicze? Czemu tak lubimy jeść, a nawet się opychać? Czy starzenie się jest nie do uniknięcia? Czy w mózgu znajdziemy kiedyś odpowiedź na pytanie, czy Bóg istnieje? Wybitny neurobiolog Jerzy Vetulani w rozmowie z Marią Mazurek opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu: ludzkiego mózgu. Podejmuje niełatwe i często kontrowersyjne kwestie, takie jak: narkotyki i uzależnienia, płeć mózgu, neurobiologia polityki i religii. Wyjaśnia działanie naszego wewnętrznego kompasu, zastanawia się nad rolą sztuki w kształtowaniu mózgu, mówi o konsekwencjach zdrowotnych stresu i metodach walki z nim, a także o wielu innych zjawiskach. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jerzy Vetulani, Maria Mazurek
  • 2015
  • 1
  • 186
  • 211
  • 152
  • *, 9788377057957
  • 9788377057957
  • ZCHHO

Recenzje czytelników

Dla każdego, ale nie dla wszystkich.

Ocena:
Autor:
Data:
Najlepsza książka Profesora! Początkowo jak zobaczyłem po odebraniu i rozpakowaniu, że okładka ma neonowo-żółty kolor od którego boli głowa (na stronie widać tylko czarną) ,a do tego ma formę wywiadu, pomyślałem, że będzie kiepsko. Ale nie. Po prostu się czyta!

Według mnie powinien przeczytać każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć o działaniu mózgu w przystępny sposób, albo chciałby po prostu przeczytać coś fajnego.
To bardziej „literatura“ niż „literatura popularnonaukowa“ ... bo nie tłumaczy językiem naukowym działania mózgu, jego budowy ani mechanizmów, zamiast tego są ciekawostki, anegdoty i kontrowersyjne poglądy profesora.

Zdecydowanie polecam!!!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Vetulani w formie najwyższej

Ocena:
Autor:
Data:
uwielbiam wszystko, co głosi profesor Vetulani. w tym momencie jest to jego najlepsza książka. cenne informacje dały mi duży obraz tego, w jaki sposób działa nami mózg. polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena