Koszyk 0
Opis:
Była ciemna deszczowa noc. Ten mężczyzna pojawił się znikąd. Wpadł prosto pod koła jej samochodu. Catherine nie miała szans, by w porę zahamować. Odwiozła rannego do szpitala, gdzie okazało się, że mężczyznę, którego potrąciła, ktoś wcześniej postrzelił. Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Chce odzyskać dokumenty, które ukrył w jej samochodzie ... Te informacje mogą pogrążyć ludzi z najwyższych szczebli władzy. Są jak tykająca bomba zegarowa. Teraz obojgu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tess Gerritsen
  • 2015
  • 288
  • 200
  • 125
  • *, 97883276-1336-3
  • 9788327613363
  • ZCOLG

Recenzje czytelników

Wypadek, który zmienia wszystko

Ocena:
Autor:
Data:
Najgorszym jest chyba znaleźć się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie. Dowodem potwierdzającym tę tezę jest nowy kryminał Tess Gerritsen "Bez odwrotu", w którym główna bohaterka jednego dnia spokojnie jedzie odwiedzić przyjaciółkę, a nazajutrz jest ścigana przez morderców i poszukiwana przez FBI.

"Bez odwrotu" Gertissen rozpoczyna opisem wypadku samochodowego, w którym Catherine potrąca wybiegającego na ulicę człowieka ... Choć sytuacja ta jest dla niej wystarczająco szokująca, okazuje się, że to dopiero początek wielkiej farsy, w krórą główna bohaterka zostaje mimowolnie wciągnięta.

Człowiek który wskoczył jej pod koła - Victor - okazuje się w być w posiadaniu informacji, która skazałaby na koniec firmę Viratek, która zamieszana jest w produkcję broni biologicznej za rządowe pieniądze. Wybiegł przed samochód Catherine, bo wcześniej został postrzelony podczas ucieczki przed ludźmi Virateku.

Zamordowana zostaje jej przyjaciółka, a następnie kobieta o tym samym imieniu i nazwisku co Catherine. To znak, że ona sama także staje się celem przestępców. Wraz z Victorem są ścigani przez morderców. Ukrywają się, równocześnie chroniąc dowód, który pogrążyłby przestępców.

Gertissen kreuje postaci, które wskutek niezależnych od nich zdarzeń tracą swoje spokojne życie i stają się zamieszane w aferę polityczną na międzynarodową skalę. Każdy kolejny etap ich ucieczki jest jak odcinanie kolejnych kabli bomby zegarowej i właśnie ta nieprzewidywalność trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich chwil. "Bez odwrotu" to kawał dobrej sensacji dla miłośników mocnych wrażeń i zawiłej fabuły.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kiedy znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia

Ocena:
Data:

Los ma to do siebie, że bywa nieprzewidywalny. Catherine przekonała się o tym, kiedy to podczas podróży do swojej przyjaciółki jej życie wywróciło się w momencie do góry nogami. Główna bohaterka książki „Bez odwrotu” nie mając innego wyjścia, swoje poukładane życie zmienia w gonitwę a właściwie ucieczkę. Nieszczęśliwy wypadek w którym ofiarą jest Wiktor, nieznany jej mężczyzna, zmienia bieg losów bohaterki. Mimowolnie zostaje wciągnięta w zagadkę ... przez którą razem z Wiktorem uciekają przed mordercami i przed FBI.
Nie powinno się oceniać książki po okładce ale ja tak robię. Wychodzę z założenia, że jeśli treść zawarta w środku jest interesująca to i jej zilustrowana namiastka powinna taka być. Charakterystyczna, czerwona barwa, przewijająca się również na innych okładkach książek Tess Gerritsen i w tym przypadku zdała egzamin. Intensywny kolor ust, krew na obojczyku,
przyciągnęły uwagę.
„Bez odwrotu”. Tytuł na pozór prosty mnie zaintrygował. Jako, że nie lubię niedomówień, niejasnych sytuacji, tytuł zasugerował mi, że w tej książce znajdę prosty i klarowny wątek. Nie zawiodłam się. Wartka akcja, para dynamicznych głównych bohaterów i sytuacja z której nie ma odwrotu. Wszystko to owiane nutką grozy i udzielającej się czytelnikowi adrenaliny. Czy się uda? Czy niebezpieczeństwo okaże się śmiertelne? Czyje życie okaże się cenniejsze?
Pozycja bez wątpienia dla miłośników dreszczu „przechadzającego się” po całym ciele, podczas przewracania kolejnych stron.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena