Koszyk 0
Opis:
Poznaj ciemną stronę sukcesu. Emilia Sienkiewicz, 35-letnia niepozorna księgowa, wygrywa telewizyjny literacki talent show. Z dnia na dzień zyskuje ogromną sławę i popularność. Kilkanaście dni przed premierą swojej książki zostaje odnaleziona martwa we własnym mieszkaniu. Podczas śledztwa, które ma ustalić przyczynę śmierci pisarki, policyjny duet – Burzyński i Majewski – zaglą ... da za kulisy telewizyjnego talent show i odkrywa pełen cynizmu, intryg i nieczystych gier świat popkultury. Tymczasem tajemnicza kobieta, która wie zbyt dużo, zaczyna bać się o swoje życie. Pracę policjantom utrudniają zainteresowanie opinii publicznej oraz obecność drobiazgowej antropolog sądowej Anity Broll. Joanna Opiat-Bojarska – kobieta, która rozumie świat mężczyzn. Z wykształcenia ekonomistka, od kilku lat uzależniona od pisania autorka poczytnych kryminałów. Historie, które opisuje mogły wydarzyć się naprawdę. Ich siłę stanowią niespodziewane zwroty akcji, wysoki ładunek emocjonalny oraz trzymanie się realiów. Bestseller jest jej dziewiątą powieścią. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Opiat-Bojarska
  • 2016
  • 1
  • 368
  • 210
  • 135
  • *, 978838015-235-9
  • 9788380152359
  • ZDB3V

Recenzje czytelników

RECENZJA | „Bestseller” Joanna Opiat-Bojarska

Ocena:
Autor:
Data:
Joanna Opiat-Bojarska – kobieta, która rozumie świat mężczyzn. Z wykształcenia ekonomistka, od kilku lato uzależniona od pisania autorka poczytnych kryminałów. Bestseller jest jej dziewiątą powieścią.*

Sięgnąłem po tę książkę z prostego powodu – poprzednie dzieło tejże autorki bardzo mi się spodobało. Musiałem koniecznie poznać dalsze losy bohaterów

Emilia Sienkiewicz wygrała telewizyjny literacki talent show. Bardzo szybko zyskuje sławę i rzesze fanów ... Niedługo potem zostaje znaleziona martwa we własnym domu. Śledztwo prowadzi duet Burzyński i Majewski. Zaglądają oni za kulisy telewizyjnego show.

Tytuł powieści jest bardzo proroczy, ponieważ ta książka ma duże zadatki do tego, aby stać się bestsellerem w Polsce.

Dużym plusem tego utworu jest realizm. Autorka zrobiła szczegółowy research dotyczący pracy policjantów oraz tego, co dzieje się za kulisami talent show.

Bardzo spodobał mi się pomysł, który wprawdzie do najoryginalniejszych nie należy, ale autorka wykonała go świetnie. Książka została napisana lekkim językiem, od początku dużo się dzieje, a im dłużej zagłębiamy się w historię, tym poznajemy więcej tajemnic i intryg. Akcja czasem pędzi na łeb na szyję, a czasami biegnie wolno.

Autorka w książce dość mocno krytykuje dziennikarzy oraz pisma plotkarskie.

„Pokłóciliśmy się, ale ona przeprosiła. Przepraszała długo. W łóżku i samochodzie. Właściwie wszędzie. Nie miała oporów. Potrafiła przepraszać.”

W „Bestsellerze” pojawia się motyw książki w książce. Został on bardzo dobrze wykonany i przedstawiony. Ściśle wiąże się z fabułą, więc nie mogę wam zdradzić, o co w nich dokładnie chodziło, niemniej zapewniam was, że jest to majstersztyk.

Przy tym dziele na pewno nie będziecie się nudzi. Jest to mocny utwór, pani Joanna Opiat-Bojarska nie szczędzi nam opisów. Tę książkę można porównywać z najlepszymi w tym gatunku.

Burzyński i Majewski to policjanci, którzy mimo dużej różnicy wieku oraz pewnych prywatnych konfliktów, bardzo się ze sobą przyjaźnią i rozumieją bez słów. Sprawy, które dostają, przeważnie rozwiązują bardzo szybko. Są takimi papużkami nierozłączkami. Oczywiście to jest plus, ponieważ dzięki temu mordercy nie panoszą się po Poznaniu (nie przypominam sobie, aby w książce było gdzieś wspomniane miejsce akcji, ale w poprzednim tomie był to właśnie Poznań).

Książka odpowiada na pytanie: co ludzie są wstanie zrobić dla władzy.

Podsumowując: koniecznie zapoznajcie się z tą książką. Lepiej czytajcie w kolejności chronologicznej, gdyż możecie sobie coś przypadkowo zaspoilerować. Jestem usatysfakcjonowany lekturą tej książki. Chcę więcej.

Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

Tytuł: „Bestseller”
Autor: Joanna Opiat-Bojarska
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Burzyński i Majewski (tom III)
Korekta: Piotr Królak, Jolanta Spodar
Projekt okładki: Magdalena Zawadzka
Wydanie: I
Oprawa: miękka
Liczba stron: 364
Data wydania: 15.06.2016
ISBN: 978-83-8015-235-9


* Źródło – okładka książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena