Koszyk 0
Opis:
Detektyw, potwór, adwokat, naukowiec, malarz, komik, szpieg - lista głównych i drugoplanowych ról zaledwie trzydziestokilkuletniego Benedicta Cumberbatcha jest długa. Aktor grał ikoniczne Poznaj Benedicta "Sherlocka" Cumberbatcha! Aktora znanego i uwielbianego przede wszystkim jako odtwórcę postaci Sherlocka Holmesa w bijącym rekordy popularności serialu BBC. Detektyw, potwór, adwokat, naukowiec, malarz, komik, szpieg - lista rewelacyjnych ról Benedicta Cumberbatcha jest długa ... Grał już ikoniczne osobowości współczesnego świata, osobistości historyczne i kultowych bohaterów literackich. Wciąż rosnącą popularność zawdzięcza udziałowi w filmach: "Piąta władza", "Zniewolony. 12 Years a Slave", "Sierpień w hrabstwie Osage", "Star Trek" czy "Hobbit". Bez wątpienia jednak największą sławę przyniosła mu tytułowa rola współczesnego, ekscentrycznego detektywa w serialu "Sherlock". Barwne życie osobiste tego idola kobiet oraz wspaniała, błyskotliwa kariera aktorska czynią Benedicta Cumberbatcha idealnym bohaterem tej fascynującej książki. Prawdziwa gratka dla fanów Benedicta Cumberbatcha! Jedyna taka biografia! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • twarda
Mniej Więcej
 • Justin Lewis
 • 2014
 • 1
 • 320
 • 213
 • 157
 • *, 9788376744056
 • 9788376744056
 • ZBLCR

Recenzje czytelników

Kino i książka.

Ocena:
Autor:
Data:
Książka przedstawia postać aktora, który niewątpliwie przejdzie do historii kina. Aby być na bieżąco wydarzeń, które maja wpływ na nasze życie należy być o krok do przodu. Ta książka to obowiązek, każdego kto ma zamiar opowiadać swoim dzieciom o kinie trochę więcej niż przeciętny człowiek.
Czy ta recenzja była przydatna?

O świetnym aktorze i brytyjskiej kulturze

Ocena:
Autor:
Data:
Co w zasadzie wiedziałam o aktorze, którego imię i nazwisko – Benedict Cumberbatch, a właściwie Benedict Timothy Carlton Cumberbatch – brzmią cokolwiek skomplikowanie, zwłaszcza dla ludzi, widzów, których rodzimym językiem nie jest język angielski, jeszcze na początku tego roku? Muszę ze wstydem przyznać, że niewiele. Owszem twarz była mi poniekąd znajoma. Gdzieś mignęła na srebrnym ekranie, gdzieś na chwilę zatrzymała się w kinowej zapowiedzi ... Stan mojej ignorancji trwał w najlepsze aż do czasu, gdy wśród telewizyjnych zapowiedzi ujrzałam hucznie zwiastowany nowy serial... Choć w zasadzie zbyt nowy nie był już w tamtym momencie, gdyż w rodzimym BBC serial wystartował już w 2010 roku. O jakim serialu jest tu mowa? Oczywiście o Sherlock'u. I przyznać muszę, że wpadłam jak śliwka w kompot i zostałam z miejsca oczarowana magią tego serialu, który bazuje przecież na powszechnie znanych i wielokrotnie już ekranizowanych książkach Arthur'a Conan'a Doyle'a. Stare opowieści odżyły, ba dostały nowe wręcz życie i nie byłam jedyną, która dała się porwać. Magię Sherlock'a doceniły miliony widzów na całym świecie. Benedict Cumberbatch, który w Sherlock'u wcielił się w tytułowego bohatera stał się od tego momentu aktorem, na którego zaczęłam zwracać baczną uwagę. Jest bowiem w swym fachu znakomity, prawdziwy, przekonywający. Gra nieprzeciętnych bohaterów i wciela się w kreowane postaci z niezwykłą wręcz intensywnością.

Jak Benedict Cumberbatch doszedł do miejsca, w którym znajduje się obecnie, jak rozwijała się jego kariera, jak dotarł na sam szczyt i czy ma szanse zostać na dłużej w zbiorowej pamięci, tego dowiedzieć się możemy z książki Justin'a Lewis'a pt. „Benedict Cumberbatch. Biografia”, która na polskim rynku ukazała się nadkładem wydawnictwa Replika. To bardzo ciekawa opowieść o człowieku, który wywodząc się z aktorskiej rodziny, zaznajomiony z trudami i niepewnościami związanymi z pracą w zawodzie aktora, decyduje się na taką a nie inną ścieżkę życiową, kierując się intuicją, głosem serca, wykorzystując w pełni swe talenty i realizując marzenia. Droga na szczyt nie była prosta, a konkurencja ogromna. Z książki Justina Lewis'a dowiemy się, że Benedict Cumberbatch zrobił jednak wszystko, co w jego mocy, by stać się aktorem świetnym i w pełni przez publiczność docenionym. Jego rodzice, oboje aktorzy, chcieli dla syna innego życia. W tym celu posłali go, gdy skończył czternaście lat do Harrow. To posunięcie przyniosło jednak wręcz odwrotny skutek. To właśnie w Harrow talent aktorski Cumberbatch'a rozkwitł i został doceniony a to utwierdziło tylko młodego człowieka, że droga na którą wstąpił to dobry wybór. Po ukończeniu Harrow i rocznej przerwie zrobionej na poznawanie życia i świata, Cumberbatch kontynuował naukę na Uniwersytecie Manchesterskim. Życie po ukończeniu edukacji szybko nauczyło go, że praca w zawodzie aktora, to ciężka harówka, a na dobre recenzje trzeba się mocno napracować. Benedict Cumberbatch to jednak człowiek i aktor niezwykle pracowity i ambitny, który jedynego czego się obawia to zaszufladkowanie. To aktor niezmiernie wszechstronny. Występuje w teatrze, telewizji, w wysokobudżetowych produkcjach filmowych, nie odmawia też udziału w niszowych ambitnych obrazach, a w rodzimej Wielkiej Brytanii można go było również usłyszeć w radiu. I czegokolwiek się dotknie, okazuje się sukcesem jak możemy przeczytać na kartach książki.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o aktorze nietuzinkowym, który do tej pory skradł serca milionów widzów na całym świecie, poznać jak rozpoczęła i rozwinęła się jego kariera, a także uszczknąć odrobinę z jego życia osobistego, zachęcam do lektury książki „Benedict Cumberbatch. Biografia”. Na czytelnika czeka lektura ciekawa, napisana lekko, zagłębiająca się dość intensywnie w brytyjską kulturę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena