Koszyk 0
Opis:
Odważna, kolorowa, zabawna, rozkochana w życiu i jego różnorodności. KATARZYNA MILLER w niebywale szczerych rozmowach z Danutą Kondratowicz opowiada o swoim barwnym życiu, podejmując tematy, które bliskie są każdej kobiecie: miłość, seks, zdrada, lęk, ból, zazdrość, pieniądze, śmierć, starzenie się. Odpowiada na pytania: Czy można  być sobą  i kochać ... siebie w rozmiarze XXL? Jak kochać mężczyzn i być przez nich kochaną? Jak nie wierzyć w czarną godzinę i co zrobić żeby pieniądze nas lubiły? Co zrobić by  mieć pożytek ze snów? Jak unieść sukces i przejść przez porażki i straty, zdrady i żałobę? Jak starzeć się z radością i nie bać się śmierci?... i wiele innych „Bez cukru, bo bez cenzury, bez zbędnego krygowania, bez pozowania. Odsłaniam się uczciwie”.Katarzyna Miller Danuta Kondratowicz - dziennikarka telewizyjna, współtwórczyni  wielokrotnie nagradzanego i cenionego przez widzów pasma dokumentalnego w TVN24. Pasjonatka psychologii i rozwoju osobistego. Nieustannie ciekawa ludzi i siebie samej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Katarzyna Miller, Danuta Kondratowicz
 • 2015
 • 1
 • 380
 • 205
 • 144
 • 97883240-2698-2
 • 9788324026982
 • ZCK2B

Recenzje czytelników

Katarzyna Miller o sobie

Ocena:
Autor:
Data:
"Bez cukru, proszę" jest wywiadem rzeką z Katarzyną Miller - jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich psycholożek, co zawdzięcza w dużej mierze pojawianiu się w różnego rodzaju mediach, z telewizją śniadaniową na czele.

Książka jest poniekąd biografią psychoterapeutki. Poznajemy historię jej życia od niełatwego dzieciństwa, po aktualny związek partnerski z niejakim Edkiem. Dużo jest o trudnej i niezbyt zdrowej relacji z matką ... Temat kobiecości przewija się często przez karty publikacji. Autorki (rozmowę przeprowadza Danuta Kondratowicz) sporo miejsca poświęcają kobiecości - K. Miller nie kryje się ze swoim upodobaniem do mężczyzn, otwarcie mówi o swoim (i nie tylko swoim) biseksualizmie, tym jak inspirują ją kobiety, wreszcie przyznaje się do aborcji (jako kolejna osoba publiczna po Marii Czubaszek i Krystynie Mazurównie).

Nie brak w życiorysie Miller też radosnych, a nawet zabawnych chwil. Zarazem autorka nie boi się tematów trudnych, zahacza wręcz o rozbuchany ekshibicjonizm, że przytoczę choćby historię Jej pierwszych doświadczeń seksualnych - dokładnie anatomicznie opisanych, czy wesołe w efekcie końcowym wydarzenie, jakim było zrobienie kupy w majtki podczas jednego z zagranicznych wojaży. O niejakiej odwadze świadczy również dokładne przywoływanie licznych skąd inąd partnerów seksualnych - podawanych niekiedy z imienia i nazwiska.

Katarzyna Miller jest niewątpliwie postacią barwną. Autorką opowiadań erotycznych, której zdarza się zasnąć podczas sesji z pacjentem. Sama odbyła psychoterapię. Wierzy w uzdrawiającą moc snów i ma za sobą próbę samobójczą. Zwolenniczka eutanazji, która zabiera własne kwiaty doniczkowe do hotelowych pokoi. Lubi kabaret Hrabi i disco polo. Pracuje od ponad czterdziestu lat i nie planuje rychłej emerytury. Słowem kobieta-żywioł.

Fani popularnej psycholog zachwycą się Nią jeszcze bardziej. Ci, którzy nie pałają sympatią do autorki, utwierdzą się w przekonaniu, że jest to kobieta szalona. Niezdecydowani natomiast zapewne szybko wyrobią sobie zdanie. Wobec rozmowy rozgrywającej się na kartach książki trudno bowiem pozostać obojętnym.

Czy warto przeczytać? Moim zdaniem: tak. Warto bowiem poznawać bliżej nietuzinkowe osoby. Niekoniecznie trzeba się w różnych kwestiach z K. Miller zgadzać. Trzeba jednak pamiętać, że "Bez cukru, proszę" jest wywiadem na poziomie kolorowej prasy, bo choć przemycono w niej trochę poważnych tematów, nie sposób nie mieć wrażenia, że trzyma się w ręku wydanie specjalne "Vivy", czy innej "Gali".
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

zdrapując lukier, odkrywamy prawdę

Ocena:
Autor:
Data:
"Bez cukru, proszę" to takie trochę babskie bajanie. Bajanie o tym jak być idealnie nieidealnym i jak akceptować życie ze wszystkimi jego blaskami, cieniami, zgrzytami i radościami. Jak czerpać pełnymi garściami nie mając żadnych wyrzutów sumienia czy szkodliwego wstydu, że się ma albo nie, jest czy też nie jest. Takim, owakim, innym, podobnym, lepszym czy gorszym. Czy to wystarczy aby uwolnić nas, baby od umniejszania siebie i cieszenia się życiem? Myślę, że nie ... ale to zawsze dobry początek do wprowadzenia zmian w sobie i wokół siebie. Dowiemy się z niej bowiem sporo o samorozwoju i terapii, co może skłonić do poszukiwania metod radzenia sobie z własnym wnętrzem.

Nie traktujmy tej książki jednak jako poradnika. To tylko zapis wspomnień i życia, trochę przykładów z pracy terapeutycznej i afirmacja piękna duszy poczyniona przez Kasię Miller. Bezkresny felieton, który ma dawać nadzieję, oswajać z tym co złe i niefajne w ziemskiej drodze a nastrajać na odbiór tego dobrego. Jeśli szukasz tylko cukierkowego poradnika dla pań - odłóż tę książkę. Tutaj przeczytasz o robieniu kupy w majtki (!) i radzeniem sobie ze śmiercią rodziców, z ograniczeniami, uzależnieniami, złymi emocjami. Znajdziesz tu moc mądrości kobiety dojrzałej ze wszystkich okresów jej życia i wiele historii, po przeczytaniu których stwierdzisz - hej, to o mnie! skoro inne też tak mają, to chyba dam radę, to znaczy, że mogę unieść ten ciężar...
I to jest właśnie dobro tej książki. Mądrość i zrozumienie. Obyśmy to przyjęły i wykorzystały :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena