Koszyk 0
Opis:
Życie Hardina można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Tessy, i na to, co zdarzyło się później.  Wcześniej Hardin nie miał nic do stracenia. Tylko gniew pobudzał go do działania. Nikt nie nauczył go, co to znaczy kochać. Hardin zawsze był sam. Imiona kolejnych dziewczyn zlewały mu się w jedno. Pragnął ich dotyku, ale od uczuć trzymał się z daleka. Dzię ... ki temu życie było proste. Tessa miała być kolejną łatwą zdobyczą. Całkiem nieźle się bawił… Dopóki szarość jej oczu nie zaczęła prześladować go w snach, a kształt ust doprowadzać do szału. Tak dobrze sobie radził, zanim popełnił błąd i pozwolił jej stać się całym światem! Obiecał sobie, że zrobi wszystko, by było tak jak dawniej. Myślisz, że znasz wszystkie tajemnice Hardina? Ta książka to więcej, niż ci się wydaje! HISTORIA MIŁOŚCI #HESSA Z PERSPEKTYWY HARDINA Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna Todd
  • 2016
  • 1
  • 448
  • 205
  • 144
  • *, 97883240-3572-4
  • 9788324035724
  • ZD5FX

Recenzje czytelników

Dojrzałość niejedno ma imię

Ocena:
Autor:
Data:
Biorąc do ręki książkę "Before" spodziewałam się ponownych "dramatycznych" rozstań i powrotów oraz zbyt wielu scen erotycznych znanych nam z poprzednich czterech części historii Tess i Hardina. Okazało się, że byłam w ogromnym błędzie... Na szczęście;)

Na okładce książki znajdziemy informację, że to "historia miłości #Hessa według Hardina". I jest w tym cząstka prawdy... Jednak są tu też historie kobiet w jakiś sposób powiązanych z Hardinem ...

W części pierwszej zatytułowanej po prostu "PRZED" poznajemy odrobinę biografii Natalie, Molly, Melissy oraz Steph. Dzięki tym historiom dowiadujemy się m.in , że jakiś czas temu, Molly była zwyczajną dziewczyną, która z powodu nieszczęśliwego wypadku zmieniła się w złą, zepsutą i wredną kobietę. To tu opisane jest pierwsze spotkanie Hardina z Natalie, którego konsekwencją był nagrany film.

Druga część ("PODCZAS") w całości skupia się na emocjach Hardina od poznania Tess, do momentu, w którym dziewczyna dowiaduje się o Zakładzie. I tu moje wielkie zaskoczenie, bo autorka w głównej mierze skupiła się na wewnętrznej walce Hardina z tym, co mu "wypada" robić przy kumplach, a tym, co tak naprawdę czuje.

Cześć trzecia ("PO") to dalsze losy mężczyzn pojawiających się na kartach serii "After". Jest tu historia Zeda, Landona, Christiana (w tym rozdziale dowiadujemy się więcej o jego romansie z Trish), czy też młodszego brata Hardina - Smitha.

Książka moim zdaniem bardzo odbiega od serii "After". Jest chyba bardziej dojrzała, tak jakby autorka wraz z kolejną częścią chciała przekazać coś więcej niż tylko (przepraszam wszystkich fanów za wyrażenie) banalny romans z mnóstwem erotyki. Mam nadzieję, że Anna Todd pozostanie przy tym stylu, bo o ile seria "After" na pewno skradła serca młodym czytelnikom, tak Ci czytelnicy z upływem czasu będą większą wagę przykładać do fabuły, emocji, czy też charakterów postaci, niż tylko do fantazji erotycznych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Before przedpremierowo

Ocena:
Autor:
Data:
o, z grubsza mówiąc, historia uczucia między dwojgiem młodych ludzi. Ludzi, którzy mają pewien bagaż złych doświadczeń i zaplecze niekoniecznie pozytywnych wzorców z domu rodzinnego. Taki stan rzeczy, jak łatwo sobie uzmysłowić, odbija swoje piętno na relacji Hardina i Tessy.
Główny bohater jako typowy "zbuntowany młodociany" kierowany jest w swym życiu przez bezduszność, gniew i brak poczucia jakiejkolwiek przyzwoitości. Zwłaszcza widoczne jest to w jego relacjach z dziewczynami ... Przyzwyczaił się do tego, że jest sam, a "one" były tylko zapychającą stres i przemęczenie odskocznią. W żaden związek nie pozwolił sam sobie zaangażować się. Znajomości damsko - męskie były więc tylko przelotną, pozbawioną głębszych uczuć przygodą.
I wtedy pojawiła się owa Tessy, której miało się udać po prostu zmienić Hardina. On sam nie wiedział, co się dzieje w jego umyśle, gdy zaczął łapać się na tym, że już nie może funkcjonować bez Tessy.
Czy jednak życie tych dwojga splecie się na dobre? Czy może komuś po drodze zabraknie sił do dalszej walki? Po prostu trzeba przeczytać!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

33,38 Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
26,28 29,20
28,54 31,71

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
6,09 zł

Cena zestawu:

88,20 zł
94,29 zł
Oszczędzasz6,09 zł
Dostępne Wysyłka 24h